Logic Pro X

Mit szóltok a Logic (10.2) újdonságaihoz: pl Alchemy szintetizátor beépítése?
Én még nem próbáltam ki, nem is tudom mikor lesz rá időm, viszont ez eléggé érdekes, hogy beépítették ezt a szintetizátort. Korábban én is használtam, szerintem egész jó cucc volt. És remélem kijavították a betegségeit is.

Mar nem nagyon mozgok a temaban de leszek beszelgeto partner, ugyse sokan vagyunk itt audio orientaltak. Haza erek ranezek :)

Egy kerdes lehetseges a logicot nem a rendszer particiora telepiteni?

Mármint gondolom a tartalomra gondolsz…
Ezen korábban sokat gyötrődtem, de akkor nem találtam megoldást. A gond az, hogy beépül az összes szoftverükbe és a tartalmat csak egy bizonyos helyen keresi. Nem lehet megadni neki, hogy máshonnan vegye. Vagyis ezt még anno a Logic 9 körül jártam be, azóta nem foglalkoztam a kérdéssel. De ha olyan gépet veszek valaha, ahol kicsi lesz a “main” winchester (ssd), akkor ez a kérdés számomra is iszonyat fontos lesz.

van egy fajta alias könyvtár amivel át lehet linkelni (de ez terminalos prancs) régen bach segített benne hátha erre téved :)

Valószínű akkor a sima szoflink lesz, mert a hardlink esetében mindkét helyen megvan az adat… Szóval az egyszerű:

cd /konyvtár_ahova_be_akarod_allitani
ln -s /eredetihely ./

Fontos, hogy az “eredetihely” a gyökértől kezdődjön. De egyébként sok szoftver nincs felkészülve a softlinkek használatára.

Talan csak a "sablon manipulalo sszintetizator’ hianyzik belole :)))
bocs
ON

1 kedvelés

Sziasztok,
Adott két darab audio region-fade in-el de nem “végzi el a műveletet” hanem simán max hangon játsza le a klippet az elejétől.
Volt ilyen másnál is?

Nincs esetleg automatizálás bekapcsolva?

Nincs. A poén az, hogy miután elindítom a programot akkor egyszer jól játsza le de aztán megint maxon játsza le.

Szia, a “Delete All Fade Files”-t próbáltad már? Ha igen, akkor nincs ötletem.

Nahát, közben “utánajártam”-ha valakit érdekel: Ez egy gitársáv és van rajta egy Bias Amp au, ami valamiért felerősíti a fade in közben is a jelet csak nem torzít még a torzító. Ahogy a Biast kikapcsotam már működik is rendesen minden.
Köszi a segítséget!

Most néztem, hogy 2 napja kaptam egy emailt, hogy a Logic Studio és Mainstage (2) nem fut High Sierran. Persze az újabbak már igen, csak érdekes…

Hali

Kene nekem egy kis segitseg, azt se tudom hogy keressek ra a problemara. :slight_smile: Tanulok magamtol gitarozni, es elkezdtem osszedobni egy zenet logic-ban gyakorlas keppen. (Alapveto fogalmak hianyoznak szoval ezert elore is elnezest, de az elmelet nem az erossegem)
Software instruments-el csinaltam egy bass track-et. Az eleje eleg jol sikerult, viszont most eljutottam egy olyan reszhez ahol igy hosszan nyujtva vannak az egyes hangok. Tehat szepen elhalkul marmint ha az ember rendes gitarral csinalja… szoval a kerdes ilyet hogyan lehet csinalni. A pirossal jelolt resz az izgi, az elotte levo reszek rendben vannak.

Kihuztam addig ameddig kell, ez jonak is tunik, csak a hang vegevel van a gondom, ugyanis ahogy vege a hangnak az egybol megszunik nem pedig elhalkul.

Valamennyire ertheto, hogy mi a problemam? :slight_smile:

Samplerbol jon a hang vagy valami soft szinti?
Amugy adsr lesz a megfejtes vagy hangonkent le programozod.

Adsrel allitod a hang felfutasat kitartasat es lecsengeset, igaz ha mindig valtoztatni akarod a hang hosszat akkor ez igy nem fog menni. A gond az hogy ilyen jellegu zenet soha nem csinaltam igy lehet lesz lenyegesen jobb megoldas erre. De igy lemodellezni egy gitart borzalmasan nehez. Keres inkabb SW instrumentben gitart vagy dolgoz loopokbol.

A beepitett soft keyboard-ot hasznaltam erre. Gyanitottam, hogy ez ehhez keves lesz, de akkor korbenezek es keritek valami sw guitar plugin-t. Koszi. :)

Automation-nal meg lehet oldani, csak utána szívásabb a hangerő állítás. Azt hiszem ha megnyomod az A betűt akkor előjön az automation. Itt eleve az adott csatorna hangja lesz alapból kirakva. Ceruza eszközzel lehet szerkesztő pontokat berakni.

Nem néztem meg a videót, de leírás alapján jó lehet: https://www.youtube.com/watch?v=OwYN-QhhAEs