mac mini vásárlás

Sziasztok! Gondolkodom egy mini vásárlásán, az 1,4-es i5, mi a véleményetek? alapvető dolgokra, fotók rendszerezése, némi nem komoly grafikai munka, net, semmi játék.

Arra bőven elég. Szerintem.

erre gondoltam: https://edigital.hu/mac-mini/apple-mac-mini-14ghz-mgem2mp-p335702

Használhatatlan. Az egyik sitebuilder kapott ilyet tévedésből, egy save as ablak megnyitása másodpercek volt. Kisírtunk bele neki egy ssdt, most jobb a helyzet.

ez nem túl jó hír :( mennyivel lett jobb, nekem a 2007-es van, annál szerintem fényévekkel jobb lehet.

Nincs is Save as… :) Ididóta Apple.

2 kedvelés

Ssd-t tegyél bele, és jó lesz. Nekünk irodai gépként szolgál, teljesen jól működik.

1 kedvelés

Nem is ertem, higy miert arul meg ssd nelkul gepet az apple :(

Szerintem idén vagy kezdenek valamit vele vagy kivégzik (a nyáron) most tuti nem vennék.

Van, csak nyomva kell tartani az alt-ot és akkor duplicate helyett Save As… lesz :slight_smile:

2 kedvelés

most nem tudom idézni szó szerint, de Cook tavaly ősz körül egy kérdésre válaszolta, hogy fontosnak tartják és figyelmet fordítanak rá…

mellesleg én egy 2010-es Minin dolgozom (Mid 2010), 2,4 GHz Intel Core 2 Duo, 8 GB memóriával és egy SSD-vel benne, tökéletesen működik arra, amire én használom (főként: Photoshop + Illustrator)

de pont elgondolkodtam azon, hogy:

A: vennék egy 2012-es i7-es Minit (4 maggal), amibe 16 GB RAM-ot lehet tenni bár ennek az integrált videokártyája nem a legújabb, vagy

B: vennék egy 2014-es i5-öst, ami újabb videokártyával jött már ki, viszont csak 2 magja van - mondjuk az esetemben a videokártya talán mindegy is, mert nem foglalkozom 3D-vel

C: vagy várjak még, hogy mit hoz ki az Apple?

szóval bizonytalan vagyok még!

4 magos i7 2012 mini elég ritka, senki nem akarja eladni :) ha találsz akkor szerintem az jó lehet meg sokáig :)

Láttam 250-ért is, az pedig már túlzás.
Ha most jó a kétmagos, i5/i7-ből is jó lesz, a PS-Illu úgysem használja “rendesen” a több magot (vagy a csuda tudja).
(Szerkesztve.)

igen kb. ilyen árban mennek, és ezekre még mindig költeni kell

Meglátjuk a 2017-es hogy megy az ssd-vel, ha nem jó, akkor veszek valamit. Gombhoz a kabátot :D

Elírtam, a 2017-es 2007-es akart lenni.

1 kedvelés

Gyakorlatilag 4magos imac arban megy rosszabb igp-vel, en tuti nem vennek 4 magos minit.

A kerdesre valaszolva ha nem holnapra kell en megvarnam a nyari wwdc-t.

Szeribtem ssd-vel alap dolgokra teljesen jo lesz :)

Én gyakran emlegetem ezt: régebbi gépnél választhatsz rendszert, újnál nemigen.

2 kedvelés

Eztet most lájkolom. Az elmúttnyócévben nem is tudom hányszor bą$źt4M rá erre.