logo vélemény (grafikusok, designerek ide!)

kiváncsi lennék a véleménytekre: http://paksihirnok.hu/2016/09/01/izelitot-adnak-a-varos-uj-arculatabol/
http://paks.hu/hirek/hir.php?mid=hRK9cttrvGhcwB

én azt hittem, hogy manapság az egyszerűség, a minimalizmus, a gyorsan megjegyezhető és visszaidézhető ábrák, logók a befutók.
én nem értem…

Egyébiránt elérte a célját… Felfigyeltek rá és biztos meg fogod jegyezni - még ha nem is részleteiben -.

Ajándéktárgyak díszítése céljából nem rossz… Nekem még tetszik is.

ps.:
ez a legyen minden egyszerű, “minimal” dili is elmúlik egyszer… :)

én tavaly vettem részt Szentendre pályázatán ezzel:

nem én nyertem, de azért örültem, hogy a kb. 200 pályázatból volt cca. 4-5 ami nívós volt

4 kedvelés

konkrétan ez a vonulat nagyjából 2 éve lehalt, ha megnézitek a Tesco Value termékeket, azok pont ilyen stílusban vannak - most hirtelen más pl. nem jutott az eszembe

egyszerűség, nem egyszerűség elég nehéz megközelítés, mert én magam is igyekeztem megjeleníteni Szentendrében mindent, ami eszem bejutott vele kapcsolatosan - a győztes munka is hasonló lett, bár kétségtelenül egyszerűbb - egy stilizált utcarészlet lett, teljesen vállalható…

ez nekem is kicsit sok, de nyilván az a kérdés, hogy a többi munka milyen, illetve kinek a kije csinálta :D

Őszinte leszek, egy jó logó szerintem egyszerű, ami fontos minden féle megjelnésnél (is).
Egy jó logó ilyen:

De vannak itt profik akik ezt el is tudják magyarázni szerintem.

Velemenyem szerint szamit, hogy mi a celterulet. Itt effektiv egy telepules tortenelmi/geologiai/nepi hagyomanyait kell hangsulyozni. Ezen a teren inkabb a “folklor” erosodese lenne az elfogadhatobb. A varos ertekeibol probalnak brandet faragni…

Ez jogos es logikus, de ez a logo annyira osszetett hogy nehezen ertelmzheto, megjelenitheto. Az emberek pl nagyon nagy resze szemuveges (idosek es a fiatalok is) sokszor nem hordjak mert szegyenlik/lustak. Ebbol a logobol pl semmit nem lat. Vagy kepzelj el egy plakaton valo megjelenest ha kicsi annyire pici reszletek vannak benne hogy nem latni, buszrol/autobol ha nem 1,5nm-es nem igazan ertelmezheto. En nem vagyok se grafikus se igyis 10 ervet tudok miert nem jo.

Nem azt mondtam, hogy ez a paksi logo jo…azt sem hogy rossz.
De azt sem mondhatjuk, hogy azert rossz mert nem minimalista… Nekem azert tetszett, mert legalabb megprobalt valamit… Ami mondjuk TMS-nek jobban sikerult Szentendre kapcsan.
Az irany jo lenne Pakson, csak finomitani kellene. :-)

Csak a statisztika kedveert: korulottem 30 emberbol 2 szemuveges. :-) ez nem olyan sok :-)

25 meg kontaktlencset visel :D

2 kedvelés

elvileg ez a végleges verzió.
azt értem, hogy rajta vannak a “neves” épületek (bár van néhány, ami lemaradt), meg ott a pecabot meg a hordó, de hogy miért van energiatakarékos izzó meg hagyományos körte-izzó, meg a Duna folyamrajzát sem értem, meg a két villámot (AC/DC?) ésatöbbi ésatöbbi.
BP új kékszalagos logóját egyszer láttam, mégis bármikor felidézem, mert annyit mond, amennyit kell.

én sem mondom, hogy rossz, csak nem értem (a relativitáselméletet sem).

Oke van egy varosi rendezveny egy fo szponzo ugye a varos. Ilyenkor alul megszoktak jeleni a szponzorok. Ez a logo pl csodalatos lesz 10x5cm meretben talan 1,5 meterol mar kiveheto is lesz mi ez. Jo ez a logo, egy monitoron meg az ujsagban. De pont nem csak itt kell mukodnie egy jo logonak.

Egy fontos szabalyvan mindenre es ez nem minimalizmus kerdese: a kevesebb, mindig tobb.

Par hires szemely silhouettje is elferne meg… :)

Es egy varosterkep a biztonsagkedveert :D

1 kedvelés

Amúgy nekem sem tetszik a logó, kivéve az egyik villámot, ami biztosan Flash miatt került oda. Lehet, hogy onnan származik! :)