Mac OS Classic

https://www.intego.com/mac-security-blog/mac-os-9-some-love-for-the-classics/

Kedves módon elérhetővé tették a Mac OS 9-es programjaikat ingyen. Ha esetleg víruskereső, tűzfal kellene Classic-ra valakinek.

Annak idején szükség volt víruskeresőre os9 alatt?

Ha nem is sok, de léteztek anno mac-es vírusok. Sőt az első “macro vírus” is egy HyperCard stack-ben terjedt.

Én csak 10.1-nél kapcsolódtam be (igaz már akkor a 10.2ment csak az első gépemen 10.1 volt). Az igazat megvallva 25 éves számteches pályafutásom alatt soha nem láttam még valóban vírusos gépet (a trójaiakat nem sorolnám ide). Amikor még 13 éves voltam, az egyik gépemben meghalt a hdd, amit egy vírusra fogott a szerelő persze ma már azért erős kételyeim vannak ezzel kapcsolatban :) de még gyerek voltam.

Én sem láttam még vírusos Mac-et. Egy PC-t igen, 25 év alatt.

1 kedvelés

Mac OS 9 fórum humor…

2 kedvelés

Néhány jól sikerült magyarítás a Mac OS 9-ből:

  • CPU Energy Saver=CPU takarékoskodó
  • Easy Access=Könnyítő
  • Launcher=Kinyitó
  • Sharing Setup=Osztozás
  • Trackpad=Ujjkövető
  • WindowShade=Ablakroló
  • Macintosh Easy Open=Macintosh Nyitogató
  • Communications Folder=Közlések mappa
  • Go To Note=Üsd fel
  • RAM Disk=Tárlemez
  • Gateway Address=A terelő címe
  • Drop folder=bedobós mappa
  • Make Alias=Készíts álruhát
  • Show Clipboard=Mutasd a tűtáblát
  • Warn before emptying=Szólj, mielőtt törölsz
  • font suitcase=betűs bőrönd
4 kedvelés

Quit - Lépj ki

Nagyon-nagyon régi JAVA-s programot kellett futtatni, így a Mac OS 9 jött számításba. A JAVA Runtime telepítője elmondja, hogy mire nem jó a Mac-es JAVA:

MRJ 1

Szóval atomerőműben és légi-forgalom irányításában nem annyira praktikus. :slight_smile:

1 kedvelés

Igen, míg a GC végez a takarítással, eltelik 100-200ms is akár, ennyi idő alatt egy vadászgép megtesz akár 250métert is… De banki szoftvereket szinte csak javában írnak, úgyhogy ha felrobban az atomerőmű, vagy lezuhan a vadászgép, pénzünk akkor is marad :D

1 kedvelés

PowerPoint mielőtt még a Microsoft rátette volna a kezét.

PPT000

2 kedvelés

Így néz ki a PowerBook, ha SCSI target diskben van. A nyilak szépen meg vannak animálva és a SCSI ikon mozog a képernyőn.

2 kedvelés

Random emberek az Apple történetéből 1 biten.

http://powerpc.hu/Veletech.gif

ez nagyon jó! kr, hogy nem tudok ilyen gyorsan olvasni

PICT  untitled  _01PICT  untitled  _02PICT  untitled  _03PICT  untitled  _04PICT  untitled  _06PICT  untitled  _05PICT  untitled  _08PICT  untitled  _07PICT  untitled  _09PICT  untitled  _10

1 kedvelés

PICT  untitled  _12PICT  untitled  _11PICT  untitled  _13PICT  untitled  _16PICT  untitled  _15PICT  untitled  _14PICT  untitled  _18PICT  untitled  _19PICT  untitled  _17PICT  untitled  _20PICT  untitled  _21

3 kedvelés

PICT  untitled  _24PICT  untitled  _22PICT  untitled  _23PICT  untitled  _25

2 kedvelés

két enber kimarad :)

1 kedvelés

Ma csak a kisebb szentekről emlékeztünk meg. ;-)

1 kedvelés