Irdatlan lassulás

Azt vettem észre, hogy nem megfelelő sebességgel töltenek be az oldalak! Megjelenik az oldal, aztán 3-4s múlva a tartalom. Pl kuler adobe. beírnám a keresendő szöveget és csak jóval később jelenik meg a kereső mezőben a beírt szöveg. Egy üres google oldalnál is , a frequently visited lista csak később jelenik meg.

Mi okozhatja? Már űrítettem casht, metadatokat (78000db volt) PR reset minden meg volt. De a safari az olalakat lassan nyitja meg, olyan mintha fogná valami, vagy lassú lenne a ping érték (30ms).

Viszont Firefox alatt jó minden!

Köszi

Vannak fent reklám blokkolok?

csak egy, de az eddig is volt!

Safari Cache fájlok megdagadtak.

Töröld ezeket, miközben nem fut a Safari:

HDD/Users/-te-/Library/Caches/com.apple.Safari/Cache.db
HDD/Users/-te-/Library/Caches/Java
HDD/Users/-te-/Library/Cookies/Cookies.plist
HDD/Users/-te-/Library/Preferences/Macromedia

HDD/Users/-te-/Library/Safari mappa teljes tartalmát, kivéve: Bookmarks.plist, TopSites.plist és Extensions.

1 kedvelés

Köszönöm, jobb lett
java nem volt, és cookies plist- sem.

Nem feltétlen létezik mindegyik mappa.

mindegy, jó lett! Köszönöm! De egy nap alatt hogy került bele 78000 metaadat, azt nem tudom!

Nem tudom mi a jó égnek köszönhető az, hogy a safari betöltésnél elgondolkozik, megtorpan 1-3 másodpercig. A korábbiakat már végig csináltam, de most nem segít semmi. Néhány napja van ez, előtte ment rendesen. FF Chrome simán megy.

Ötlet esetleg? Köszi

nekem volt hasonlo, ill szenvedtem vele, a Safari annyira megakadt, hogy altalaban hibat dobot vissza barmelyik oldal es nem nyilt meg, de minden oldalra (youtube, google kereses, barmi mas), es erdekes modon csak itthoni halozaton, wifin, kozben elfogyasztottam 2 modemet (x firmwarrel, moddoltal/gyarival), mashol nem csinalta, es sleepbol visszajove jelent meg a gond
keresgeltem akkor netn megoldasokat, dns atallitast javasolnak jopar helyen abbol a kevesbol ahol irnak rola, nekem azzal csak idoszakosan oldotta meg (google dns-t allitsd be manualisan 8.8.8.8)
duhongo temaban ra(m) talalsz;) veglegesen csak az os frissites oldotta meg nekem, meg modemet is lecsereltem kozben,

Remek, tele a f*om vele

Mondjuk minimum 10 eve a google dns-et hasznalom, van olyan aki nem? :o

Root DNS szervereket ;-)

Uri huncutsag 😂

1 kedvelés

Szóval senkinek semmi ötlete? Ezzel a 8.8.8.8. semmi se változott

Neha nekem is csinalja, olyankor ujrainditom a safarit, hasznalaz reklam blokkolot?

Ige AdGuard, de ez már rág fenn van, és nem volt baja, sőt a többi böngészőbe is integrálódott de ott zökkenőmentes a loading

mas halozaton is csinalja vagy csak az otthonin?

hát más hálón nem tudom kipróbálni, mert itthon vagyok, de telefonon nem csinálja, sőt chrome és ff sem.

Milyen géped van? Modern/router?

iMac 5K
UPC Connect Box

De előtte is ezzel ment, és akkor semmi gond nem volt.