Macbookpro (5.2) 2009 mid, 17" core2duo 2.8Ghz hibajelenség

sajnos lehet hogy igazuk van… Bar az Apple meghosszabitotta a csereprogramot (2016 dec 31ig), a geped 2011nel korabbi
http://www.apple.com/support/macbookpro-videoissues/
Sajnalom. lehet hogy alaplapcsere lesz.

Orulj neki, vegulis 7 evet ment a gep, szerintem ez egy igen jo teljesitmeny abban a vilagban amiben 2-3 evre tervezik oket. Lehet javitani a problemat, de en nem koltenek a helyedben ilyenre, de kiterek ra. El kell vinni egy BGA szakihoz, a ph!-n van ilyen forum, ott erdemes erdeklodni errol. A srac-nak eleg jo ertekelese van. 2 Fele megoldas letezik az ilyen problemakra. A gyakori es egyben lutri az kb 15-20e/IC korul mozog… itt lemelegitik az IC-t a laprol, es cserelik alatta a forrasztogolyokat, de itt ugyanugy fenn all, hogy ujra elvalik laptol, sot magan az IC-n levo szilicium is BGA tokozassal keszul, tehat siman lehet hogy nem a lap es a IC tokja kozott van a szakadas hanem az IC tok es a szilicium lapka kozott. A dragabb megoldas, amikor lemelegitik az IC-t a laprol, teljesen letakaritjak a nyakot, rendelnek egy ugyanolyan IC-t ami mar tartalmazza a forrasztoanyagot is, ezt rahelyezik, majd ujramelegitik az egesz.
Igy kell elkepzelni.

Nos, srácok!
Voltam a szervizben -amit Bachman korábban itt ajánlott- és megállapították, hogy a beadott MacBook Pro Unibody 17’’ integrált videovezérlő hibás. Ennek javítása kb. 10-15 munkanap alatt készül el.
15 munkanap??? Az gyakorlatilag 3 hét!!! 3 hétig bent van a gépem a szervizben és 3 héten át natívan dolgoznak a gépemen??? Ti ezt elhiszitek??? Mert nekem ez több, mint hihetetlen!!! Ha egy gépen 15 munkanapot dolgoznának, akkor az nem 51 ezer Ft.-ba kerülne, hanem sok-százezerbe.
1 hozzászólással feljebb linkelte Smiley azt a videót, amit csinálnának a gépemmel. Ehhez kell 10-15 munkanap?
Ti ezt hogy látjátok, gondoljátok? Nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre!
Köszönöm a h.sz-okat!

Ez egy elég régi gép, gondolom, nem áll hozzá hegyekben az alkatrész. Az is lehet, hogy a szerviznek vannak más munkái is. Gondolom, nem 120 órán keresztül dolgoznak folyamatosan a laptopodon.

1 kedvelés

Szia Esôjáró!
Elsô lépésben meg akarják javítani a hibát. Ehhez nem kell rendelniük semmilyen alkatrészt.
Ehhez a manôverhez mondták nekem a 10-15 munkanapot, ezen idô alatt ott kell hagyni a gépet. Ez mind rendben is van. De 10-15 munkanap??? Ez olyannyira sok, hogy ezt nem értettem meg a mai napig, hogy mi kerül ebbe 10-15 munkanapba.
Ha pedig a videókártya elreped a javítás során -amire garanciát nem vállalnak (ezt meg is értem) akkor a chip szerint kell rendelniük az új alkatrészt. Ennek határideje 1 hónap. Ezt is megértem.
Azt nem értem, hogy egy ilyen javítás -mint a filmben is látható- hogy kerül 10-15 munkanapba???
Az simán lehet, hogy van elôttem más munka, hisz haladnak ôk is idôrendi sorba a bejövô munkákkal. De akkor szóljanak ide kedden, hogy holnap vihetem a gépemet be, mert csütörtökön hozzá is fognak, amivel max pár nap múva végeznek.

Az ujramelegites, vagy ujragolyozast felejtsd is el, csak penzkidobas az ablakon… kb 3 honapot fog mukodni, aztan kezdodik elorol az egesz. (Mondjuk arra kivancsi lennek, hogyan is allapitottak meg, hogy a 9400-es chip a hibas es nem a 9600) Csak akkor van ertelme a javitasnak ha cserelik az IC-t egy vadi ujra, de ez sem 100%. Azzal valoszinuleg menni fog par evet meg, de egy core2-es 7 eves geprol beszelunk, es egy ilyen muvelet soran (a melegites hatasara) siman tonkremehet mas forrasztas is. En a helyedben egy fillert se koltenek ra, ezek a nyakok egyszeri beultetesre vannak kitalalva, nem pedig javitasra… ezt azert merlegeld.

1 kedvelés

Gondolom onnan szűkítették a hiba forrását, hogy ezen szériáknál még nem automatikusan kapcsolgatja a vga vezérlőt a rendszer. Az indítás normál integrált és login folyamatában kapcsol dedikáltra… feltéve ha úgy állítottad a rendszerbeállítások között.
Nekem legalábbis így viselkedik a MBP 5.3

Függetlenül, hogy melyik videókártyát használom (9400 vagy 9600) a hiba fenn áll: tehát hidegen nem indul a gép, illetve nagyobb grafikai teljesítménynél lekapcsolhat a gép.
Ahogy Smiley is írta: “Mondjuk arra kivancsi lennek, hogyan is allapitottak meg, hogy a 9400-es chip a hibas es nem a 9600” erre én is nagyon kíváncsi lennék!!!

A mikrorepedeseket, meg mikroscope alatt sem egyszeru megtalalni, plane egy tobb szaz labbal rendelkezo IC-nel… En az iBook-ot javitottam folyamatosan, ott a 28-30 labu boot IC ami megadta magat folyamatosan, de ha nem turom fel a netet, soha nem talalom meg magamtol a hibat, ugy is nehez volt, hogy tudtam melyik IC-t kell nezni.

Pár napja kezdte el ezt a kehét… 2009 mid MBP 15".
Mi a kutyafüle lehet?
Köszi

Sajnos kezdi megadni magát a vga golyózása. Az enyém dettó ugyanez.
Meleg állapotában ha felülről nyomást gyakorolsz a kasznin a vga felé, úgy meg szűnik a hiba, mivel a kis golyók jobban érintkeznek nyomás hatására.
Ha még nem volt újragolyózva a bga, akkor még újra lehet golyózni és kapsz 2-3 évet pluszban…

En eddig ugy tudtam, hogy ebben a szeriaban nem volt ilyen gond…

Nem minden 17” gep erintett ? :D

Hat de ez 15”-os gep… nem 17”es :slight_smile:
Amugy az alaplapi display csatlakozo ■■■■■■■■■
Azottaz… megpiszkaltam, megtakaritottam… de a szentlelek tartja pozicioban…
image

1 kedvelés

Ez az “fogeped” geped?

Dehogy… ettol mukodik a suto es a fozolap a konyhaban! 🤣

2 kedvelés

🤣😂🤣🤣🤣😂

Nekem volt ilyen 15 munkanapos javításom egy mac minin, utána 1 (egy) napot ment, és újra ■■■■ lett. Pénzkidobás.

A 2009-es géped újonnan volt 700e, most már nem ér annyit. Szerintem itt az idő venni egy újat (újabbat) ezt pedig eladni alkatrésznek (vatera/ebay/jófogás)