MacBookPro mid 2012 QuadCore i7 dGPU kerestetik megvételre

Az Apple le szokta irni a featureok melle, hogy melyik gepek erintettek. Tehat, ha ezeket elolvastad, akkor azt is el kellett olvasnod, hogy melyik gep erintett. Ha az a gep nem erintett, amit meg akarsz venni, akkor ne vedd figyelembe, amiket olvastal. Mivel az egy regi gep, ezert ott ugyonarra kell figyelni, amire regen. Ne legyen rajta firmware jelszo, meg mukodjon/bootoljon/ne essen szet/ne billegjen az asztalon/stb.

Köszönöm szépen. Ez már rendszer-jellegű megközelítés. Próbálom értelmezni és a gyakorlatban alkalmazni, bár még sok utánaolvasást igényel.

Az eddigi gepeiden nem ezt nezted meg?

Az eddig (kizárólagosan használtan) vásárolt gépeimről minden esetben az eladók garantálták, hogy nem kapcsolódnak AppleID-hez és iCloud-hoz, mert ha esetleg kapcsolódtak is korábban, átadás előtt kiléptették a gépeket.

De itt megint visszakanyarodunk oda, hogy kit erdekel, hogy be van/volt lepve iCloudra? Ujrahuzod a gepet es nincs belepve.

Ha Te mondod?! Adja Isten, hogy úgy legyen!

Hol olvastal te olyat, hogy belepve tud maradni akkor is, ha letorlod/kidobod/tonkreteszed a disket? Ilyen nincs. Ahol ilyet olvastal, azt felejtsd el. Mert hulyeseget irnak. Egyedul az activation locktol kellene felned, de az csak T2-es gepek ota van Macen. Mivel te mondtad, hogy nem akarsz T2-es gepet venni, igy nem fenyeget az a veszely, hogy activation lockos gepet veszel.

1 kedvelés

“Emmán beszéd!” Köszönöm szépen!

Kb 4 szer írta le eddig neked :rofl:

Számolod azt is hányadszor kérlek, hogy nekem ne válaszolj?!
Különben Tőled eddig soha semmilyen érdemi választ nem olvastam, csak fontoskodó mellérotyogást!

1 kedvelés

Még a FirmWare password-ról kérdezném, hogy miként lehet biztos információt szerezni MacIntel-es gépeken?

Sehogy (vagy elhiszed vagy nem), ill. kipróbálás útján.

A hit nekem másról szól. A MacIntel (pre T2/ARM) esetében használható útmutatók-e ezek:

https://discussions.apple.com/thread/254321662?answerId=258104319022&sortBy=rank#258104319022

Ne tereljünk, itt most arról van szó – ugye –, hogy elhiszed-e az eladónak, hogy nincs a gépen FW-jelszó. Megbizonyosodni akkor tudsz, ha a kezedbe kerül.

Jó, na. Csak próbáltam viccelni kínomban.
Szerk.: Attól még kérem szépen a véleményt a fenti útmutatókról.

Bekapcsolod kér jelszót a login screen előtt, ha igen akkor van rajta fw password, ha nem akkor nincs. @Titi Is leírta, csak személyesen tudsz meggyőződni, mivel ez bármikor ki/be kapcsolható feature (a jelszó ismeretében).

O, nem. Firmware jelszot, akkor ker, ha boot eszkozt akarsz valtani. Pl ALT-tal be akarod hozni a menut (pont mint, elotte az osszes korabbi inteles, meg a PPC newworld macek). Amit te irsz jelszot, az siman az user jelszava Torlod az OS-t torlodik az is.

1 kedvelés

Közben megnéztem mire is gondolok :smiley: A filevault-al kevertem össze, azt emlékeim szerint még login screen előtt kellett feloldani

Erre, az a valasz, hogy attol fugg :slight_smile: Van olyan filevault, aminel csak a home foldered van egy orias dmg-be csomagolva (minden usernek mas-mas dmg), igy a rendszer bebootol, majd azutan kell belepned, majd ekkor fogja feloldani az imaget. Ez a FileVault 1, ez van mar PPC-s gepeken is, pont igy, pont ebben a formaban (itt volt mindig baj azzal, hogy tul nagyra nott az image, es hiaba torolt az ‘A’ felhasznalo cuccokat, attol a ‘B’ felhasznalonak nem lett tobb helye pl.). Majd, valamikor a 10.7-10.8 kornyeken jott a FileVault 2. Itt az egesz storage encryptelve van, viszont ugye, errol nem lehet bootolni, ezert letrejon egy preboot particio, amin van egy mini kornyezet, ami csak annyira kepes, hogy kidob egy guit, majd bekeri a jelszot, es ha unlockolni tudta az encryptelt storageot, akkor folytatja a bootolast. Ez meg ugy lett megvalositva, hogy tamaszkodik a CPU-ra, igy ha abban van AES titkositas tamogatas, akkor hardware gyorsitott lesz az egesz folyamat.

3 kedvelés

Na tessék! Méghogy nem lehet összezavarodni az ismeretlenek között nagyobb neveknek is!
Valamikor a Macintosh a felhasználóbarát beállítottságáról volt híres! Még jó, hogy beugrott a jó öreg iJoe (nem a reklám helye!) MacMagazin-jának az emléke, mert megmentette a grémium becsületét: