MacBookPro mid 2012 QuadCore i7 dGPU kerestetik megvételre

Elarulhatnad, hogy most mibe zavarodtal bele. Melyik resze nem felhasznalobarat? :smiley: Van egy csomo szolgaltatas, amit Apple ID hasznalataval ersz el. Te ragaszkodsz ahhoz, hogy nem akarsz ilyen szolgaltatasokat hasznalni. A jelenlegi palettaban van olyan, ami mar a Mobile Me idejen is velunk volt, az pedig nem friss tortenet.

En most igy atfutottam egyben az egeszet, es en magat a koncepciot sem ertem… marmint, hogy pontosan mire is keres gepet.

A “koncepció” egyszerű: MacOsX-en szocializálódott nagymama eMac-je helyett keresek vékony pénztárcához még használható, megbízható gépet.

A belezavarodással csupán utaltam erre:

Szerintem nem felhasználóbarát, hogy a fogalmak tisztázása hiányzik.

Fogalmak tiszták, nem az Apple tehet arról, hogy szita az agyam…

1 kedvelés

Azt mondod, hogy nem arulja el a rendszer, hogy amikor betevedsz a beallitasahoz, hogy pl mire jo a filevault?

2 kedvelés

Nem a fogalmak deklaratív meghatározására értettem, hanem a bejegyzés összefüggésében, ami nyilvánvalóan ez: a biztonsági funkciókra vonatkozó utasítások, amelyek kötelezik az eladót bármely gép eladásra kínálása esetén.

A gyartonak van arra vonatkozo leirasa, hogy mit kell tenned, mielott eladod az eszkozodet. Aki akarja, az ezt tudja kovetni. A vevo pedig okos, tudatos, nem vesz meg olyat, ami egy kicsit is santit.

Hogyan gondolod kikenyszeriteni a dolgot? Be kelljen jelenteni minden egyes eladast? Vezessenek kozpontilag nyilvantartast, hogy kinek mi van a tulajdonaban? At kelljen iratni az eszkozoket? Mi van, ha olyan helyrol vasarolsz, ahol ezek nem letezo dolgok? Ott “magadra tudod majd iratni”? Mi van akkor, ha hirtelen kottetne az uzlet? Nalad van a cimborad, beszelgettetek, majd mielott menne, megszolal, hogy de kurvajo ez a geped, nem akarod eladni? Erre ravagod, hogy de, masfel millio forint, majd kozli, hogy atutalja a penzt, es viszi is?

Nezd, ha nem akarsz olyan Macet venni, amin Firmware Password van, akkor megnezed, hogy van-e rajta, ha pedig, van rajta, nem veszed meg. Ha nem akarsz iCloud lockos Macet venni, akkor megnezed, hogy van-e rajta, ha van, akkor annyi a megoldas, hogy nem kell megvenni. Ha megbizhato helytol/embertol vasarolsz, akkor ha ezek rajta is vannak, az elado ott, le fogja venni (hiszen ove az eszkoz, el szeretne adni). Ha az elado nem tudja ezeket levenni, vagy nem engedi megnezni, akkor nem kell ott vasarolni.

Nyilvánvaló a leírtak többsége. Csupán válaszoltam az előző kérdésedre. Köszönöm a részletes kifejtést.
Továbbá: “A gyartonak van arra vonatkozo leirasa, hogy mit kell tenned, mielott eladod az eszkozodet.” Ezt összefoglaltan, átlagon aluli felhasználó számára is érthetően hol lehet megtalálni?

Google elso talalat: what to do before i sell my mac - Google Suche

Persze, a gyártó ezzel lefedte magát. Szerinted erre érvényes az “átlagon aluli felhasználó számára is érthetően”, amit nehezményeztem? Szerinted az átlagon aluli felhasználó képes felfogni, vagy akar ezen végigmenni? Szerintem nem. Tele vannak az eladási felületek olyanokkal, akik pl. használtan vásároltak Mac-et, de rendszerrel a winfosh után képtelenek voltak szocializálódni, és most megszabadulnának a gépeiktől.

De ez amit te keresel, ha jol remlik voltak gondok vele a GPU forrasztassal. Most ha az a peldany amit talalsz, is also hangon 11 eves lesz, tehat ha eddig nem oregedett el a forrasztas, plane egy i7-es verzioban… hat en tutira nem vennek ilyet. Ha mar mindenkepp ilyen regi vasat szeretnel akkor olyat keress ami intel vga-s mondjuk a 2012-es 13" gep egy eleg jol sikerult szeria… abba teszel ssd-t meg ramot es a vilagbol kimegy, ha ugyes vagy akkor a ventura is fut rajta elfogadhato sebesseggel.

2 kedvelés

Elarulnad, hogy pl a sign out of iTunes vagy a Sing out of iCloud MELYiK pontjara gondolod azt, hogy NEM TUDJA VEGREHAJTANI egy atlagfelhasznalo?

Nem tud olvasni? Akkor mast sem tud a gepen hasznalni. Nem megy neki, pl. a Choose Apple menu? Nem tudja eltalalni a System Settings feliratot? Nem tudja eltalalni a sajat nevet? nem tud lescrollozni es megnyomni a sign out gombot? Melyik reszere gondolod, hogy nehez lehet vegrehajtani? Ha valaki nem kepes ezeket eltalalni, akkor nem kepes eltalalni a safari ikonjat sem a dockon. De ha valaki nem tudja ezt megcsinalni, barmikor felhivhatja az Apple tamogatas vonalat. El fogja tudni magyarazni a supportos a tuloldalon, hogy hogyan kell kijelentkezni.

