LG Ultrafine 5K

Kellene vennem az 5K iMac mellé még egy 5K monitort. Az LG Ultrafine 5K-t néztem ki.
A helyzet az, hogy a jelenlegi archicad-em a 10.13 alatt fut tökéletesen, a 10.14-nél már lehetnek gondok, ezért sem mentem még felfelé-
Viszont az Ultrafine 5K-nál meg azt írja, hogy a minimális rendszerkövetelmény 10.14
Használ valaki ilyent? Van tapasztalata 10.13 alatt?

Az 1 kabeles, iStyleban is forgalmazott UltraFine 5K monitorrol van szo? Az tudod, hogy ez 1 kabeles tipus, tehat csak TB3-as iMac/MacBook Pro jo hozza? Ez esetedben 2017-es vagy ujabb iMacet jelent. 2019 evelejen, meg 10.13 volt a MacBook Promon, akkor mukodott vele a monitor. (viszont azota johetetett barmilyen firmware update, ami akar el is ronthatta a kompatibilitast)

2017-es az iMac-em, Radeon Pro 575. (iMac 18.3). 2db TB csatlakozó. Ezzel elvileg megy.
Az, hogy csak 10.14-gyel megy, az csak apple.com-on olvasható. az LG saját oldalán ilyen követelmény nincs leírva.
csak hát ennyi pénzt nem szeretnék úgy kidobni, ha közben még egyszer ennyiért esetleg kell frissítenem az archicad-et…

Ah, aszem ez lesz a trukk. 2019 nyaran uj tipus jelent meg (27MD5KL-B), ami displayport modban is tudja az 5k-t. Elkepzelheto, hogy ehhez a monitorhoz tenyleg 10.14 kell. Tehat, vagy kiprobalod a megvasarolni celzott peldanyt, vagy megprobalhatsz szerezni egy regebbi 27MD5KA-B tipusu valtozatot. Itt is csak a DP-TB3 mod valtozast irjak.

Szerk: Az idopontok alapjan (2019 eleje), en biztos, hogy a regebbi 27MD5KA-B modellt probaltam ki a gepemen.

Szerk: Valojaban 3 tipus volt :D 27MD5KA, 27MD5KB es 27MD5KL. Az L az uj, amit most meg lehet venni, en ezekszerint a B tipust probaltam. (Az “A” tipus okozott interferenciat, ami miatt kicsereltek az embereknek).

Szerk: Ilyenkor jovok ra, hogy miert vannak tipusjelzesek. Tokon szurnek mindenkit, aki eltero tipusu eszkozzt ugyonazzal a marketing nevvel arrul, mert az KOVETHETETLEN (igy orditva, kiemelve).

3 kedvelés