M1 kompatibilis usb c/ thunderbolt dockok multiportok

Erdekelne kinek milyen usb c formatumu (thunderbolt 3/4) M1 kompatibilis brakeout doboz, kifejto vallt be.
Ami nekem fontos: megbizhatosag, Gbit ethernet!!, 1 hdmi, usb C/thunderbolt, 3-4 usb A (hardverkulcsok, pendrive), bus power, esetleg SD kartya olvaso.
Amik tetszenek a ket helyre besimulo nem logo megoldasok, de azokban eleg ritka az RJ45 csati, de ha stabil lehet madzagon lafogo doboz is.
Elore is koszonet!

Szia, Nekem ilyen van, semmi problemam vele.

Mondjuk ez nem a hurcibalos a tap miatt :slight_smile:
Szerintem nem kell az M1-hez masik dock mint az inteleshez, de @Czo remelem kijavit ha nincs igazam :slight_smile:

1 kedvelés

Nem kell, ugyonazok jok, mint az Inteleshez.

Szerk: Egyebkent nekem egyebkent egy “Hyperdrive PRO 8-in-2 USB-C Hub” van, a “Hyperdrive NET 6-in-2 USB-C Hub” nevet viseloben pedig Ethernet is van.

Koszi! Ez utobbi eleg guszta es nagyjabol tudja az elvarasokat.

A HDMI-t ellenorizd, mert az csak 4k/30 rajta (technologiai okok). Viszont az enyemen az egyik C lyukra mehet elvileg 4k/60-as USB-C to HDMI adapter. En azert vettem a 8in2-t, mert erre ra tudtam dugni 2db 1440p displayt (egyiket a HDMI-re, masikat a DisplayPort-ra).

Sziasztok!
Újra aktuális lett a kérdés itt is.
Használtunk kb 4 hónapot egy hub-ot, kifejezetten elégedettek voltunk mert gyors volt és stabilnak tűnt.
Majd egszer nem olvasta az SD kártyát, meg furán lazán is állt benne. Utána másik gép sem olvasta már azt a kártyát.
Megnézegettem jobban a hub-ot, és felszakadt a paneljáról a SD slot és szétégette a kártyát ezzel jelentős veszteséget is okozott.
Ezt a típust használtuk eddig, így ezt a NEM AJÁNLOM kategóriába tenném:

De akkor mit vegyek helyette?
Megnéztem ezt a hyperdrive-ot is amit linkelt Czo, ez is ugyan olyan alakú erre is ráírták, hogy PRO mégis baj lett belőle.
(M1 Air-en dolgozott)

Hat pedig satechi adapterekkel is szemeztem. Ugy latszik el kell engednem a gepbe simulos fajtat, lehet a kabel vegen lafogo nem feszul es ezaltal stabilabb. Talan…

Ennek sem a type-c vel volt gond. Az sd kártya slot szakadt le.
Ha laptopként használod, hozod viszed ölben dolgozol semmiképpen nem használnék kábelen lógó fajtát. Ez saját vélemény nem britt tudósok mondták :slight_smile:

Siman benne van szerintem a pakliban, hogy az az 1 peldany volt a rossz egyebkent. nem? Kicsit erosebbben, rossz szogbol lett beledugva nehanyszor a kartya, majd pont a te peldanyodnal volt kevesebb forraszto paszta az sd slotan, emiat elengedett a forrasztas? Ilyenbol szerintem nem lehet messzemeno kovetkeztetest levonni. A tonkremeno driveok, a multban is oda-vissza nyirogattak ki a lemezeket/kartyakat es egymast. Az SD pedig technologiailag, az egyik legrosszab dolog, ami letezhet. Egy oregebb, regebbi es nagyobb CF kartyaban elektronikai szemmel, sokkal nagyobb a vedelem. Egy SD kartyat pl jatszi egyszeruseggel ki lehet nyirni, ha rossz idopillanatban szakitod meg az energiaellatasat.

Benne van, de nekem ilyen a tapasztalatom.
Direkt nem olcsó szarokból áll a szett mert munkaeszköz, ennek ellenére pórul jártunk…

Az a baj, hogy a cuccok nagyresze “olcso ■■■■”. Marmint, fogod, szetszeded, es amikor meglatod, hogy a benne levo IC datasheetjeben, a gyarto 6-8db passziv alkatreszt ir elo, abban a fejezetben, ami arrol szol, hogy hogyan kell beepiteni, hasznalni, majd ranezel a kesztermekre a kezedben, es rajossz, hogy ennek a felet a gyarto kisporolta. Kb lehetetlen elsore jol valasztani.

