M1 kompatibilis usb c/ thunderbolt dockok multiportok

Ja latom, vagy 3 hozzaszolassal feljebb :smiley: akkor rossz a topic, amiben a kerdes van.

Jepp, akkor ide vagy 2db Thunderbolt Display-re van szukseg, vagy egy jol megcsinalt, Thunderbolt hubba, ami tenyleg Thunderbolt es nem DisplayPort.

1 kedvelés

Emésztem…-) Miután belinkeltem a cikket egy perc múlva leesett hogy ezeket az apple monitorokat biztos tovább lehet fűzni, francba.
Nem akartam ezért új topikot, és nem is találok jól megcsinált thunder hubot sajnos. Tényleg csak ezt a közel 40 ezres startech cuccost ami bizonyítottan megy usbA-ról mac-en is. És még ide is driver kell.
CS28435-40
Még arra gondoltam hogy 2 moncsi elad és venni egy bazi nagy 21-9-eset.
Még ránézek az owc-re.
Köszönöm mérnök urak.

Ehhez azert kell driver, mert ez nem “atalakito”. Ez egy USB csatlakozos “videokartya”.

1 kedvelés

Hogy témába vagy komment is legyen, 2 dokkot használók felváltva:

  • Caldigit TS4: Az első hibás volt ami érkezett, de a második jól működik, semmi panaszom nincs rá. Működik, ahogy kell.
  • Dell WD19S: Ez is működik, de nem sikerült 2 külső monitort egyszerre használni (MBP). Ha mindkét monitor csatlakoztatva van, akkor csak az egyiket ismeri fel a gép és a másikra tükrözve lesz a képe, ami azért vicces, mert nem ugyan az a felbontásuk és valahogy mindkettőn homályos lesz a kép. Külön külön mindkét monitor rendesen működik.

Amúgy tényleg vicces, hogy mi folyik ebben a világban csatlakozók terén. Eddig azzal volt a baj, hogy mindegyik csatlakozó máshogy nézett ki. De legalább egyértelmű volt, hogy ezt nem lehet ide vagy oda bedugni, akkor valószínű nem is lesz jó. Most elkezdtek egy csatlakozó típust használni mindenre (értsd.: ugyanolyan a lyuk, ahova be kell dugni) és most a felhasználók hosszú napokat olvasgathatnak (ha eszébe jut utánanézni), hogy vajon neki ez a gépéhez jó lesz-e vagy sem.
Akkor most végül mivel fogunk több elektronikai hulladékot termelni? Az inkompatibilis csatlakozók miatt vagy az inkompatibilis formátumok miatt?

2 kedvelés