iPhone + usb autósrádió

Sziasztok!
Adott egy iphone SE, amin fut a waze navigációs app.
Ez a teló usb kábelen csatlakozik az autóban lévő rádióhoz de képtelen vagyok megcsinálni, hogy a kábelen csak az áramellátás legyen biztosított a telefon felé és az adatkommunikáció pedig ne induljon azonnal be a bedugás pillanatában.
Annyit szeretnék elérni, hogy amikor csatlakoztatom az iphone-t az usb kábelén keresztül, akkor csak áramellátást kapjon és ne kezdjen el adatkommunikálni.
Köszönöm a válaszokat!
Sziasztok!

Milyen radio?

Dacia Lodgy-ban lévő gyári rádió.
Amikor bedugom az usb bemenetére a szifont, nem csak a töltés indul el, hanem a zenelejátszás is az iphone-ból.
Én a rádióadást szeretném hallgatni és úgy kellene a navigációs programnak közben bele-bele szólni, amikor utasítást mond.
Mert hogyha az iphone-ból szól a zene, akkor a navigáció hangos utasításai is megszólalnak de ha a rádióadás szól, akkor nem tudom sehogy odavarázsolni a navigáció hangját, ellenben ha az usb be van dugva, akkor a telefon hangszórója bekussol azonnal.
Remélem érthetőrn fogalmaztam…! :-)

Ketto megoldast tudok, ha ez a radioban nem allithato. Vagy minden bedugas utan atallitod a telefonon, hogy honnan jojjon a hang, vagy preparalod a lightning kabelt, hogy elvagd az usb adatvezetekeit. Lehet, hogy lehet is venni olyan hosszabbito kabelt, ami eleve ilyenre van alakitva.

Harmadiknak pedig, hogy fillérekért vesz egy autós töltőt amit bedug a szivargyújtóba.
Nálunk olyan 5 euró körül vesztegetnek olyat, amihez adnak kábelt két adapterfejjel, így egyszerre microusb, lightning és usb type-c.

A wazeban beállítható, hogy mi legyen a preferált hangkimenet:
-Készülék alapértelmezettje
-Telefon saját hangszórója
-Lejátszás bluetooth telefonhívásként

Vagy minden bedugás után atváltod a kimenetet a saját hangszóróra, vagy ami kényelmesebb, a fenti beállítást átállítod, és mindig a telefonból fog szólni.

1 kedvelés

Ha jol ertem, akkor a radio hallgatasa kozben szeretned a navigacio aktualis utasitasait hallani.
Ez tobbnyire csak gyari navival mukodik.
En meg carplay kepes (gyari)autoradional hallottam hogy igy mukodik.
De az altalad vazolt “set”-ben nem fog mukodni (vagy carplay kepes a gyari fejegyseg?)

Hallgasd a zenet a telorol akkor a waze utasitasokkor a zene elhalkul majd vissza.

1 kedvelés

Én is egyszerűen a szivargyújtós töltést javaslom. (Így nem kell semmit állítgatni. A telón hallod a navit, a rádión meg bármit. Én is így csinálom.)

Spotify + navi. A radiobol ugyis csak a “pusztulat jon”

Szeretem a jazzy-t is, meg a Retro rádiót is.
Ezekkel semmi baj nincs szeintem…
Na és a Rock Rádió is rendben van…

Ezt mind tudja barmelyik streaming szolgaltato reklam nelkul, es nem ugyan azt a 70 zenet jatsza rotacioban. Radioknal egyedul az elo beszelgetes aminek van meg ertelme.

2 kedvelés

Csak a rádió nem fogyasztja az internet előfizetést.

Mindegyik stream szolgaltatonal van mar offline lehetoseg… jo par eve.

2 kedvelés

Beszélgetésre meg ott van a Podcast.

3 kedvelés

Eztmar nem is akartam mondani :)