iMac MID 2010 27" kijelző hiba

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. A címben is szereplő imac-em igazandibol több, mint egy éve megpusztult. Az alaplapi indikátor ledek szerint a videokártya volt rossz (csak az első ket LED világított, boot folyamat nem indult el. Videokártya nélkül bekapcsolás után volt ding).

Ma kézhez kaptam egy tesztelt, hibátlan videokártyát, összeraktam, a gép elindul, első három LED világít, azaz most már van kommunikáció a gpu-val, viszont a negyedik LED nem világít, és értelemszerűen képet se ad.
Mit javasoltok, mit kellene tegyek? Hol lehet a hiba? Szalagkábelbel? Kijelző?
Ha jól tudom, ez a típus ha az alaplap nem tud kommunikálni a kijelzővel, a háttérvilágítást se kapcsolja be (mert az sincs).
Teljesen tanácstalan és szomorú vagyok.

Minden tippet megköszönök előre is!

Tuti, hogy abba a gepbe valo a videokartya? Tehat, aki tesztelte, az ugyonugy egy 27"-es, 2010-es gepben tesztelte? Kulso kijelzore se ad kepet?

Gyári szám alapján vettem, azok egyeznek. 27"-os imachez volt hirdetve, de azt nem tudom, hogy ugyanabban próbálta-e. De az alaplap kommunikál vele, ebből gondolom, hogy működnie kellene.

Semmi képet nem ad, a háttérvilágítás se működik.
Külső kijelzőm nincs ,ami ilyen csatlakozós, ezért nem tudom kipróbálni.

Máshol kaptam olyan tippet, hogy nvram reset kellene. Ez lehetséges? Estig nem vagyok a gép közelében, így nem tudom kipróbálni.

Nem hiszem, hogy a reset barmit megoldana. Azert kerdezem, hogy mibe valo, mert nekem, 2011-es 27"-esbe nem mukodtek a 2010-es 27"-es VGA kartyai. Kep nem volt vele, a ledek allapotara mar nem emlekszem.

A hirdetés szerint 27"-osba való. Gyári szám egyezik mindkettőn, kinézetre is egyforma (bár ez a legkevesebb).
Én inkább szalagkabel vagy csatlakozó hibára gyanakszom, de tényleg tanácstalan vagyok.

Node, azzal eddig nem volt baj nem? Tehat a videokartyad nem volt jo, vettel egy masikat, azzal sem jo. Ha a masik abba a gepbe valo, es nem jo, akkor leginkabb az nem lesz jo, amit vettel. Nem? Vagy csinaltal valamit a kabellel es a csatlakozoval, ami miatt, ugy gondolod, hogy az a hibas?

Ha dugsz ra kulso kijelzot, akkor konnyen ki tudod deriteni, hogy a VGA mukodik-e. Ha be volt kapcsolva a gepen pl a screen sharing, akkor ha felbootol es belepsz ra, ott is latszik, hogy latja-e a VGA-t, vagy, hogy latszik-e a monitor.

De szerintem, ha a VGA nem volt jo a gepedben, akkor tovabrba is az lesz az, ami nem jo.

Nem. A régi videokártyával csak két diagnosztikai LED világított, és nem bootolt be.
Az újjal már három világít, be is bootol, de nincs kép.
A csatira azért gyanakszom csak, mert -bar nem először csinálok ilyet - lehet, hogy figyelmetlen voltam a le- és visszacsatlakoztatáskor, és tönkretettem. Vagy nem tudom.

Kell egy másik monitor egy probára.

Ez az oldalt fules csatlakozo, ez nem a vilag legjobb dolga, relative konnyu tonkretenni az ellenoldalt, tehat az alaplapot (a 2011-es modellnel valtoztattak a lockingon). Ha kiveszed a panelt, nagyitoval, talan latszodhat valami serules a csatlakozon. Ha azt nyiffantottad meg, akkor kell egy uj csatlakozo es at kell forrasztani a lapot.

Elso korben nezd meg, hogy ad-e kepet a kulso kimeneten, ha ad, akkor lehet tovabb gyanakodni. Ha nem ad, akkor tovabbra is van valami para ezzel a kartyaval.

Eddig sajnos nem láttam rajta hibát, de az is lehet, hogy elengedett a forrasztás a nyákról.
Megpróbálom a külső monitort, aztán ha azzal ad képet, akkor lehet hőlégfúvós pákával átmegyek a csatit a melóhelyen.

Köszönöm a tippet!

Érdeklődéssel olvastam a bejegyzéseiteket. Nekem is volt hasonló hibám a 2011-es 27"-os kijelzővel.
A csatlakozó kábel(jó nehezen hozzáférhető) érintkezői voltak sérülve. Csere után jól működött.

Egyébként (lehet, hogy pitiáner kérdés), hogyan kell külső monitort csatlakoztatni?

Bocsi az utolsó kérdésért, - ezer helyen le van írva … :grinning:

Lehet, nálam is ez lesz a gond.

Lekötöttem a belső kijelzőt, mert állítólag akkor működik a külső kijelző elsődlegesen. Na, ez nem jött be, lehet gagyi mini dp csati HDMI átalakító.

Mondom, minden mindegy alapon, a csatit úgyis kellene cserélni, megnyomorgattam óvatosan a műanyagot rajta. De sajnos ez sem segített.

Közben eszembe jutott, hogy valaki azt írta, elég a v-sync kábelt lehuzni a külső monitor módhoz, elinditom, de úgy se megy a külső kijelző.
Hallom, hogy bootol a gép, mondom, nem kapcsolom ki a boot folyamat közepén, várok kicsit.

Erre egyszer csak mindenféle krikszkraksz megjelenik a képen, majd bejön a kép rendesen! V sync kábel nélkül!
Wtf?

Aztán leállt a gép, majd újraindult. Azóta folyamatosan újraindul egy két perc után. Lehet a sok állásban a táp meghalt, erre majd külön rámérek. De ezt most nem értem…

A kábelekkel kapcsolatban az alábbiakat érdemes tudni:

a) Függőleges szinkronkábel helye a bal felső sarokban

b) A képernyő tápcsatlakozója a bal alsó sarokban található

c) A jobb alsó sarokban található LCD hőmérsékletérzékelő

d) A kijelző aljzatának kábele a jobb alsó sarokban található

Köszönöm, ez tiszta, eszerint csatlakoztattam eddig is. Valószínű a tapagyseg elfáradt a sok állásban azóta.

1 kedvelés