Macbook Pro 2012 Mid - SSD csere, extreme lassú

nekem is 2012-es i7-es mbp van, egy évesen vettem, akkor kodibtam belőle a dvd-t helyére bement egy KINGSTON SV300S37A120G. akkor ez volt a legoptimálisabb megoldás, ezen van a rendszer meg a programok a vinyón meg a többi.
gyors…

De így nincs sleeped nem? nekem a 2008-as MB-nél ha az optika helyre raktam a rendszert nem volt sleep. Mivel olyankor áramtalanítja az optikai meghajtót.

2012-esnél nincs ilyen gond vele.
a 2007-es mbp- be express card aljzatba raktam ssd. ott azon figyel az os

Igen valóban az az egyetlen járható út, tehát ODD helyére beépítő keret és oda mehet az ssd. Úgy voltam vele, hogy az egész családban ez az egyetlen ODD, mert senki nem használja már semmire, de ha egyszer szükség lesz rá, akkor meg jól jön. Most ez a Hybrid HDD, amit bele raktam, mondhatni olyan “fél SSD” Gyorsabb mint a sima vinyó, de jócskán lassabb mint az ssd. Viszont pöcre felment rá a High Sierra.

Ugyan ez a gepem van mint Salanak, ugyan azt csinaltam vele en is, dvd at egy kulso hazba (azota se hasznaltam :))) ssd (samsung) a dvd helyere, rendszer meg appok ssd-n, meg melos temp konyvtar, minden egyeb lom meg a regi hdd-n, minden tokeletes, boot ido 10-15 sec.

Nekem is van még egy 2012-es MBP itthon, és soha semmi gond nem volt azzal, hogy SSD ment a HDD helyére. Nagy barkácsoló vagyok, nem az első meghajtó, nem is az első SSD ez benne. Most egy Adata SATA III-as van a HDD helyén. Igaz, csak High Sierrával, bár volt rajta már Mojave, de gyorsabbnak ítéltem a HS-t, főleg APFS nélkül.
Én lehet, rápróbálnék Kínából egy 3 dolláros SATA kábelre…

Kipróbáltam ezt a Hibrid Firecuda meghajtót és ment is a levesbe. Egész pontos legyek, 30 perc alatt HS felment rá tökéletesen, de egy Spotify és egy böngésző egyidejű futtatása meghaladta a képességeit vagyis akadt a zene. Ez 2001-ben az XP korszakában rendben, 2019-ben ugyan kérem. Szóval marad a B terv, tehát ODD kivesz, bővítőkeret, 240 SSD helyére és a HDD helyére pedig egy 1TB sima 7200 RPM WD.
Így hely is és gyorsaság is megfelelő lesz. A kábelt sokan mondtátok, hogy esetleg rossz, szerintem azzal nem lesz baj, egyszerűen ez ilyen modell, csak Sata2-vel barátkozik.

Ezt azért tartom furcsa következtetésnek, mert bármelyik 2012-es modell már SATA3-as csatolóval rendelkezik.

1 kedvelés