Mac Pro 5.1 (flashed4.1) bootscreen

Sziasztok,
Fent említett gépből semmilyen billentyűkombinációval nem tudom indítás után előcsalni azt a képernyőt ahol a disk utility-t stb. találom. Igazábol szeretnék a gépre párhuzamosan egy osx 10.8-at tenni. Jelenleg os 10.12 Sierra van a gépen, 4db merevlemez van benne amiből az egyikre szeretném a 10.8-at installálni. a gép mac pro 2009 Late.
Van valakinek valami ötlete?
10 éve csak laptopom volt nekem ez itt teljesen új.
köszi előre is!

A folyamat itt is ugyonaz, mint a hordozhato gepeknel. Egyszeruen keszits egy telepitomediat a 10.8 telepitobol, majd valaszd ki ezt startup disknek (akar alt-ot nyomva boot kozben (ehhez reges-regen apple billentyuzet kellett) akar a mukodo rendszer system preferencesebol). A bootscreen az latszik rendesen? Milyen GPU van a gepben?

Bootscreen nincs, de ezt mondta is az eladó amikor vettem, ő azt mondta, hogy cmd+R-t nyomjak, nyomkodom de semmi nem történik, simán bebootol a gép. A GPU: AMD R9 390

Eredeti GPU-t vagy megfelelo firmwareval rendelkezo GPU-t nem tudsz beletenni?

csak ha veszek egyet.

Meg lehet oldani igazan paraszt modon…
Fogsz egy vmware-t, telepitesz bele egy 10.8-at virtualisan, aztan felcsatolod azt a disk-et a virtualis gepbe amelyikrol majd nativan szeretnel boot-olni es ditto-val vagy carbon copy cloner-el atmasolod az osszes file-t. Ha ez megvan akkor lekapcsolod a virt gepet es a kivalasztod a startup disk-nel a 10.8-at.

1 kedvelés

A 10.8 fogja kezelni azt a GPU-t?
Ha alt-tal bootolsz, majd vársz egy kicsit, nyomsz egy jobbra nyilat, majd egy entert, mi történik?
Legegyszerűbb lenne egy “szűz” telepített rendszert rámásolni az egyik partícióra, nekem van ilyen lemezképem, ha tudsz tárhelyet adni, feltöltöm.

Szerintem nem. A Radeon Rx 300-as szériája 2015 májusában jött ki, a Mountain Lion pedig 2012-ben. Hacklit sem láttam működni ezzel a kártyával El Capitan-tól régebbi rendszerrel.

Köszönöm a válaszokat, így akkor nem kísérletezek vele tovább vagy beszerzek egy régebbi GPU-t.
Köszi mégegyszer!

Tud valaki ajánlani egy olyan videokártyát ami olcsó és működik a mac pro 5.1-el? Esetleg második kártyát bele lehet tenni?

Ha nem kell bootscreen, kb barmilyen PC-s kartya megfelelo. Mivel nem irtal igenyszintet, en igy hirtelen csak ketto kartyat tudnek ajanlani. Ha nVidia fronton valogatsz, akkor 1080Ti ha pedig AMD, akkor Vega Rx64. A viccet felreteve, leirhatnad, hogy mit szeretnel ezzel a kartyaval, mire legyen jo, esetleg a koltsegkeretet is.

A sztori: megvettem ezt a gépet, fel volt már rá telepítve a sierra meg egy win 8. a win 8-at letöröltem mert egy win7-et akartam rakni rá de a telepítés elakadt mert valamiért nem akarja a kiválasztott hdd-re telepíteni a windowst. Ok, semmi gond de nem bootol vissza a sierrára csak azt írja ki, hogy nincs bootolható particio.
Csak arra kellene a kártya, hogy bootscreent csiholjak a masinából.Ez van most benne: AMD R9 390.
Túl sokat emiatt nem szeretnék rá szánni emiatt ha nem muszáj. Bootscreen nincs.
köszi a választ!

Szerintem, az Apple fele GT120-nal nem igen lesz olcsobb kartya: https://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Apple-Nividia-Geforce-GT120-Graphics-Card-for-Mac-Pro/302771572798?hash=item467e97903e:g:UOgAAOSwqN5bIpLt Pl. itt van egy, de barmelyik GT120 jo lesz ebayrol. Esetleg valamilyen 5770-es radeon, bar azok ennel dragabbak. De ha csak ideiglenes bootscreenre kell, talan kolcsonkerni egyet egyszerubb.

Ha csinalsz egy sierra telepito usb-t, akkor helyre tudod allitani arrol a particio(ka)t… s ehhez bootscreen sem kell.
Bar eros a gyanu, hogy a windows torlesekor adodhatott valami gixer :)

Czo:
ez menni fog mac pro 5.1-el?
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/nvidia-geforce-gt-120-1-gb/885712292-225-764

peppino:
"Ha csinalsz egy sierra telepito usb-t, akkor helyre tudod allitani arrol a particio(ka)t… s ehhez bootscreen sem kell."
Mi lenne ennek a menete?

A telepito kepernyo hogy jon be EFI nelkul? Csak az telepites utani, celparticiorol torteno bootolasnal vannak driverek, nem? Maga a telepito az EFI framebuffert hasznalja csak. Legalabbis regebben igy volt.

Itt nem irjak, hogy a kartya Maces lenne. Mac GT 120-ra keress.

Egyik ismerosom MP-jan volt install screen nvidia 10xx kartyaval…

Czo-val értek egyet, nem flashelt PC-s kártyával szerintem nem lesz install screen a MacPro-ban. Ha az ismerősöd gépén nVidia 10xx kártyával volt install screen akkor az flashelt lehetett, pl. a MacVidCards-ról rendelhető ilyen kártya.

Szerintem rendelj egy Czo által ajánlott Maces GT120-at az ebayről. Ettől olcsóbban nem hiszem, hogy hozzájutsz olyan kártyához ami az installhoz neked kell. A MacVidCards-on a legolcsóbb flashelt kártya is 110 USD-tól indul, plusz szállítás és ha ideért még a Magyar állam is ráteszi a részét.

Amugy ha van egy masik maced akkor target disk mod feltelepited a rendszert es nem kell a boot kepernyo.