Kamera

Sziasztok! Lenne egy 6S 12.1.2-vel, engem nagyon bosszant, hogy ha fotózni szeretnék a Live mód állandóan be van kapcsolva, hiába kapcsolom ki, a következő bekapcsoláskor ismét aktív lesz. van ennek valami módja, hogy azt addig megszüntessem ameddig én akarom és nem a telefon?

worksforme. Bekapcsoltad, hogy ezt a beallitast mentse el? (Settings/Camera/Preserve Settings/Live Photo?)

Nem nyúltam hozzá, úgy volt ahogy gyárilag van, köszönöm szépen!

Helo.
iPhone 12 és iOS 14.3. A kamerában van olyan lehetöség, hogy PAL 25fps, azaz európai szabvány. Mikor érdemes ezt használni, mikor jön jól? Én kipróbáltam, de így szaggat a monitoron a felvétel. A monitor 60Hz és a 25fps nincs vele szinkronban, gondolom az a bibi. 30fps simán megy, nem akad.

Ha a hatterben van valami mesterseges fenyforrasod akkor fellephet interferencia, ami villogni fog a kepen, ezt lehet kivedeni ugy, hogy PAL szabvanyt hasznalsz.

Rendben, köszi.

Kicsi az eselye, hogy veletlenul kerult bele a PAL support.

1 kedvelés

Igen, így gondoltam én is ahogy elmondja. Csakhogy 25fps-el felvett filmnél akadozik a lejátszás :(
Nagy kár, hogy nem tudom a monitorom 50Hz állítani. Stabilan 59,88Hz.

A 25Hz felvetelt 25 v 50Hz megjelenitovel kell nezni. Ertelem szeruen 30/60fps felvetel nem jo egy TV tarsasagnak europaban, mert az 576i es az 1080i is 50Hz, ugy nem lesz jo a 25/50fps felvetel a monitorodnak, ha az 60Hz.

Azert ironikus, mert ez soha nem lesz jo mindenkinek. Mi ugyanugy szivunk az ezzel mint az amcsik… europaban az kell ami amerikaban van es amerikaban pedig az a jo ami europaban van. Asszem egyszer kiszamoltak, hogy az USA hany havi energiat tudna megsporolni azzal, ha vegre ok is atallnanak a 230V/50hz-re… ha jol remlik valami irgalmatlan nagy osszeg megy a levesbe minden evben csak a 110V/60hz okozta vesztesegen.

Ezt vajon hogy csinálta Csaba? Én próbáltam SE-vel 30 meg 60-nal is, de nem villogott kicsit se…
Mit rontok el?

Szerintem a hagyonányos égöknél van ez a jelenség, a LED égöknél nincs.

Nalam a ledes lampanal is latszik a logitech webcam-on keresztul, amig nem allitom at 50hz-re.

LED-nel jellemzobb ez pedig. Ha gagyi a LED, akkor nincs mellette rendes elektronika, akkor az villogni fog, amit az emberi szem nem fog latni.

Ha a led pwm mentes nem villog.

A PWM itt pont nem jatszik, mert PWM-nel nem az 50hz-t kapod el. A leges leggagyibb ledmeghajtasi technikanal kb minden ki van sporolva a fenyforras elektronikajarol, a vegeredmeny pedig kb ez lesz: https://www.electronics-tutorials.ws/wp-content/uploads/2018/05/diode-diode39.gif Na itt, a LED-ed szepen villogni fog az 50Hz-ra, amit te nem biztos, hogy latsz, a kamera viszont igen. Szoval tudsz venni olyan ■■■■ megoldast, ami villog es meg a fejed is fajni fog tole. Izzolampanal is ki lehet szurni ezt a villogast, viszont az izzoszal “reakcioideje” joval kisebb a LED-nel.

1 kedvelés

Köszi, akkor jó LEDeket vettem… Mert bejártam az egész lakást, minden fényforrással próbálkoztam, de semmi, meg sem reccent a felvétel. Pedig ezen pont spóroltam…

Több oka lehet annak, ha a LED-es lámpát villogónak látja valamelyik kamera. PWM*, szűretlen egyenirányítás, hullámzó feszültség (pl. gyenge minőségű tápegység). A távolkeleti LED-es fényforrásokat már meg sem merem említeni. Az emberi szemnek jóval nagyobb a tehetetlensége mint a kamera érzékelőjének, így az “Ezeknek jó lesz!” felkiáltással mindent el lehet adni. :)

  • Ha a PWM frekvenciája összemérhető a felvételi fps-sel (pár többszörösébe belefér), akkor is villog és/vagy sötét és világos sávok láthatóak a videón.

Nyilvan ezer + 1 oka van, de az olcson megvett gagyi fenyforrasok kb 99%, hogy villogni fognak, ezek nagyreszenek a fenyereje is olyan, hogy szemmel jol latod de egy fenykepezogep keptelen vilagos kepet esetleg normalis szineket prodkulani, ha meg videoznal villog mint az istennyila. Szoval ez nyilvan regen is gond volt, de miota folyik a ledesites, szerintem a problema hatvanyozottan igaz.

Teljesen igazad van, de a színek fehéregyensúly kérdése. Nyilván ha egy szobában 4 különböző fényforrás van akkor már nehéz, de ha egyfajta akkor mindegy mindent be lehet álltani.
Kicsit túltoltuk ezt a témakört :D