MacBook Air

Adott egy MacBook Air (kollégámé), pontosan nem tudom milyen évjárat, csak annyit, hogy i7.
A lényeg, hogy reggel amikor bekapcsolja, belép majd egy idő után elsötétül a kép, de a gép látszólag megy, sőt a háttérvilágítás is működik. A ventillátor ezerrel pörög. Ezután újraindítást követően már az alma logó eltűnik és szintén nincs kép, háttérvilágítás van, valamint a ventillátor megint pörög egyre hangosabban.
Próbáltam PRAM reset (vagy most hogy hívják), de konkrétan úgy jártam, hogy az induló hang közben féluton kikapcsolt a gép és nem indult újra, míg nyomtam a bill kombót. Sőt volt, hogy egyáltalán nem akart bekapcsolni a gép, volt, hogy a bekapcsoló gomb megnyomása után kb 5-10 másodperccel indult el a gép, azaz akkor hallottuk meg a hangot.
Próbáltunk SMC reset, nem segített.
Sajnos úgy néz ki nincs Recovery partíció sem, mert az alt megnyomása után csak a HDD jön fel.
Ezek alapján nekem úgy tűnik, mint ha bemelegedés után kikapcsolna a kijelző. Találkozott már valaki ilyennel?

A recovery nem latszik az alt-os menuben. Siman inditsd a dokumentacionak megfeleloen es ha van, be fog jonni. CMD+R aszem.

Van összefüggés a gép feltételezett belső hőmérséklete és a rosszalkodása között? Ha igen, akkor gyaníthatóan valamit újra kellene forrasztani benne. Nem egyszerű mutatvány, nem is olcsó, már ha megtalálják a hibát.

Ahogy Bachman, én is a hőmérsékletre gyanakodnék, szétszedés, takarítás, pasztázás és hasonlók.
rosszabb eset, ha tényleg elpattant egy-vagy több forrasztás valahol a lapkák alatt.

Köszi, vélhetően köze van a melegedésnek. Holnapra kiderül, ha megint jó míg be nem melegszik.
Recovery-t meg nem tudjuk, hogy jó-e, mert amikor próbáltuk, akkorra már csak sötét képernyőt láttunk.
Még megpróbáljuk külső monitorra dugni, hátha látunk valamit…