Kerékpár vásárlás

Elgondolkodtam mostanában kerékpár vásárlásán. Ezzel kapcsolatban érdeklődnék, hogy tudnátok-e segítséget adni, hogy mire kell odafigyelnem, hogy ki tudjam választani a legjobb kerékpár (ami persze belefér a pénztárcám büdzséjébe is :D)
Szóval nekem csak városi (Budapest) közlekedéshez kell. Ráadásul nem is tennék meg vele nagy távolságokat, kb napi 5-10 kilométert max. Amire használni szeretném az az, hogy az 5 éves kisfiamat szeretném elvinni vele óvodába. Plusz a munkahely megközelítése is könnyebb lenne vele, mint tömegközlekedéssel.
Amit szeretnék venni a biciklihez az egy gyerekülés, előre kosár (bevásárláskor is jól jöhet), valamint egy jó lakat.
A kerékpár ára 50eFt körül tervezem. Mármint ha van jó indok, hogy miért vegyek drágábbat, akkor az sem baj, persze olcsóbbnak még jobban örülnék.
Milyen gyerekülést kell vennem, mire figyeljek oda?
És főleg a lakat, egy jó lakat is kérdéses, ha ilyen árban veszek biciklit, akkor azt meg kell tudnom védeni jobban is (pl Tesco és munkahelyen tárolás).
A kiegészítők vásárlását (pl gyerekülés) a kerék pár ára felett gondolom, tehát az ár alatt csak a kerékpár árát értettem.
És természetesen szívesen várok ötletet arra is, hogy hol érdemes megvenni, hol a leg barátságosabbak/segítőkészebbek az eladók.
(minap jártam úgy a MediaMarktban, hogy nem akartak eladni nekem egy nyomtatót. Kiválasztottam a terméket, csak nem találtam ott a dobozát, és az eladó meg állandóan csak várakoztatott, mert mindig odament hozzá valaki, pedig tudta, hogy kiválasztottam a terméket, csak keresnie kellett volna egy dobozt…)

Most kezdtem el utánanézni az áraknak. Úgy látom 50eFt-ért csak használtan fogok kapni jó biciklit :(

Szerintem nem kell túlzásba vinni, bemész egy (legalább közepes) bicikliboltba, javasolnak (összeraknak) neked egyet.
Én egyvalamit javaslok: az első (eléd helyezett) gyermekülés, így látod a gyereket, a “kezed között van”, nem tud oldalra kilógni, és nem változtatja meg a kerékpár súlypontját, no meg te is könnyebben fel tudsz szállni. (Bár ez csak kb. 15 kilós gyerekig működik.)

a következőt ajánlom megfontolásra! látogassál el a bolha.testbike.hu oldalra, és ott nézzél körbe, tuti nem vennék új kerékpárt, mikor statikailag semmi baja egy használtnak, gyakorlatilag 30-50-es sávban baromi sok megoldás van, ha kell kiegészítő, az is megtalálható.

új bringát csak akkor szabad venni, ha speciális igényeid vannak, de ez 2-300 ezres szint…

A gyerek már most több, mint 15 kiló. Viszont van olyan ami nagyobb gyereknek készül? Mármint jelenleg biztos nincs 22 kilók de 1-2-3 éven belül elvileg eléri. De van egy pici betegsége és nem merném felültetni rendes gyerekülés nélkül.

Igen, néztem az új árakat és elszörnyülködtem. Már mindegy lenen, ha vennék helyette egy autót…
Néztem tegnap használtan biciklit, találtam is egy tök jót, csak nem Pesten… :)

Hat 30-50 kozott uj kerekpart ne vegyel. Ahogy tms is irta nagyon szuperul kiepult hasznal/felujitott bicokat lehet kapni szerte szejjel mindenfele (mondom ezt 1200 kmrol:))), erdemes ellatogatni egy ket normalis bringaboltba (ahogy tms is tette anno;) kideriteni mit is szeretnel,
Gyerekules, normalis marka, lehetoseg szerint bringa boltban kinezese ennek is (aztan megrendeled pl webshopbol akar lulfoldrol is;)
Indexen volt minal egy kisfilm egy devecseri bringaprojekteol de olyanra ra kell szanni az idot, es azert ahhoz mar nem art egy kis tapasztalat (kicsivel tobb mint a video keszitoinek;)

Szerk: bocs most jottem at beszmecrol nem figyeltem, hogy 17 napos mar a tema;) szokni kell a designt na, itt is :))))))

Nem baj, még nem vettem. Tehát még mindig várok azért infót. :)
Megkérdeztem egy ismerősömet, aki saját maga készítette a biciklijét, hogy nem csinálna-e nekem egyet. És mondta, hogy egyáltalán nem éri meg, sokkal, de sokkal drágább, mint ha megveszem ugyanazt összeszerelve a boltban.
Megnéztem nagyjából az árakat és újonnan 100-130 között lehetne kapni valami jót. Kiegészítők kb 30-40 amit venni kell hozzá. Ez már kb kétszer annyi, mint amit rá akartam szánni.
Szóval nagy valószínűséggel használt lesz belőle.
Viszont egyáltalán nem tudom az alkatrészeket, hogy mik a jók, mik a rosszabbak, ha van két bicikli, akkor melyik a jobb (leírás alapján).

