MacBook Pro 13 2012 HDD csere SSD-re

Elindítottam usb telepítővel (Catalina) elsősegély futtatás után:


Most szenved a formázással “Kiterjesztett, naplózott”

Bocs, akárhogy forgatom nem teszi be rendesen a képet

Aha, semmi gond. Akkor le kell mount-olni egyesevel az osszes felcsatolt reszt. Aztan ha ez megvan akkor inditasz egy terminal-t.
diskutil list (ez megmutatja, hogy mi is a unix eleresi utja a disk-nek, valoszinuleg disk0 lesz.)
ha megvan akkor a kovetkezo parancs pedig letorli a GPT tablat.
dd if=/dev/zero of=/dev/diskX bs=10m count=1 (itt a diskX helyere azt kell beirnod amit a diskutil list-ben talalsz.)
Ha mindent jol csinaltal, utana bezarod a terminal-t, elinditod ujra a disk utility-t, es megcsinalod ugyanazt amit az elobb. Ha igy sem mukodik, akkor rossz a SATA kabel.

Ok megpróbálom

“Akkor le kell mount-olni egyesevel az osszes felcsatolt reszt”
Ezt hogyan csinálom?

Csak azokat a particiokat amik az SSD-n vannak. Ezt meg tudud csinalni a disk utility-ben.

Formáztam az SSD-t külső eszközként APFS-re, Carbon Copy Cloner-rel másoltam a rendszert a HDD-ről, nem tölt be.
Kábel csere??

Hat lehet, ugyanis ennek a szériának ez tipusbetegsege. A kábelen van egy szám, az alapján tudsz rendelni az eBay-rol, mert itthon horror áron adják.

Néztem a gyári 15900Ft

Gondolom az utángyártottal sincs gond

1 kedvelés

Srácok, köszönöm a segítséget!

Mi a legutobb ebay-es kabelt raktunk bele es hibatlanul mukodott. Ott is ugyanez volt, latta az SSD-t de nem tudott irni ra.

Bocs, hogy beleszólok de én hasonló cipőben jártam igaz egy 2012-es MacPro géppel kapcsolatban. Szintén új rendszert akartam telepíteni SSD használatával de figyelmeztettek rá, hogy csak bizonyos fajta SSD alkalmas rendszerindító lemeznek. Már nem emlészem, hogy milyen betűknek kellett a tipus nevében szerepelni de nagynehezen nekem sikerült a két működtetendő rendszerhez 2 megfelelő SSD-t találni, azóta is kifogástalanul működnek. Név szerint:SAMSUNG MZHPV256HDGL és Kingston SHPM2280P2H/240G, talán sikerül megfejteni a különbséget. Talán szerverbe valók.

Ezek PCIe SSD-k, ne keverjük bele. Neked az AHCI-vezérlés (ezzel bootolható /volt/ a gép) miatt kellettek a fenti “penge” SSD-k. Azóta ez is megdőlt, firmware-frissítéssel (pl. Mojave telepítésével) már az NVMe SSD-k is használhatók azokban a Mac Prókban.
(Van is egy 256-osom tartalékban. :slight_smile: )

Üdv!
Tegnap megérkezett az új SATA kábel(utángyártott), beszereltem, hibátlan!:grin::grin::grin:
Köszi mindenkinek a segítséget!

6 kedvelés

Orulok, hogy sikerult kideriteni mi is volt a gondja.

This topic was automatically closed 60 days after the last reply. New replies are no longer allowed.