MacBook Pro 2016

Én AC-vel vettem a gépem (az USA-ban…) 2009-ben. Az AC lejárta előtt pár héttel bekerült a gép szervízbe… Alaplap cseréje (az egykori optika-fülhallgató kimenet szarakodása miatt), trackpad csere (érzéketlen lett… és szarul kattingatott) és egy superdrive csere (…mondanom sem kell miért). Mindez döccenők és szájtépés nélkül zajlott (3. kerület Bécsi út 90 környékén - nem jut eszembe a cég neve)

Ha úgy nézzük, akkor most csak egy 4-5 éves gépem van :)

Szerintem inkabb eljuk most azt a kort. Egy 2011-es 17"-es gepbe pl USB3 es eSATA is tehato ExpressCard hasznalataval, de akar kulso erosebb GPU is kotheto mind thunderboltra, mind expressCardra. Standard haznalat kozben senki sem fogja megmondani, hogy 0.8 GByte/sec-es SATA SSD vagy 6 GByte/sec -es PCI-E SSD van a rendszer alatt. A 4 magos Sandy Bridge i7 pedig ma is egy profin hasznalhato CPU, a RAM pedig 32 GByteig bovitheto DDR3 modulokkal. Nem beszelve BT4/802.11ac upgraderol, amivel minden modern OS X feature mukodik.

Starking :-)

Unioban bem minden tartos fogyasztasi cikkre ketev a minimum gari? Amit persze szeretnek elsumakolni a cegek.

Pont ezt akartam írni!

Amúgy a 15"-os macbook Prora az AC 110eFt. Szóval én nem vettem utólag, de az én gépem nem is fog elromlani soha :D

Na szóval a kijelző foltosodás nem lett megoldva, leírom részletesen a Kijelző foltosodás topicba.

Én nem néztem utána, de szerintem nem igazán két év garancia van, hanem ha tönkre megy egy alkatrész, és visszavezethető, hogy a gyártás során történt valami olyasmi, ami miatt tönkrement az alkatrész, akkor érvényes 2 évre. Vagy valami ilyesmi.

http://www.apple.com/de/legal/statutory-warranty/

Ezt valami érthető (csak magyar :D) nyelvre kéne lefordítani :D

első rublika a lényeg: 2 Jahre ab Lieferdatum

Amit linkelsz, az szinten csak fogyasztokrol szol, es ez nem 2 ev garancia, hanem a fogyasztovedelmi jogszabalyokban rogzitett 2 ev szavatossag. A jotallas es a szavatossag nem ugyonaz. Ez EU szinten szabalyozott dolog.

50-60 centis tavolsagbol kenyelmesen olben hasznalva, nekem nem tunik fel, hogy 220 vagy 130 dpi a kijelzo addig a pontig, amig nem macbook air 130 dpi-s kijelzojet nezem. Annyi a lenyeg, hogy ne lasd a racsot a keppontok kozott. Ezt nem teljesiti a MacBook Air kijelzo de ezek a valamikori nagyfelbontasu panelek (tehat a 15" 1680x1050 es a 17" 1920x1200) igen (nekem pl 17"-es van, raadasul matt bevonattal).

Visszaterve a gepupgradere, ebayen fillerekert (2-3k) vesztegetnek 2xUSB3 ExpressCard kartyakat, de ennyiert en vettem mar eSATA es SD olvasot is. Szoval, USB3 belerakhato 2k-ert. A BT4/802.11ac WiFi 20-30 korul van beszerzesi forrastol es turelemtol fuggoen. Az 1 pixelre juto teljesitmeny a retina gepeknel teljesen eltort en nem is ertem, hogy ezt hogy lehet igy hasznalni, pl szivesen megvasarolnam a mostani retina iMac hardveret ugy, hogy nem retina a kijelzo. Azt ereznem idealis teljesitmenyu gepnek. Egy retina kijelzo rendes meghajtasahoz vegtelen teljesitmenyre van szukseg. Az utolso nem retina iMacnak az 1 pixelre juto teljesitmenye majdnem negyszerese a retina gepnek.