Van nemi igaza a baratodnak, bar jo korulnezessel, kis szerencsevel azert jelentosen olcsobban lehet osszerakni masinakat (kulfoldi webshopok eleg durva akciokat tolnak, szallitanak magyarorszagra is).

Ha van jelolt tedd be ido, leirassal, vagy szimplan valami hasznalhato minosegu fotoval. Aztan majd mondjuk ;)

1 kedvelés

Pl. valami ilyesmi ferfi vazzal:
http://www.rocketbikes.hu/diamond-back-noi-trekking-kerekpar/

(csak elem kerult, eszembe jutott a tema)

Köszi!
Megnéztem, igen, valami ilyesmi is jó lenne. Férfiváz is jó, csak azzal meg az a baj, hogy gyereküléssel hátul már nehéz felszállni (szűk farmerben :D).
Egy dolgot mondtak, hogy figyeljek oda arra, hogy alu vázas legyen, ne acél. Mármint gondolom a súly miatt, hogy könnyebb bicajozni egy könnyebb biciklivel :)

Hahaha, amit linkeltem az pont acel ;)
Teljesen mindegy milyen vaz, az esetedben (en speciel most epitek acel vazbol egy bicot),
Egy ilyen bringanal, az osszes raaggatott cucc miatt mar teljesen mindegy az a 30 deka ± a vaz sulyaban. A vaz sulyan kivul van azert par dolog ami miatt konnyebb lehet egy bringaval bicajozni (bajdovej az acel azert merevebb tud lenni pl), kozepcsapagy haz/hajtomu merevsege, kerekek sulya (pl ez sokkal fontossabb tenyezo elindulaskor mekkora sulyt kell "beporgetned)
A linkelt is egy viszonylag korosabb darab, nem veltlenul maradt meg ilyen allapotban, a mondas itt is igaz regen meg volt benne anyag. A konnyen es olcson formazhato aluval durvan beindult a tomeggyartas, es az ertekesitesi politika is komoly valtozason ment keresztul a fogyasztoi tarsadalom iranyaba.
De szvsz neked az pont jo lesz ami tetszik majd es megfelelo allapotban ad egy jo ar/ertek aranyt.

Ha nem értesz hozzá, érdemes lehet használtbringás kereskedőknél körülnézni, kicsit drágább, mint ha te vadászol, de biztosan nem veszel szart.* Vagy belinkelgeted széepen a találataidat, és mondunk rá valamit, mert elég nagy a szórás az árakban.

*Persze a kereskedőkben, szerelőkben se nagyon bízz, sajnos ez sem jobb közeg, mint az autószerelőké.

Pont ez a bajom, mert mi van, ha bemegyek és el akar majd sózni nekem szart drágán, csak hogy megszabaduljon valamitől ami már régen ott van náluk. Ki tudja ki a megbízható…
Szóval tuti az lesz, hogy belinkelem majd ide a képeket és majd segítséget kérek :smiley:
Egyébként más dolgot is szeretnék venni, úgy hogy erre még várnom kell…

Gyerekcipelésre és túrázásra ( mármint igazi cuccolós túrázásra) én biztos, hogy acélvázas bringát vennék.
Van egy hiperszuper Trek aluvázas cangám, de pl nem lehet rá csomagtartót tenni, mert alu és nincsenek olyan kiképzések rajta, ahova egy rendes csomagtartót esetenként fel lehetne szerelni. A nyeregcsőre szerelhetőek max 10 kg terhelhetőségűek. Így ha bringatúra figyel be, szerezhetek kölcsön bringát.
Télen nagyon kényesek az aluvázas bringák a sózásra.

A gyerek most 17 kiló, egyik ismerősömnek is Trek van, ő nagyon oda van érte, de akkor jobban meg kell gondolnom, hogy mit veszek.

Én is odavagyok a Trek cangámtól, csak nem mindenre használható. Amúgy tekerni országúton és terepen nagyon jó.

az olvastátok, hogy 1 millió(!!) bringát hívott vissza a Trek, mert a vázon gyártási hiba volt?

Ha használtban gondolkozol, felejtsd el a márkaneveket, nincs semmi jelentősége. (Mondjuk új bringáknál sem sok, hiszen minden ugyanazokban a gyárakban készül Dél-Koreában vagy Kínában. Egy adott árkategórián belül nincsenek jelentős különbségek.)

1 kedvelés

Nekem szerencsére nem esett bele a vázam a szórásba. Azonban alvázszáma van és azzal be van reggelve és nyilván van tartva a vázam a gyárban. Sajnos a vázhoz nem tudom megengedni magamnak a hozzá rendelhető gyári teleszkópos első villát, mert csak az 170E :frowning: Majd egyszer. Amit viszont mostanában lesegetek, az a fekvőbringa :slight_smile: