Külső sd kártya lassulás

Sziasztok!
Hosszú ideje próbálok már külföldi fórumokon is megoldást találáni, de eddig semmi. Hátha itt van valaki aki tud segíteni.
MacBook Air 2017-et használok Samsung Evo plus SDXC Class10 U3 egy Nifty Pro adapteren át. Eleinte nem is volt gond, tökéletesen működött. Aztán (sajnos már nem emlékszem pontosan, hogy mihez lehet köthető), de elkezdett az sd kártya írás/olvasás drasztikusan lassulni. Ez egy egyszerű mentésnél, vagy másolásnál is érzékelhető, de a fő gondot a virtuális gépek jelentik. Sajnos amennyiben az sd kártyán van a virtualis lemez, úgy teljesen használhatatlan.
Formázásokon már túl vagyok, különböző fájlrendszerekkel is ugyanez történik.
Ha esetleg van valakinek ötlete, kérem ne tartsa magában!

Az SD kartyat nem arra talaltak ki, hogy virtualis gep fusson rola. Maga a kartya szerkezete es a controllere is elegge “bena” egy modern flash storagehoz kepest. Ahogyan a flash cellak szepen-lassan elkopnak, ugy lesz egyre lasabb es lasabb a kartya. A kartyat a leheto legkevesebb irassal kellene terhelni.

Nezz meg egy masik kartyat, 99%, hogy egy uj kartya tokeletesen gyors lesz ujra, ezt pedig kukazd ki. A virtualis gepeket pedig felejtsd el.

2 kedvelés

Ui.: ahol ezt igy pedig nem irtak le kulfoldi forumon, iratkozz le :)

Ezt most nem ertem :D

Köszönöm a gyors választ. Igazából csak az volt a fura, hogy egyik pillanatról a másikra lassult be. előbb-utóbb úgyis upgrade lesz, azt biztos nagyobb ssd-vel veszem.

Meg olyat megprobalhatsz, hogy a kartya elejen letrehozol egy 2-4 gigabyte meretu particiot, majd ezutan csinalsz egy masikat, ami a nagy particiod lesz (es nyilvan, ezt a nagyot fogod hasznalni). Igy valamelyest eltoltad a “sectorokat”, igy a filerendszer adminisztracios blokkjai mashova kerultek az adathordozon. Lehet, hogy segit, de a lassulas a lassan kozeledo halal eloszele.

Azert ez elege “alap” fura higy ezt egyetlen egy forumon nem mondtak el neki.

Üdv! Lányom 2017-es MB Air 13’ 128 GB-t bővíteném memóriával… Szerintetek pendrive-val (USB 3.0-t láttam a leírásában) vagy SD kártyával (HC,XC?) bővítsem inkább? +128 Gb-ot gondoltam.
/Az előzők alapján lehet, hogy egy idő után be fog lassulni az SD… A pendrive-ok jobban bírják?/

Én SD kártyát raktam a gépembe, olyat, ami alig áll ki a gépemből, nyilván pendrive-ból is van hasonló…
Konkrétan olyanokat pakoltam rá, amit ritkán írok/olvasok. Ilyenek tipikusan a fotók. Tehát akár melyik is lesz, nem annyira ajánlatos olyan fájlokat tárolni rajta, amelyekre gyakran van szükség.

Filmek zenek tarolására ritkán használt dokumentumok teljesen jo. Nem nagyon fog az lassulni ha nem kínai vacakot veszel. Nekem 4,5 evet ment egy jetdrive a regi mbp-ben. Hiba nélkül. De mai világában mar ilyenre lassan inkább egy hálózati tárolót választanék.

1 kedvelés

Ebben a modellben meg cserelheto a belso drive, szerintem az lenne a legkenyelmesebb/legszebb/legjobb megoldas.

5 kedvelés

Most válaszoltak a szervizből 110 000(!) Ft lenne az SSD csere 480GB-ra. Úgy érzem, alternatíva lesz… (Akár még én is megcsinálom, csak alaposan utána kell néznem a típusoknak, esetleges adapternek és, hogy felismerje az OP rsz. - ha v.kinek van gyakorlati tapasztalata, szívesen veszem ;) )

Annyiért én is berakom :joy:

1 kedvelés

En valami ilyesmit vasarolnek:

Elvileg csak ennyire van szukseged. Itt van egy kis “segitseg”. https://appleinsider.com/articles/20/08/23/how-to-use-an-nvme-drive-to-upgrade-your-macs-ssd Azert ezt az SSD-t valasztottam, mert itt is azt irtak, hogy ez mukodik. En utoljara vagy 6 eve csinaltam ilyet, akkor az akkor elerheto Samsung kerult be cimbora gepebe.

Ha meg akarod tartani bazigyors kulsodisknek a regi driveot, akkor ahhoz mindenkeppen kell egy adapter, ami a masik iranyba alakit, majd egy kulso haz. Amit linkeltem “elmeletben jo”, ugyonakkor nem biztos, hogy a kulso hazba belefer az adapter es az SSD egyutt. Tehat, azt lehet hogy ketto reszletben rendelnem. Amiket aliexpressrol linkeltem azokat lehet, hogy meg tudod venni itthon is, ugy ertelemszeruen nem kell ra 3 honapig varni.

Mivel senki sem tudja, hogy minden az-e aminek latszik, ezert ez itt csak iranymutatas, de en ezeket rendelnem meg, ha magamnak csinalnam.

2 kedvelés

Nagyon köszi! 🙏 Este átböngészem!

https://hardverapro.hu/apro/nimbus_2000_51/hsz_1-50.html
Tartalmaz egy linket Apple-gépekhez.
(A kategóriában láttam Apple-gépből kiszerelt SSD-ket is.)

1 kedvelés

iJoe-éknál találtam egy jó kis leírást is, és a cuccaik is jóknak tűnnek, le is tesztelték (össz. 30 000-ből kijönne 500GB). A konkrét gépadatot elküldtem rendelés előtt, hogy biztosra menjek…🤞 https://ijoe.hu/mac/ssd-adathordozok-beepitheto-meghajtok/blitz-micro-apple-szabvany-m-2-adapter

Most vettem 1,5 hete curcail 1TB-os m2 ssd-t 80 euróért. Igaz en kulsohazban használom de ott az usb-c gen2 sebessége a limit 960MB/secet hozz.

Köszi az eddigieket!!!
Egy (pár) kérdés még: az új meghajtóval tudom használni majd a BootCamp-et? Az eredeti SSD-ben van BootCamp-es win partíció. Azt - gondolom, nem tudom klónozni. Először az OS a teljes tárolóra, és utána egy új win partíciót a BootCamp asszisztenssel (újratelepítve a win-t). Engedi az OS az új meghajtóval a win-es partíciót?🤔

Nem erdemesebb kulso hazzal es target disk mode-al felcsatolva mindkét drive-ot egy sima dd-vel masolni kisebbrol a nagyobbra? Igaz ehhez kell egy masik mac is.

Target disk mode: https://support.apple.com/guide/mac-help/transfer-files-mac-computers-target-disk-mode-mchlp1443/mac

dd: https://www.computerhope.com/unix/dd.htm

1 kedvelés