2 kedvelés

Az a baj, hogy ez a gep (2011, 17") sokkal jobb, mint a mostaniak. Bele tudom dugni a switchbol kijovo usb kabelt mindenfele egyeb atalakito nelkul, es a rackszekrenyek mellett alldolgalva meg az ethernetet is, nem kell jegyzokonyvet toltogetnem egy bekapcsolva felejtett wifi vagy bluetooth radio miatt.

Az emberek nagyreszet nem erdekli a retina marketing gepezete, ok csak olyan kojelzot akarnak, aminel nincs lathato pixelracs. Ezt teljesiti egy 13" 1440 szeles panel is, nem kell hozza 2560 pixeles szeleseg. En szivesebben vasarolnam a regi, vastagabb gepeiket aktualis hardverrel, kompatibilis csatlakozokkal az oldalan, es erosebb hutesel/jobb vassal. A vekonyitas, meg a gepkonnyites nem erdekel. Nem subnotebookot (korabbi MacBook Air) hanem rendes hordozhato szamitogepet keresek.

A PCIe SSD is parasztvakitas egy ido utan, mert nem fogod eszrevenni, hogy 15k IOPS (SATA) vagy 20k IOPS (NVMe) jon ki az eszkozbol, mert nagysagrendi elteres csak a HDD ellen van (100 IOPS). Azt, hogy a SATA 3.0 SSD kimaxolodik 0.8 GBytenal azt maximum egybefuggo filemasolaskor vagy vmware disk image kesziteskor latom).

A gep josagat ugy ertem, hogy ha mar van egy ilyen szornyeteged, akkor az Apple nem nagyon kinal megfelelo upgradet(se ez a kijelzomeret, se expresscard vagy egyeb portok), es nem is feltetlen erzed, hogy upgradere lenne szukseged, hiszen upgradeltel USB3-ra mar akkor, amikor megvetted, a Yosemite erkezesekor kicserelted a WiFit is. A gepben levo HDD-t szinten evekkel ezelott kikukaztad. Mindenki szereti a Thunderboltot, pedig az ExpressCard legnagyobb elonyet nem tudja, megpedig azt, hogy amit beledugok, az benne van a gepen belul. Nem hagyom otthon, es nem kell vele foglalkoznom. Nekem is bele van dugva az MBP-be az USB3 es nem egy kulso donglen log. A gep mereteivel es sulyaval sincs semmilyen problemam.

Ennek nem is az a celja, hogy szep, hanem az, hogy eros legyen.

En nem latok itt semmi problemat, ugy nez ki, mint egy notebook, amit lehet hasznalni. Valoszinuleg a hutese is ugy van osszerakva, hogy nem olvasztja le magarol a GPU-t (ahogyan azt Apple gepeknel megszokott), bele lehet dugni az ethernetet, es lehet rajta dolgozni.

1 kedvelés

Mi a rossz az aljaban? Leveheto ablakok mogott vannak a felhasznalo alltal cserelheto alkatreszek. Az Apple amig volt cserelheto merevlemeze vagy belso MiniPCIe foglalata, az unibodynal mar akkor is egyben engedte csak levenni a gep aljat. Nem beszelve a nem unibody MBP-rol, ahol szinten le kellett bontani a top caset egy WiFi modul vagy merevlemez cserehez. Nincs ezzel baj, sokkal jobb megoldas, mint amit Apple csinal/csinalt.

Hát nem tudom, én viszonylag ritkán nézegetem a laptopom alját:-D

2 kedvelés

En hasznalni akarom, nem nezegetni. Mostanaban mar nem hasznalhato gepeket akar gyartani, hanem szep gepeket.

1 kedvelés

Es miert nem lehet egy gep szep is meg hasznalhato is? Ez valami ordogtol valo hogy a kesz termeket kicsit rendbe rakatjuk egy formatervezovel is? Minden targynal torekszel a designre borzalmas lenne egy mernokok alltal tervezet design vilagban elni. Ha minden csak funkcionalis lenne.

Megjegyezném:
1., Ha egy hordozható géppel dolgozó IT mérnök (aki gubbaszt pl. egy szerverszobában), annak egy minimál design-os masina úgy kicsúszik az öléből mint a sicc…
2., Egy ilyen masinával dolgozó ember vélhetően mérnök, így a mérnökök által tervezett design több mint valószínű, hogy tetszik neki… :-)