Mac Pro 5.1 (flashed4.1) bootscreen

A rendszer fent van (sierra) csaka windoz telepítèsnél valami elakadt, és nem az osx rendszert akarja bootolni, ès bootscreen nélkül nem tudom nkiválasztani az osx particiót.

Köszi szèpen a tippet! Nézek valamit az ebay-en, hátha valamit olcsón hozzám vágnak a nèmetek. :)

Az a listaban a legbaloldalibb lesz, szerintem. Hany bootolhato opciod van? (tudom, hogy nem latod, de csak tudod, hogy hanyat telepitettel). Ezutan szerintem chimenal nyomod/nyomogatod az altot, varsz kb fel perc-1 percet, majd nyomsz tiz darab balra nyilat es egy entert. Ez el fogja inditani az elso rendszert (ha kevesebb, mint 10 db bootolhato rendszered van), ha a masodikat szeretned, akkor nyomsz 1 vegen 1 db jobbrat.

1 kedvelés

Jelenleg egy bootolhato particióm. Köszi szépen, pétneken tudom majd kipróbálni mert addig sajna nem vagyok otthon. De él bennem végre a remény megint. :)

Nem akarja beadni az osx-et. A srác akitől vettem az a cmd+r kombinációt emlegette erre az esetre de nem történik semmi, bootolható lemezt keres. A windoz telepítőről bebootol de nem tudom egyik lemezre sem telepíteni, csak azt írja ki, hogy nem telepíthető. Esetleg van itthon még macbook pro, azzal nincs valami megoldás? Vagy jobban járok gondolom ha veszek egy videokártyát.

Milyen MacBook Pro-d van?

2011 late, 15”

Akkor fogj egy firewire kabelt es kapcsold ossze oket. Van Target Disk Mode (https://support.apple.com/en-us/ht201255), ekkor a macbookod kulso firewire merevlemeznek fogja latni a mac pro diskjet. Igy meg lehet gyogyitani.

1 kedvelés

Ezt mondtam a legelején :)

Rövidre zártam, rendeltem ebay-ről egy nvidia gt 120-ast mac-hez.

Pedig FW kábellel már kész lenne :)

A helyzet az, hogy nincs FW kábelem :D, kellene egyet vennem. Viszont ha később valamiért megint csak bootscreenre lenne szükségem akkor ugyanott találom magam mint most. Köszönöm a segítséget!

1 kedvelés

Ezt nem hiszem el…megjött a videokártya, először az alt gombbal be is tudtam bootolni, szuper. Próbálok feltenni egy windózt bootcamppal és azóta megint csak ugyanaz a helyzet, hogy nincs bootscreen akàrmit is csinàlok, nyomom az altot mint süket a csengőt de nincs bootscreen.

Én külön vinyóra tenném azt a Windows-t. Recovery-d van?

na közben valahogy bebootolt. Külön vinyóra próbálom tenni, leformáztam NTFS-Masterboot Record, de a windows telepítésénél elakad, nem érzékeli telepíthetőnek a vinyót. error: 0x80300024. Közben olvasok azért utána…

A Mac EFI nem fog MBR diskrol bootolni. Azt nem tudom, hogy a MacPro5,1 EFI firmware mennyire UEFI 2.1 kompatibilis (azt tudom, hogy az osszes Thunderboltos Mac mar 2.1 kompatibilis), de alapvetoen ketto lehetoseged van felrakni a windowst. Vagy Hybrid MBR-t hasznalva (ilyen particiostablat keszit a bootcamp particonaloja) vagy nativan UEFI modban (ekkor viszont csak egy max os x extended particiot kell letrehoznod a disken GUID particiostblaval, majd ezt a particiot beallitani a windows telepitonek). Mi a telepites forrasa? CD vagy USB? Ha USB, akkor azt CSM vagy EFI modban inditod? Ha nativ EFI installt akarsz, akkor EFI modon kell inditani az USB-t is!.

Szerk: Sott, emlekeim szernt CSM bootnal, nem az osszes fiokban levo disket tudja bootolni.

(Mámmegin’ az a sok, nyavalyás, ismeretlen mozaikszó! :))

2 kedvelés

Igen… :D A telepítés forrása DVD.