MacBook Pro 4,1 (Early 2008) h264 tamogatas

Nem talalok semmilyen idevago informaciot, sem arra utalo nyomot, hogy barki probalta volna ezt piszkalni.

Alapbol csak az itt felsorolt GPU-kkal van h264 dekodolas: https://developer.apple.com/library/mac/technotes/tn2267/_index.html .

Viszont, hackintoshos tapasztalatok alapjan ugy nez ki, hogy Intel HD3000 ezeseten, ha a gep iMac-nak mondja magat, nem erheto el a HW dekodolas, viszont, ha MacBookAir-nek vagy MacMininek, akkor igen.

Ugyhogy tettem is gyorsan egy probat:

  • leklonoztam a macbook pro el capitanjat egy kulso hdd-re,
  • telepitettem a hackintoshoknal hasznalt Clover bootloadert
  • a cloverben nem MacBookPro4,1 -nek hanem MacBookPro5,1 -nek cimkeztem a gepet

Ezekutan XBMC-vel es QuickTimemmal es Flashhel is van h264 dekodolas tamogatas, es meg tudom nezni a 60fps-es youtube fullhd videokat. A kerdes mar csak az, hogyan kellene meghackelni a VDADecodert, hogy ez mukodjon MacBookPro4,1 -kent is.

Otlet?

Szerintem a limit az nvidia driver-ben van… fel kene cuccolni a legfrissebb webdriver-t es megnezni hogy azzal megy-e.

Hm, a webdrivernel csak a pkg telepito ellenorzi a modelidt, vagy a kext is betolteskor?

Csak a telepito, de en multkor probaltam es siman fel tudtam rakni a macbookpro6,2-re mindenfele hackolas nelkul.

Tenyleg felmegy mar, mindenfele piszkalas nelkul. Viszont h264 dekodolast nem hoz.

Raadasul, a TotalSpaces2 is jelentos lassulason megy keresztul.

Az szivas… magat az smbios-t nem tudod maskepp felulirni, mert az magaban a zart firmware-ban van eltarolva. Viszont ha mukodik normalisan clover+macbookpro5,1 smbios-al akkor szerintem nem nagy ar ezert :)

Minden MacBookPro4,1 az smbiosban, csak a model stringet irtam at. Az iMac4,1-ben is at lett moddolva a firmware, lehet majd itt is belemoddolom.

Esetleg meg a rEFIt-et lehetne megnezni, ott ha jol remlik van valami console a boot elott… es lehet, hogy ott felul lehet csapni ezt a string-et, vagy marad hogy a firmware-t modositod, viszont akkor vigyazni nehogy fel akarja tenni egy update-el az 5,1-es gep firmware-t.

A firmware updateket a motherboard id alapjan pakolta az iMac4,1, igy az nyugodtan atirhato volt iMac5,1-re, hogy a Liont fel lehessen ra rakni.

Az viszont erdekelne, hogy a zart firmware-t hogyan tudod modositani?

Netkasnal talalhato az iMac4,1 iMac5,1 modder, ami csak a ModelID-t uti at. (url) Itt pl az iMac51EFIUpdater.patch tartalmazza az alaplap ID visszairasat az eredetire, ezt pl siman ki lehet hagyni a bulibol (azaz pl egy hexeditorral, visszairom a byteokat, vagy a patch filebol eltavolitom ezt a reszt) siman telepitheto marad a firmware. Lehet, hogy azota mar jobban figyel az Apple ezekre.

Vegre atfutottam… ezek tutira nem normalisak :)