MacBookPro mid 2012 QuadCore i7 dGPU kerestetik megvételre

En is ertetlenkedek. Mit jelent az, hogy iCloudhoz van rendelve?

Az eladó nem értetlenkedett, hanem sumákolt.
A “gép nincs AppleID-hez és iCloud-hoz rendelve” Neked nem jelenti azt, hogy a gép AppleID-től és iCloud-tól független?

Mire gondolsz ez alatt, hogy iCloud fuggetlen? Nem kotelezo az iCloud hasznalata!

Erre értettem, amit el is küldtem az eladónak:

Ez a cikk egy nagy ■■■■■■■■ Senkit nem erdekel Mac-nal hogy kileptek-e iCloudbol vagy nem, mert egyedul a T2-t tartalmazo Inteles illetve az ARM-os gepeken van ugyonolyan iCloud zar, mint ami van az iOS eszkozoknel (tehat a korabbi gepeknel nincs aktivalasi zar).

Ennel sokkal, de sokkal fontosabb, hogy ne legyen rajta firmware password, mert szerintem, a 2010-11-12 utani gepeknel mar nem mukodik az, hogy kiveszed a memoriat es elfelejti a firmware passwordot (de ezt passzolom, mert nem dolgom ezzel az elmult idoszakban).

1 kedvelés

Nyilván engem érdekel, és minden leendő vásárlót (vagy tévedek?!). Mivel nekem eddig (remélem ezután is) sikerül(t) elkerülni az AppleID és iCloud használatát, és csak annyi dolgom volt velük, hogy a hozzám kerülő eszközök mentesek legyenek ezektől, köszönettel fogadnék a fentinél egyszerűbb és/vagy célravezetőbb útmutatást.

A 2012-es geped mentes lesz, ha nem lepsz be :smiley:

1 kedvelés

Persze. Feltéve, hogy az eladó korábban kilép, nemde?!

Nem installalsz ujra egy gepet amit megvettel?! En nem mernek ilyen oprendszert hasznalni, mert nem tudhatom, hogy ki mit telepitett bele, aminek nem kellene ott lennie. Pl. keylogger. Ha meg az elso lepesed az, hogy legyalulod, akkor nem tok mind1, hogy ki es mit telepitett ra, ki/hova lepett be?

De igen, mindig minimum új rendszert telepítek, de ha lehet saját klónozott rendszert teszek rá. Ettől még lehet, hogy a gép nem mentes AppleID-től és/vagy iCloud-tól. Legalábbis jómagam nem vagyok biztos benne, hogy az-e vagy sem. Ha tévedek, örömmel fogadnék olyan leírást, aminek segítségével akár “remote” ellenőrizhetem.

Olyan gepet szerintem, kb lehetetlen venni, amibe soha nem leptek be Apple ID-vel. De nem ertem meg mindig, hogy mit szamit, hogy ki/mikor/miert lepett be az adott gepen Apple ID-vel. Fogod a gepedet, rahuzod a sajat rendszered, es senkit sem erdekel egy 2012-es gepnel, hogy ki hogyan es mivel volt elotte belepve.

Engem meghalad a Te érvelésed, kontra a gyártó ajánlásai. Ez viszont nem lep meg, tekintettel a kommunikációs előzményekre.
Engem nem a “ki/mikor/miert lepett be” érdekel, hanem az eladáskor ne legyen rajta semmi köze az AppleID-hez és az iCloud-hoz. Ha pl. lopott és még kapcsolódik a FindMy-hoz, talán nem kell érdekelnie a vásárlót?!

Dehat, nincs abban a gepben “Find My”. Az iCloud lockhoz vagy T2 chipes Inteles gep kell (ezek 2018 utaniak), vagy ARM-os modell. Nincs azon a gepen iCloud zar.

Szerk: a gyarto sem allit mast, soha nem is allitott mast: Activation Lock for Mac – Apple Support (AU)

2 kedvelés

Mivel nem értek mélységében a témához, azért igyekszem holtbiztosra levédeni magam. Amiket jómagam keresek MacIntel-ek.

Én komolyan sírok :smiley: mintha a szobapálmának magyaráznám a gravitációt a konyhában :smiley:

2 kedvelés

Nagy vagy! Arról volt szó, hogy letiltasz. Kérlek szépen tiltsad le Magad rólam.

Korabban azt mondtad, semmilyen szin alatt nem vennel T2-es, plane ARM-os gepet. Igy nem ertem, hogy miert foglalkozol T2 only funkcioval.

Ha bárhol bármiről elméletek élednek, módszertani követelmény az alapfogalmak tisztázása. Ennek híján lényegében az AppleID és iCloud témákra vonatkozó összes utalás a “Mennyi? – Mi mennyi?” közötti ismeretlenekre épülő vicc helyzetét eleveníti.
Számomra tehát az okozza az alapvető nehézséget és talán fogalomzavart, hogy eddig sehol nem találtam egyértelműsítő leírást az AppleID-hez és iCloud-hoz rendelt korlátozásokról (főleg nem HW-kategóriákra lebontva), amelyeket a leendő eladónak feltétlenül ki kell kapcsolnia bármely eladásra kínált gépen.

Le vagy de attól egy klikkel mutatja, és CZO írásait látom. Az utolsó kérdésedre már legalább 3szor válaszolt. Próbáld meg értelmezni amit ír.

Akkor meg legyél következetes önmagadhoz és kérlek szépen nekem ne válaszolgass semmit. El szeretném kerülni, hogy viszont letiltsalak.