Ami pl nekem bejott ebben a hyperben, hogy volt screen flickering problemam a beepitett HDMI-vel. Regen nem volt vele baj (de alapvetoen a HDMI-t nem hasznalom rajta manapsag mar, csak a tobbi lyukat), de kb par hete szukseg lett volna a HDMI lyukra, ami problemazott. Miutan nem ment macOS alatt, rebootoltam a Bootcampes Windowsba, ahol viszont mukodott, ezert a prezentaciot igy toltam le. Miutan hazaertem, ragoogleztam, es megtalaltam ezt a firmware updatet, ami elvileg ezt a problemat javitja. Raraktam, de azota nem jartam meg ott, ahol a villogas elojott, igy nem tudom, hogy megoldotta-e, de remelhetoleg igen.

Siralmas ez az irány amerre indult az ipar… :confused:
Baseus-ról tapasztalat esetleg?

Koszonom a tippet, meg is jott, mukodik minden port M1-el is. 3 dolog bosszant egy kicsit:

  • hdmi egyenlore nem lat 1080@60 fole, (leiras szerint kellene tudni a a 4K-t)
  • kar, hogy muanyag haz
  • esztetika: egy picit hosszabb mint a gep es tul log rajt. Lehet van olyan tipus amihez passzol de az M1 MBP-nal 5mm-vel jobban kilog.

Egyenlore tuzoltasnak jo lesz majd meg lehet kiserletezek kinabol.

Sziasztok!
Esetleg a CalDigit TS4 Dockkal van valakinek tapasztalta? Köszi!

Szia, Youtube-on csomó youtuber javasolja, használja, de személyes tapasztalatom nincs. Nem tűnik gagyi kínainak a review-k alapján. Én akkor nézegettem mikor dockot kerestem, de aztán vegűl Hardver aprón találtam használt elgato-t, az működik azóta hibátlanul.

1 kedvelés

Sziasztok, kérdeznék a témával kapcsolatban:
Air, 2012, thunder-1, usb3-2db. port.
Monitorok: 1080, 60Hz, dvi-d az egyik és hdmi csatis a másik.
Kettő monitor meghajtása a cél. És akkor le lehet csukni az öreg masinát.
Hub: elég az usb3 csatis vagy kell a thunder?
És ha hub akkor teszem azt veszek a monitorokhoz
dvi-d - thunder átalakítót (ez van) és
hdmi-usb átalakítót akkor ezeket meghajtja a hub usb csatija?
Vagy keressek olyan hubot amiben van hdmi out, esetleg dvi-d és ne cifrázzam.
Köszi.

Jujj és még valami, ezen a gépen még thunder 2-es csati van.

Persze, ahogy azt én elképzeltem, lófütyit.
Egy megoldás lenne: a thunder 2-ről (displayportról) kihajtom a minitorokat. Egy displayport hdmi kábellel, aminek a végén két darab hdmi port van.
És az egyik monitorra akkor még kell egy dvi-hdmi adapter.
Hát így. Szerintem.

Hagyjuk, a displayport nem visz el két monitort. Pl a fenti képen lévő dupla hdmi doboz egyszerre csak egy kijáratot tud hajtani. Az usb to hdmi doboz ami megy mac-en is, startech cuccok, kb a gép mostani árának a fele, nonszensz.
Így marad…
…majd megtalálom ezt a cikket és nem tudom hogy akkor most mi van:

Mert itt meg azt írja jött ezer éve os támogatás a thunder monitorra. És a képen látszik hogy csak a thunder port van bedugva.
:thinking:

Ne keverd a dolgokat :slight_smile: Olyan, hogy Thunderbolt to HDMI nem letezik. Az USB-C egy univerzalis lyuk. Az USB2.0 es USB1.1 MINDEN esetben ki tud rajta jonni, az egyeb esetek pedig ezek lehetnek:

  • USB3
  • HDMI + USB3
  • DisplayPort + USB3
  • Thunderbolt
  • DisplayPort + Thunderbolt

