MacBook Pro 13" 2020

Ez már kicsit offtopic lesz, de most már válaszolok:
“Nem idevaló technológia” :D
Megint csak az a probléma, hogy az Apple csinál egy saját verziót/megoldást/implementációt magának, amit persze józan ember nem használ, aztán a saját hülyeségükre próbálnak megoldást találni, pl (Maps, coreML, Siri stb, sőt még a Swift is idesorolható akár)
“akkor nem az Apple gepe lesz a munkagep” Kérdés ez kit minősít? Szerintem ez az Apple sara.
Jelenleg a tensorflow industry standard. A coreML-t pedig teljesen értelmetlen megtanulni (megtanulnom), egy újabb zsákutca amivel csak még jobban “Apple függővé” tenném magamat. Hosszútávon magam alatt vágnám a fát, ha egy olyan rendszerben dolgoznék, aminek a jövője elég bizonytalan lábakon áll. Ezért nem jó példa a Final Cut, mert van helyette n+1 alternatíva, amik ugyanúgy használhatóak, semmi hátrány nem származik belőle.
Egyébként mégis miért törné magát az nvidia, amikor évek óta nem lehet kapni, csak amd-s apple gépet?
Még egy kérdés: ha van 2 gyártó, jelen esetben Nvidia és Amd, ahol az egyik hardveresen is le van maradva, + bugosak driverei, és csak ezt használja az Apple, akkor logikailag nehéz értelmezni, hogy 2 hasonló tudású gépet összehasonlítva, ahol a konkurens gyártó gépében egy csúcs nvidia kártya van, az mégis mitől lenne rosszabb?

Tovabbra se ertelek. Ha friss OpenGL, friss OpenCL es Tensorflow kell, akkor nem az Apple a Te platformod. Nekem sem tetszik, hogy el lett engedve peldaul az OpenGL keze, de ez van.

Nemtudom, feltunt-e, de macOS alatt, kb tok mind1, hogy milyen GPU van a gepedben, mert a driver utan teljesen egyseges a felulet. A vasarlokat sem erdekli, szinte biztos vagyok benne. Ha en macOS rendszert futtato gepet akarok venni, akkor felolem lehet az nVidia 4x is erosebb (a driveruk is jobb… tenyleg jobb? Mivmben nyilvanul meg, hogy ■■■■ az Amd vagy az Intel driver?), teljesen tok mind1.

Final Cut helyett lehet keresni random barmilyen mas Apple only toolt, ertem en, hogy a Final Cutnak “allitolag” van alternativaja, de ha ebben kell elvegezni a feladatot (ez van a szerzodesben rogzitve, ebben varjak a vegeredmenyt, stb), az alternativa nem alternativa.

Tehat tovabbra is azt mondom, hogy feladathoz kell eszkozt valasztani, szamodra nem ez a megfelelo eszkoz. En is tartok kulon szamitogepet jatekra.

1 kedvelés

De ha az eszkozhoz valaszt gepet nem lehet fikazni az apple-t.
Amugy en akkor se lennek hajlando wint hasznalni, a minap megneztem hogy kell egy nas-t felcsatolni win ala… sirtam 🤣😂