2 kedvelés

Harmadszor írom le: “átlagon aluli felhasználó”. Példát is írtam: “Tele vannak az eladási felületek olyanokkal, akik pl. használtan vásároltak Mac-et, de rendszerrel a winfosh után képtelenek voltak szocializálódni, és most megszabadulnának a gépeiktől.”

No tehat, azt mondod, hogy ezek az emberek annyira hulyek, hogy nem ertik a leirt mondatokat? A gepet azert, bekapcsolni be tudtak? Hogyan? Maguktol jottek ra? Olvasni tudnak? Azt meg tudod mondani, hogy hogyan sikerult bejelentkezniuk? A Windowst hogyan tudjak hasznalni? (ja ertem, azt sem tudjak, azert probalkoznak massal) Ott is szukseg van arra, hogy felismerd a karaktereket, majd miutan matchelted, hogy melyik betu, szavakat formazz belole. Ebben nem masabb ez a rendszer sem. Miert nem kernek segitseget? Ha rakeresek a googleban arra, hogy el akarom adni a macem, arra is ez a szoveg jon elo (tehat nem arra, hogy mit csinaljak eladas elott, hanem arra, hogy el akarom adni!).

Ha valaki, valamihez nem ert, nem segitseget kellene kernie? Peldaul, pont ezert van a cegnek telefonos help vonala! Felhivod, es megkerdezed, hogy mit csinalj eladas elott. Segiteni fognak.

Szerk: De tegyuk fel, hogy igazad van. Ebben az esetben, adsz egy peldat, hogy hogyan irnad at, az iCloud kijelentkezest, amit allitolag megert az, aki ezeket a szavakat nem erti meg?

Ez már nem más bejegyzés témája volna? A dilemma feloldását ott kell kezdeni, hogy aki valóban ért hozzá (sajnos nem tartozom azok közé) empátiával lemegy “átlagon aluli felhasználó” szintjére és átgondolja, mit miként kellene tutorial-szerűen átfogalmazni.
Az említett meghiúsult vásárlási lehetőségen kívül a minap tapasztalt konkrét esetben az eladónak fogalma sem volt ilyesmikről. Amikor küldtem neki útmutatót, megilletődött, és azt válaszolta, hogy ő annyira nem ért hozzá, hogy az ilyesmit végig tudná vinni. Ezért ez is meghiúsult. Ezen kívül a román nyelvű hasonló fórumban volt olyan bunkó hozzáértő is, aki azt tanácsolta az eladónak, hogy mielőtt elküldené nekem tegyen Frimware-jelszót a gépre, majd miután megkaptam, kérjen “stressz-díjat”, hogy megadja a Firmware-jelszót.

Látod, máshol is értékelik a hozzáállásodat :joy::joy::joy:

1 kedvelés

Az alábbiak fényében érdemes megfontolni, hogy vajon iJoe milyen kategóriába tartozik:
“A történet másik oldala a Mac felhasználó, akinek minden eddiginél jobban kell vigyáznia a Mac-jére. Azt gondolnánk, hogy manapság annyira elterjedtek a mobil gépek, hogy már nincs miért ellopni - egyes silányabb minőségű termékeket akár 100.000 Ft alatt is meg lehet vásárolni, amely hozzájárult ahhoz, hogy a laptop tömegtermékké váljon. Ennek ellenére például 2009-ben minden eddiginél több gépet loptak el az ügyfeleinktől - a legrosszabb időszak december második hete volt, amikor minden napra jutott egy lopás.”

Aki lopott gépet vásárol, egyrészt bűncselekményt követ el, másrészt kockáztatja a befektetését, hiszen a rutinosabb felhasználók elmentik a gép AirPort és Ethernet címét, amely alapján egy jobb internet szolgáltató azonnal be tudja azonosítani a gépet, ha az a rendszerébe kapcsolódik. A morális oldalról nem is beszélve.

A Mac lopások visszaszorításának kulcs momentuma tehát a lopott gépek megvásárlásának visszaszorítása. Ha nincs kereslet, akkor a kínálat is mérséklődni fog.

Nem lehet, hogy tul sokat kerdeztel, vagy esetleg nem tetszett neki a stilusod es ezzel zavartad ot? Majd kuldtel neki egy linket is (ami esetleg zavarba is hozta), amire az volt a legegyszerubb, hogy o ehhez nem ert, mert ekkor lekopsz/eltunsz/bekenhagyod? Pl. nem ert akkor ra meg arra sem, hogy atnezze amit kuldtel neki?

De tovabbra is az a legnagyobb “baj”, hogy tok mind1, hogy mit allit. Mert ha nala a penz, es uton van hozzad a termek, akkor ha megsem igaz az, amit allitott, akkor mar ugyis regen rossz neked. Szemelyesen meg tok mind1, hogy mennyire hozzaaerto az elado, te ugyis meg tudod nezni, hogy jo-e ez a cucc ami neked kell.

Hát igen. Emlékezzünk vissza, hogy a macboldogult beszmac-en pl. DonDebr vagy akár iJoe az ehhez hasonló kér(d)ésekhez (bár akkoriban nem voltak épp ilyen védelmi beépítések) miként viszonyultak? Nyilván nem így…