Mac os telepítése jelszó elfelejtése miatt.

Sziasztok.
Imac 2010 az alany, gyári Mac Os X 10.6.8 van rajta, a jelszót elfelejtettem, és szeretnék egy teljesen új telepítést csinálni.
Néztem, hogy a High Sierra az utolsó használható változat, tehát ezt szeretném. Hogyan lehetne megoldani, mert jelszó nélkül még a telepítőt sem engedi megcsinálni.

Ha a gep soha nem latott meg 10.8-at, akkor elso korben 10.8-at kellene telepiteni ra, majd ott mar le tudod majd tolteni a 10.13-at es feltelepiteni azt. A 10.8 azert kell, hogy nehany firmware upgrade megtortenjen. A telepitot elkeszitheted masik gepen is es azt tudod majd itt hasznalni.

Pontosan milyen jelszot nem tudsz egyebkent? Hol keri a jelszot es hogyan nez ki ez a jelszokeres?

Azt írja, hogy a 10.6.8 a legújabb verzió.
A telepítő készítésénél kéri a rendszergazda jelszót.

Most letöltöttem a 10.8-as frissítést, de még azt sem tudom telepíteni, mert ahhoz is jelszót kér a rendszer.

Single User Mode-ban tudod nullázni a jelszót, leírás itt: Reset the password for 10.6 Snow Leopard - Apple Community

Az új jelszóban ne legyen 0, ö, s, z, í. Ezek a karakterek szeretnek bizonyos helyzetben keveredni…

Nem tudok belépni a single user mode-ba, normál billentyűzetem van, hiába nyomom hosszan az S billentyűt nem történik semmi.

Command + S
(normál = PC-s billentyűzet? Próbáld meg Ctrl + S-sel!)

Ctrl S-el sem működik, esetleg az gond lehet, hogy windows 7 is van rajta?

Akkor alt+s? vagy windows+s?

A win 7 nem baj, de szerezz egy Mac-es billentyűzetet!

Czo, Bachman: terminálban nem lehet single user-bootot előírni?

Ha tudod a jelszot a sudohoz… akkor barmit :D de akkor single userre se lenne szukseged ebben az esetben :D

2 kedvelés

Szerintem a Windows + S lesz a jó. Ha van rá mód, akkor egy sima USB-s vezetékes billentyűzettel próbáld.

example% nvram boot-args="-s rd=*hd:10"

   Set the boot-args variable to "-s rd=*hd:10".  This would specify single  user  mode
   with the root device in hard drive partition 10.

“Some variables require administrator privilege to get or set.” (Vajon soma vagy sem? :)
Szerk.: sajnos “sudo”-s.