Mac Mini

Hat ez lett a minibol…

5 kedvelés

A legszebb mini 😉

Micsoda űrtechnika volt ez a maga idejében, de még most is gyönyörű! Kár, hogy így lecsoffadt azóta az alma :(

A pécék viszont még mindig olyanok belülről, mint a fostartály : )

Egyetértek. Bár egy picit nehézkes lehet vele közlekedni :D Én minden nap becsapom a Minit a hátizsákomba, és viszem dolgozni :)

1 kedvelés

ennyi erővel lehetne laptopod is :D

Női táskában nincs annyi hely;)

2 kedvelés

Igen. De jelenleg nincs olyan laptopja az Apple-nek, amiért én pénzt adnék. Ha nem lenne ez a Mini, most Dell XPS vagy Thinkpad X1 Carbon lenne a hátizsákban.

1 kedvelés

Nekem macOS kell.

…es az van!? :-)

Én is azt preferálom, de jelenleg egy megbízható Apple laptop van, a régi MacBook Air, amivel én nem lennék beljebb. Úgyhogy az egyetlen hordozható Macet vettem meg, hogy továbbra is MacOS-t tudjak használni.

Mi a baj mondjuk egy 13”-es Pro-val?

Azon kivul, hogy torik a kijelzo szalagkabele, kopik a kijelzo, egy morzsatol beszarik a billentyuzet, firmware hibas az ssd, es vegezetul keptelen a 4 magos verzio normalisan lehuteni magat… jah es nincs tb nelkuli 4 magos verzio. :)

1 kedvelés

Így. :)

1 kedvelés

A 2018-as gepben elvileg mar javitott a kijelzo szalagkabele. Az SSD firmware bugrol es a hutes problemarol van bovebb info vagy link? En nem erzem melegebbnek ezt, mint a korabbi 2 magos verziokat (igaz, nem volt masik USB-C-s 2 magos MBP-m, csak a korabbiakkal van osszehasonlitasi alapom).

Itt az SSD issue.
Volt nalam egy honapig egy 2018 4 magos 13-as pro. Amig csak neteztem meg nem csinaltam semmit rendben volt, amint futott egymas mellett 2-3 vm, kozben a macports-on fordultak a base dolgok, mar olyan forro volt az egesz, hogy nem lehetett tapogatni a TB-t. Persze a ventillatorok meg maxon mentek. Ez csak sajat tapasztalat, de ilyenert en nem adok penzt.

1 kedvelés

Nekem bent és otthon is van billencsem meg monitorom, a Mini tökéletes. Ha szabira megyek, és asap kell megoldani valamit, arra ott az iPad. Számomra a Mac Mini + iPad Mini ultimate nyerő páros.

2 kedvelés

Ez csak a 13-asra vonatkozik, vagy a 15-ösre is? Nekem a 2018-as 15-ösöm még nem produkált semmilyen hibát, viszont tényleg sokkal jobban melegszik mint ahogy a 2015-ös melegedett. A ventillátorok viszont nem zúgnak (pedig szerintem néha jobb lenne).

En probaltam meghajtani a gepet rendesen (2018-as 13" i5-8259U), de nem ertem a problemat. Maga a gep fizikailag ugyan meleg (40-50 fokot mertem kinai lezeres homerovel), de a CPU is kimaxolodott 95-98 foknal, mikozben majdnem a turbo orajel maximumanal tancolt (3.2 - 3.3GHz) Xcode build es benchmark futtatasa kozben. A CPU Tj pontja 100, tehat ez igy teljesen rendben van. Tekintve hogy a csikszelesseg nem valtozott, a CPU kapott tovabbi ketto magot, nyilvanvalo, hogy jobban kell melegednie. De amig a homersekletek a gyartok tartomanyan belul marad en nem problemaznek. A 2015-os gepedben volt dGPU? Pl.extra hotermelesert a dGPU is felelos lehet.

Igazad van, abban csak Iris Pro van, míg ebben dedikált (meg nem 4 hanem 6 mag). Mondjuk alapállapotban is melegebb, nem csak C4D, PS, AE és hasonló programok használatakor…

De tdp-re nem lett tobb, mindegy hany mag van.