A Thunderbolt portok NEM tamogatjak a “HDMI alt mode” funkciojat az USB-C portnak, igy olyan atalakito nem lesz jo neked, ami ezt a technologiat alkalmazza (az elozo listaban, a masodik elem; azt, hogy melyik atalakito milyen, ha szerencsed van, kiderul a dobozrol/keszulekhazrol, ha nincs szerencsed, csak akkor, ha szetszedted). A macOS nem tamogatja a “DisplayPort Daisy Chaining” technologiat, tehat az ilyen technologiat alkalmazo atalakitoval nem tudsz, csak Windows eseten tobb monitort meghajtani (macOS alatt vagy csak 1 lyuk lesz aktiv, vagy mindegyik lyukban ugyonaz a kep lesz). A Thunderbolt monitor, amit a kepen latsz, az Thunderbolt monitor. Nem DisplayPort, nem HDMI, Thunderbolt. Thunderbolt port kell hozza, csak azzal megy. A monitor feneken van meg egy Thunderbolt kimenet, amibe ha beledugsz egy masik Thunderbolt monitort, akkor azon is lesz kep. Ha DisplayPort monitort vagy HDMI-t dugsz bele atalakitoval, azon nem, hiszen abban a lyukban, nincs csak Thunderbolt jel (milyen jo is volt, amikor minden egyes lyuk csakis a sajat magara jellemzo protokollt tudta…).

Amit meg erdemes tudni, hogy az M1 es M2 GPU nem tartalmaz csak ketto orajelgeneratort a kijelzok meghajtasahoz, tehat osszesen 2 darab kijelzot tud meghajtani. Tehat, tobb megjelenitot, csak a Pro/Ultra/Max tud. M1/M2 MBA es MBP-re tehat, csak akkor tudsz ketto monitort radugni, ha szetszeded es fizikailag lehuzod a beepitett kijelzot.

Ha “egy dugoval akarsz ket monitort”, akkor valami olyan hardver kell neked, ami “dupla csatlakozos”. Azaz, valami ilyen:
img1
img2
img3

Ezeknek a cuccoknak a nagy resze olyan, hogy az egyik lyukra szokak raakasztani egy USB-C PowerDelivery chipet es egy USB-C - USB3/DisplayPort splitter chipet, ha van a cuccon HDMI, akkor a DisplayPort kimenetre raakasztanak egy DisplayPort to HDMI konverter chipet is (sok eszkozon van DisplayPort es HDMI is, ott az a jellemzo, hogy a splitter chipbol kijovo DisplayPort kette van osztva, a vezetekek egyik resze a beepitett HDMI atalakitoba a masik resze pedig a fizikai, DisplayPort kimenetre megy, tehat az, hogy ketto lyuk van rajta, az valojaban 1), az USB3 reszre pedig egy HUB-ot szoktak rakni, amire szoktak akasztani SD olvasot, ethernetet es tovabbi kimeneteket. A masik lyuk pedig szimplan csak “at van vezeve”, tehat arra sok esetben ott egy USB-C lyuk az atalakiton, amibe beledughatod a sajat USB-C to VALAMI adaptered, es abban a specialis lyukban, ez menni fog. Ami nekem van eszkoz, az is ilyen, viszont mivel 2017-18-as, igy “regi”, tehat 5k-ert megeri megvenni, de amennyiert az Alza most eppen arulja, annyiert mar nem. A regisege abban nyilvanul meg, hogy a beepiett HDMI lyuk, az csak 4k/30. Viszont megy vele a ketto monitor, gond nelkul. Az egyiket a HDMI lyukjara kell dugni, a masikat pedig ha a monitor DisplayPort-os (fontos, hogy VALODI DisplayPortos legyen, ne atalakitos (van am olyan monitor, aminek a feneken DP van, de ha szetszeded, a DP dugon ott van rogton egy DP-HDMI atalakito es maga a monitor HDMI-s)) akkor dughatod a Mini-DisplayPort dugoba (itt MiniDP-DP atalakito megengedett), ha pedig mas, akkor egy USB-C to HDMI atalakitoval.

Ami Thunderbolt, az draga szokott lenni, mert minden Thunderbolt chip dragabb, mint az olcsobb cuccok, plussz sokkal “bonyolultabb”/“korultekintobb” nyak kell hozza, a sebesseg miatt.

Ahogy nezem ez egy 2012-es gep nem ARM. En vennek vmi. OWC thunderboltos “kifejtot” oszt beke. :slightly_smiling_face: