MacBook Air M1 Alvó állapot megakadályozása összecsukáskor

Sziasztok!
Szeretnék zenét hallgatni, torrentet futtatni stb. összecsukott MacBook-omon, de ilyenkor alvó állapotba kerül a gép!
Létezik valami megoldás? Köszönöm a segítségeteket!

A kerdesed osszetett :). Van a rendszerben egy terminalos parancs (beepitett), a ‘caffeinate’, aminek van ‘-s’ kapcsoloja, amivel, ha toltore van dugva a gep, akkor nem megy el sleepbe (kell melle a ‘-i’, ami azt tiltja meg, hogy egy ido utan elmenjen aludni). Szoval, a kerdes ezen resze nem problema :). En halozatrol szoktam ilyenkor hasznalni a gepet, szoval, maga a dolog, az biztos, hogy mukodik.

Ami viszont gond, az login screen, mert a felhasznaloi szoftverbol szolo hang, csak akkor jut el a hangszorora, ha az a felhasznalo aktiv a gep elott. Tehat, ha login screenre mesz, vagy fast user switching van, akkor a “sajat hangod” nem hallatszik. Ha lecsukom a lidet, kimegy a login screenre es elnemul a hang (kiprobaltam).

Mivel nalam van tobb felhasznalo, van jelszo, azaz kb. van minden, nem tudom megnezni, hogy akkor is elmegy-e a loginscreenre, ha az aktiv felhasznalon kivul nincs masik, illetve, ha ennek a felhasznalonak nincs jelszava, illetve, azt sem tudom, hogy mi van akkor, ha ez a felhasznalo automata belepesre van allitva.

Nagyon köszönöm a segítséged!

This topic was automatically closed 60 days after the last reply. New replies are no longer allowed.