iPhoto helyett: ki mit használ?

98,9%
3 hónapja winen dolgozok a munkahelyemen :smiley: azóta még fényesebb az alma.

1 kedvelés

Az Adobe pl nem ertekesit egy darab szoftvert sem az USA teruleten kivul :slight_smile: Azert ragaszkodnak foggal korommel ahhoz, hogy a megfelelo regiot kivalasztva vasarolj, mert pl. amit Nemetorszag teruleten veszel, azt elvileg az Adobe Systems Gmbh.-tol vasarolod. Igy ezeket a dolgokat ki tudja kerulni. Ilyesmi dologgal egy csomo ceg el, pl. az Europaban megvasarolt Notebookokat sem az a HP kesziti, akit te HP-nak hivsz, hanem az europai HP megbizasabol szerelik ossze Kinaban.

Czo de engem ez nem érdekel. Kinyitom a laptop kezeli a fájlaimat vagy nem? Nem. Akkor keresek alternativát.

Nem érdekel ki mit meccsezik a hátérben a photos nem kezeli a fájlaimat én ennyit látok és ennyi érint engem.

Ezert valaszt az ember olyan eszkozkeszletet, amely szamara megfelelo. En biztos, hogy a hardvert nem vasaroltam volna meg, mert valoszinuleg cigany a vendor, azert kerultek bele ezek a korlatozasok.

Aha szóval a fujifilm cigány. :joy::rofl:

Valami oka van annak, hogy az Apple termekebe nem kerulhetett bele a tomoritett RAW felhasznalhatosaga, csak a nem tomoritette. Melyebb ismeretek nelkul csak arra tudok tippelni, hogy van valami korlatozas a tomoritesben, ami miatt nem kerulhet bele a tomoritett RAW a rendszerbe. Pl. lehet, hogy nincs joga irni, vagy lehet, hogy 1 iranyu a tomorites (mert a Fuji nem adja el csak a kibonto algoritmust, a betomoritot nem), igy pl. a metadata infok valtozasat pl nem tudnak a frameworkot hasznalo szoftverek visszairni az allomanyba (pl ha olyan verzios DNG allomanyod van, amiben nincs hely az extended metadata-nak, akkor azt nem tudod behuzni a Photosba, mert a Photos ebbe a teruletbe irja bele pl a feltagelt location infot, amit igy nem tudna. De ujrairva a DNG-t, azt mar be tudod tolteni; Emiatt kb majd az osszes DNG-met ujra kellett irni, amikor Photos-ra migraltam iPhotobol, mert az iPhoto nem irta ezeket az infokat vissza a kepbe, hanem kulon adatbazisba rakta).

Kb barmi lehet az ok. Ezt mi innen nem fogjuk megtudni.

a raw képet semmilyen esetben nem szoktad tudmásom szerint írogatni. minden program készit mellé az adatbázisba egy kis leírófájlt és egy tumbler képet.

a capture one a gyári program, ez oké, hogy megy. viszont a lightroom nem az adobe le tudta boltolni a fujival. fura hogy a 100 szor nagyobb applnek ez nem sikerül.

A legtobb RAW kepbe van eleve egyebkent thumbnail, marmint olyan a fileformatum, ahol van a metadatakra hely es pl ilyen metadata szokott lenni a thumbnail is, amit a legtobb fenykepezo bele is ir, tehat nem kell melle tarolni kulon.

de az a nyers kép, a változtatásokat lementi egy kicsi tumbnailbe neked nem? mert nem számolja mindig urja. és igen van benne egy kicsi tumbnail mert a fényképezőgépen nem a 200MB raw képeket nézegeted.

Be van kapcsolva az iCloud Photo Library a tarhelyoptimizalassal egyutt, igy nem igazan tudom megallapitani, hogy mi hol van. Nekem RW2 allomanyt keszit a kamera, ami EXIF formatumra epul, igy szeles korben kezelheto. Van egy scriptem, ami az iCloud webrol lementegeti az allomanyokat (ezzel backupolom tulajdonkeppen az Applenal levo Photo Libraryt, mert ugye a gepemen nincs meg a teljes, emiatt Time Machinebol nem lehet eloszedni), ha fogok egy ilyen RW2 allomanyt, majd exportolom azt amit az Photos is mutat, majd erre hasht szamolok, akkor a ketto egyezik. Ebben a RAW allomanyban, bele van irva az a GPS lokacio, amit beallitottam a Photosban, tehat ezt visszairta bele. Van benne tobb, JPEG tipusu adatmezo, 5k, 24k, 680k meretben. Ezek imho a thumbnailek lesznek. Ha most fotozok egyet vakon, akkor az csak egy 4k meretu JPEG tipusu objektumot eredmenyez a fileban, tehat a 24k es a 680k verziokat a Photos irta bele vissza. A Photos a valtozasokat elmeletben instrukciok szerint menti, hogy vissza tudd oket vonogatni, de hogy ebbe jobban belelassak, ki kellene kapcsolnom a tarhelyoptimalizalast.

Komolyan nem gondoltam volna, hogy a képek kezelése ilyen förtelmesen zavaros. Czo, megint lenyűgözött az a tudásmennyiség, amit írtál a témáról :slight_smile:

1 kedvelés

This topic was automatically closed 60 days after the last reply. New replies are no longer allowed.