Inventor helyett valamit

Sziasztok!

Kolegám nemrég váltott mac-re, és még mindig a gyártói ajánlással, azaz BootCamp-el használja az inventort.
Arra most ne térjünk ki, hogy mért van ez így, és miért jó ez így egy gyártó szerint, mert nem hiszem, hogy előrébb kerülünk vele.
Inkább ezt kérdezem: Ti milyen 3D tervezőt használtok os-x alatt?
Elvárások: Aluminium elemek tervezése,pontos méretezése, forgathatósága, egymáshoz illeszthetősége, végeredmény esetleges “szabásmintája”, és szükséges anyagmennyiség táblázata, esetleg össztömeg számítása, felhasznált anyagok alapján.

Mivel én magam nem értek a témához, így csak közvetítek, de azt lelkesen. :)
Előre is köszi!
Kiss Tamas

Üdv!

Nem kőbe vésett követelmény a bootcamp. Futtathatja virtualizálva is.
“Mac Virtualization on Parallels Desktop
Autodesk Inventor Professional can be used on the Mac via Parallels Desktop for Mac without having to boot directly into the Windows OS, so it is easy to switch between platforms. The system must meet the following requirements”

A baratod miert nem mer ide regelni? :) nem bantjuk. Amugy autoCAD nem alkalmas a feladatra?

Jó a kérdések, és nem tudom a választ, egyikre sem :D
Erre jártam, es eszembe jutott egy másik autodesk topikról az inventor, így született a kérdésem.

Az Inventor -gondolom- specializálódott arra a szakterületre.

Nincs nagy valasztek hasznalhato 3D CAD szoftverbol. A legtobben csak egy-egy ilyet tanulnak meg kezelni, es inkabb a szamitogepet cserelik le mint a szoftvert. Figyelembeveve a jogtiszta arat ezeknek, ez nem is meglepo.

Ezt miert nekem?