Macbook Pro 16"

Nekem is tetszik az uj/regi irany, de nem tudom megindokolni, hogy a 2018 15”-rol miert erne meg valtani

Ha most vennek gepet, akkor nem a 13"-t, hanem a 16"-os alapmodellt vennem. Nekem a 13"-as modellek kozul a gyarilag 512-vel szerelt peldany van. En ugy vagyok vele, hogy ha nem idehaza elnek, hanem AU vagy US, akkor gondokodas nelkul cserelnem a gepet. A fizikai ESC valamint a “normal” magassagu kurzormozgato gombok nekem mindent visznek. A butterfly billzetet szeretem, legalabbis ami a betuk utjanak hosszat jelenti. Kulon piros pont a gyari 512 tarhely.

2 kedvelés

Ki rendelt mar?

Azert a mai ssd araknal mar nagyon nagyon idoszeru volt a tarhelyduplazas. De igazabol mar ha pro es 16” inkabb az 1TB-nek kene lennie.

Meg 2 ev AppleCare van a 13-asomon, egyelore marad az. Viszont jelen allapotaban inkabb a 16" nint a 13". Egyebkent nem tudja valaki mikor lehet iStyleban megnyomkodni? Penteken az Arkadban levo uzletukben meg nem volt.

Black fridayt megvarom, hatha adnak melle ajandekot (arbol nyilvan nem fognak engedni) es akkor rendelem is.

Megrendeltem a gepet :)
Regen FW kabelel kotottem ossze a ket gepet atkoltozni. Most mire van lehetosegem? (2015 13” es 2019 16”)

2 kedvelés

Usb-c to thunderbolt adapter+thunderbolt kábel? Ez így kb 20k huf, ha nincs :P

TM mentes?
Nem akarok hulyeseget irni… de valami nekem dereng a vezeteknelkuli koltozesrol (mikor meg anno ket mbp kozott koltoztettem).

Barmi arra alkalmas kabellel osszekotheted oket, ha ragaszkodsz a kabellel. Pl “tb2 vagy usb ethernet adapter - ethernet kabel - usb-c ethernet adapter”, de lehet probalkozni “tb2-firewire adapterrel - firewire kabel - tb2-firewire adapter - tb2-tb3 adapter” komboval is, es a “tb2 kabel - tb2-tb3” atalakito sem all tul messze egymastol (raadasul ez utobbit forditva is lehet tolni, “tb2-tb3 atalakito - tb3 kabel” formaban). Szoval barmivel osszedughatod, amivel kozos nevezore tudod hozni. FW kb 750 megabit az ethernet kb 900 megabit kornyeke lesz. Ha TB2 vagy TB3 kotod ossze, akkor a beepitett SSD teljes sebessege kihuzhato.

Ha nem ragaszkodsz a kabelhez, elindithatod a regi gepen a koltozteto aszisztenst amikor az uj ebbe a fazisba er, es ha egymas melle tetted le oket, akkor meg fogjak talalni egymast.

Ugyonakkor mukodo megoldas a csinalsz egy time machine mentest, majd ezt restoreolod az uj gepre dolog is. En eddig csak ez utobbit csinaltam (hiszen eleve keszul mindig mentes, igy pofonegyszeru szamomra ez a folyamat).

1 kedvelés

Koltozteto asszisztens megy wifin? Akkor ez lesz az en megoldasom. Koszi

Az annyira tokeletesen meg van irva, hogy ha ket gepre radugok egy usb-rs232 adaptert es osszekotom, meg azon is megy. Szoval barmi jo, ami at tud vinni byteokat. TB3/TB2/TB lesz a legyorsabb, majd jon az usb-c-usb-c ezutan pedig a klasszikusok, mint wifi meg ethernet meg firewire

170gb kb. Igazabol mindegy mennyi ido alatt vegez.

TM mentésből csináltam már én is ilyet, az is ment mint a karika csapás :)

icloudba feltolod, új géppel leszeded

Azert ez egy 150-200GB-nal nem igazan kenyelmes megoldas.

nekem működött, nem viszkettem tőle sehol

Csak eppen masolgathatod vissza a prefs fileoktol kezdve mindent a helyere. Gepkoltozesnel a legkenyelmesebb a gyarilag meglevo koltoztetes, akar gepet osszekotve kabelen, akar wifin, akar time machine mentessel. Tobb szaz gigat csak emiatt felmasolni valahova majd onnan letolteni, minden csak nem kenyelem.

1 kedvelés

Plussz elő kell fizetni nagyobb tárhelyre legalább egy hónapra.

Megjott mar? Meselj, milyen… :-)