iMac ujratelepites segitseg

Az utobbi napokban tortent kiserletezeseim alapjan megallapitottam, hogy csak akkor indul ujra az iMac, ha a google Chrome meg van nyitva. Amennyiben barmilyen mas program van megnyitva nem indul ujra.

Amiota toroltem az altalad ajanlott Libraryt, azota mindig felebredt a gep. :)
Koszi a segitseget.
Szerinted, ha torlom a Chrome-ot es ujrateszem az eleg lehet?

Az app-okban nemigen szokott gond lenni. Ha van, akkor csak pattog a dock-on es nem indul el.
Leginkabb az emlitett ~/Library/Caches vagy a ~/Library/Preferences szokott osszekuszalodni.

Remélem nem a Library-t, hanem csak a Cache mappát törölted. :)

Ha a Chrome rosszalkodna továbbra is, válassz másik böngészőt. Én a Firefox-ot nyúzom, szerintem teljesen rendben van.

Hiába is törölnéd a Chrome-ot, azzal gyakorlatilag csak a programot törlöd, a járulékos fájlokat nem, nem változna semmi (hosszadalmas teljesen törölni). Viszont, ha így rendben van a masina, akkor kár macerázni tovább.

A Cache-t toroltem. :) Gondoltam ra hogy valamelyik google kiegeszito csinalja. Azota is csak akkor indul ujra ha megy a chrome. Regen hasznaltam firefoxot, de valoszinu megnezem. Koszonom megegyszer a tanacsokat.

A preferencesben mik vannak, az is torolheto?

Preferencesben az összes alkalmazás beállítása található meg (általában), szóval nem szabad törölni az egészet, hanem célzottan egy-egy fájlt vagy mappát, aminek a nevéből kiderül, hogy az adott alkalmazáshoz tartozik. Chrome esetében com.google.Chrome.plist fájlt töröld ~/Library/Preferences mappából. Valamint a ~/Library/Application Support/Google/Chrome mappa is törölhető, mert szerintem a Chrome itt is tárol cache fájlokat.

koszi

Egyszer régen muszáj volt valamihez feltennem egy Chrome-ot. Miután nem volt már rá szükség, letöröltem, nem foglalkoztam vele többet. Aztán egy updater démon buktatta le, hogy még mindig mocorog valamije a háttérben. Olyan undorítóan aljasul ette be magát a rendszer legmélyére is, hogy alig tudtam kiirtani azt a meglepően sok alkatrészt, amivel teleszórta a gépemet.

A legjobb appdelete programok is alig tudnak vele kezdeni valamit, de egy kísérletet megérne. Ha megtalálod valamelyik darabját, mutasd meg egy uninstallernek.

Én ezeket próbáltam, ebben a sorrendben ajánlom: AppCleaner, AppDelete, AppZapper. Múltkoriban szembe jött egy App Osx Uninstaller nevű holmi, az is érdekes lehet.

Nekem ezek az appok meg a programon es a libreyben levo mappajukon kivul semmi mast nem torolt meg.

Érdemes többet is kipróbálni, mikor melyik talál meg több cuccot. Simán meglelnek cache meg receipt fájlokat is.

Nos, ugy nezki megoldodni latszik a problema.

Nagyon szepen koszonom mindenkinek a hozzaszolast es a segitsegeket.
Az alabbiak torlese ota harom nap telt el es egyszer sem indult ujra az iMac:

  1. com.google.Chrome.plist ~/Library/Preferences mappából.
  2. ~/Library/Application Support/Google/Chrome mappa
  3. ~/Library/Caches es ~/Library/Preferences
1 kedvelés

/féligoff
A két nagytestvér elmehet a… az Alphabet gyakorlatilag NSA-t játszik a gépeden, az Apple meg a milliós gépeihez nem tud/nem akar normális supportot adni (oké, az oprendszer ugyan ingyenes, de akkor is egy termék, amellyel kapcsolatban a usernek joggal lehetn(én)ek elvárásai).

Sziasztok!
Egy iMac 2011 27-et használok amin High Sierra fut natívan.
Szeretnék adobe programvezióban előrelépni de legalább Mojave oprendszent kíván.
Ismertek erre olyan megoldást amivel lehet frissebb macos-t telpíteni és nem romlik a gép megbízhatósága?
Ettől a “metal support” témától is tartok kicsit, úgy tudom nem tudja az AMD Radeon HD 6970M.

High sierra az utolso tamogatott rendszer. Egy 11 eves gep, sajnos mar nagyon eljart felette az ido.

Elég sokan elmenek Catalináig az Opencore Patcher-t használva, esetleg egy másik drive-on érdemes lehet tenni egy próbát, hogyan működik, én is tervezem, ugyanezen dolgozom, mert sebességben bőven elég nagyon sokmindenre ez a konfig.
De amikor majd teljesen kiesik, még mindig egy jó thunderbolt display lesz belőle.

1 kedvelés

Én nem merek ilyet (Mac Pro 5,1), Yosemite óta egyre bénább a rendszer.

En is probalkoztam kulon drive-on ilyen upgrade-el, de munkara alkalmatlan. Mindig akadt valami, ami nem mukodott olajozottan. A GUI-n is erezheto volt…

Videokartya csere utan, mehetsz tovabb. Amig nem cserelsz videokartyat, nincs ertelme a probalkozasoknak, mert nem lesz semmilyen GUI gyorsitas. Anelkul, pedig elegge halalos a dolog.

1 kedvelés

Köszi a válaszokat!
Kb egy éve vettem bele új gpu-t akkor lebeszéltetek az upgrade-ről így maradt a gyári.
Nem égető a frissítés csak jó lett volna.
Így akkor marad minden progi natív és stabil.

Azert beszeltunk le az upgraderol, mert onnantol kezdve, alkalmazkodnod kell az ott “elojott” helyzethez. Kotelezo opencore, ovatosan a PRAM resettel, nem mukodo Internet Recovery, stb stb. Tehat ha kevesbe vagy hozzaerto, akkor igen konnyen kerulhetsz olyan helyzetbe, hogy ki kell venned az uj GPU-t, visszarakni a regit, majd megjavitani azokat a patcheket, amik ahhoz kellenek, hogy mukodjon az uj.

1 kedvelés