iOS újratelepítése

Mi a fura a privacy beallitasoknal? Ameddig a fejleszto nem aktival olyan featuret, amihez jovahagyas kell, addig nem jelennek meg ezek a kapcsolok. Ha az alkalmazas elete soran valami privacy kerdesre adtal mar valaszt, akkor ez a kapcsolo akkor is ott lesz, ha az alkalmazas fejlesztoje mar eltavolitotta a kerdeses kodreszletet. Ekkor ha letorlod az alkalmazast, kivarod a cache urulesi idot (nem tudom hany ora), majd ujratelepited, akkor ismet nullarol indulnak a jovahagyasok.

Mit jelent az, hogy utolert az akku problema? Mit tapasztalsz? Mit jelent az, hogy bevitted az Applehoz? Almariumban jartal? Az akkut nehezebb ellenorizni, mint megnezni a battery health menupontban a kiirt szazalekot. Pl. a Coconut Battery mit ir? A legbiztosabb egyebkent, az akku megnezese muszerrel.

gondolom a fejleszto a ket restorom kozott deaktivalt egy privacy opciot (sot azota nyomtam meg egy restoret, megy egy opcio eltunt), es a kapcsolok nincsenek ott, szoval ezt nem egeszen ertem.

akku, nem almariumban nem voltam mert vagy 1300km, itt voltam a helyi almariumban, ahol gyari diagnosztikat vegig futtattak a keszuleken ami ugyan annyit mutatott eredmenynek mint a battery health meg a coconut is itthon (kb van 2% elteres a harom eredmeny kozott). Tokeletesnek hozta le a gyari teszt a telot. tapasztalatokat leirtam, hektikusan lemerul kb 30% ala (random) nagyon keves hasznalat utan. Aztan az alatt meg mukodik akar par orat, esetleg 15-18% nal random kikapcsol, vagy nem, vagy le sem merul gyorsan.

Úgy érti, hogy ha még soha nem volt fent a telefonon a Facebook app, akkor nyilván még egy privacy kapcsoló sincs a beállításokban. Viszont ahogy elkezded használni az appot, és pl akarsz csinálni egy fotót akkor meg fogja kérdezni, hogy engedélyezed e a kamera használatát. Innentől kezdve a kamera privacy switchje látszani fog. A lényeg az, hogy ha egy appnak több engedély kell akkor nem az első inditásnál egyszerre fogja kérni mindet, hanem mindig csak azt amelyikre szükség van éppen.
Szóval simán lehet hogy azért van ott kevesebb mert azokat a funkciókat amelyekhez kellenek nem használtad még.
Ha meg később pl kikerül a kamera funkció az appból, attól még nem feltétlen tűnik el a már engedélyezett switch a settingsből.

Az erdekelt, hogy konkretan hova vitted be. Valami third party magat Apple szerviznek hirdeto ceghez, vagy hivatalos, az apple.com oldalon megtalalhato szervizbe.

A gyors merules egyebkent lehet szoftveres problema is, pl valami folyamatosan teker a hatterben es ez okozza a merulest. Ha a telefon battery menupontja nem eleg beszedes, akkor az Xcode tud segiteni abban, hogy kideruljon a kabelre dugas pillanataban milyen processz dolgozik aktivan a telefonon.

Az első screenshotom (az első dark) egy több éves iCloud account és folyamatos használat melletti. Valószínűleg már tiltottam a kamerát a FB alatt. Mégsincs ott. Szóval tényleg nem értem.

szerk: most a ‘szuz’ rendszeren kiprobaltam valoban ugy van ahogy irtad, csinalni akartam vele fotot, aktivaltam, megjelent, (mondjuk azert akkor is gyanus, hogy a tobb eves profilomon meg nem akadtam bele a kamera hasznalatba az fb-n de mindegy, user error, ez is)

Hozzajuk szoktam jarni ha valami hivatalos kell, mert normalisak es altalaban ertenek hozza, es segitokeszek, ellenben a hatar innenso oldalaval ahol ezek kozul egyik sincs meg de legalabb meg dragabbak is.
https://ivizi.nl

ezt az xcode -os lehetoseget megneznem, bovebb infot kaphatnek?

privacy kerdes, lasd fentebb jelenlegi allapotban megoldodni latszik, viszont erdekessegkent megint nincs meg egy menu pont amivel torolni tudnam az apple beta profilt. Itt a nagy akku mizeria kozben kiprobaltam, hogy betaval is csinalja-e (igen) most viszont leszednem a betat, de a beallitasok-generalban nincs profile menupontom. (tudom persze user error, usert kell nmar cserelni;)