MacBookPro mid 2012 QuadCore i7 dGPU kerestetik megvételre

Itt mit emelsz ki konkretan? Igen, szeretik ellopni a gepeket, es igen, ha lopott termeket vasarolsz, vagy eladsz, akkor ezzel maris orgazda lettel.

Ez egyebkent, rettento regi irasnak tunik. Mert, ma mar vannak a gepekben beepitett opciok arra, hogy egyre kevesbe erje meg ellopni. Pl. a T2/ARM-os gepek alapesetben ugy erkeznek, hogy NEM bootoltak kulso eszkozokrol, ha beleptel iCloudba bekapcsolodott rajta a Find My (ugyonolyan aktivalasi zarral, mint iPhoneon iOS 7-tol / iPhone 4-tol) es mivel T2/ARM, az SSD is alapbol titkositva van. Pl T2 nelkuli gepen, ha bekapcsolod a Firmware Passwordot, akkor meg tudod gatolni, hogy kulso eszkozrol induljon a gep, mert ekkor fogja kerni a jelszot (ez PPC gepektol mar elerheto, de minel regebbi a modell, annal konnyebb ezt a vedelmet “kiiktatni”). Ha el is vittek a gepet, ha bekapcsolod a disk titkositast, az adataidhoz nem fognak hozzaferni, mert az adataim nekem is tobbet ernek, mint a gep (ez is elerheto PPC-tol 10.2 vagy 10.3 talan?). Igy, osszesegeben, az egyre ujabb gepeket, egyre inkabb nem eri meg ellopni, mert nem lehet majd oket hasznalni.

Egyebkent, ebben az esetben, miert keresel olyan eszkozt, amiben akku van? Ha mindig/szinte mindig tolton lesz, az szepen fel fog puffadni, szetnyomva ezzel magat a gephazat, betorve esetleg a trackpadet. Ilyen esetre szerintem egy iMac egy egy Mac Mini a megfelelo valasztas.

Ha emlékszel a keresést iMac27"-el kezdtem, de elrettentettek az ellenvélemények. A mini pedig szubjektív okokból (külön adapter a képernyőnek + további kábelek) nem kell a nagymamának.

Akkor viszont, maradni kellene az oktatasi piacnal, azaz education iMacet keresni. Ezek 21"-es, nem retina modellek, nincs bennuk elromlo dGPU es eleg sokszor jott belulok uj modell, meg 2020-ban is kaptak uj modellfrissitest (talan vegre kikerult beloluk a forgo frizbi es kaptak SSD-t).

“Stílust” illetően: igyekszem mindenhol minden körülmények között tisztelettel fogalmazni, függetlenül attól, hogy sokan miket meg nem engednek maguknak.
Az illető küldött több képet is a próbálkozási folyamatban, amelyek fent vannak a bejegyzésben. Érdekelte is, hogy megoldjuk a fórumosok segítségével, külön ezért nyitott fiókot.
Az említett konkrét esetekben pedig a személyes ellenőrzés nem merült fel, mert az előbbi eladó Bukarestben, az utóbbi Krajován vannak, mindkettő távolabb Kolozsvártól mint Budapest.

Hat, a kepek alapjan, vagy a sajat userehez sem tudja a jelszot, vagy nem rendszergazda a gepen. Ebben az esetben nem o, hanem a tenyleges rendszergazda az, akinek a kerdeseidet intezned kellene. Nem? Pont, mint 20 evvel ezelott, vagy mint a Windows vilagaban. Itt semmi meglepetes/valtozas nincs.

Érthető a színvonal?! Nincs rendszergazda, mert az előző eladó után használta így a gépet amíg meg nem unta. MBP 2012 mid / 2.3 GHz i7 QuadCore, dGPU. Sajnálom, hogy csak ott legyen elfekvőben és ne tudja kiszedni belőle a pénzét, csak mert az előző eladó minimum trehány, de nem zárható ki, hogy kifejezetten gonosz volt!

Köszönöm a tippet. Erről most hallok először.

Mibol gondolod, hogy “az előző eladó minimum trehány, de nem zárható ki, hogy kifejezetten gonosz volt”? Marmint, az elado hibaja az, ha nem huzom ujra a szamitogepet, amit vettem?

Egyebkent, ha jol latom a kepeket, ott pl tudott booteszkozt valtani es bejutott a recoverybe, tehat firmware password nincs a gepen, a rendszerjelszava meg nem erdekel senkit, hiszen ugyis ujra lesz huzva.

Varjunk, ezekszerint, at sem nezted a lehetosegeket? Nem tuntek fel, a dGPU mentes gepek? :smiley:

A 2011-'12-es évjáratű 27"-os iMac-eket kerestem, mert a kisebbekben kb. semmi sem cserélhető.

Az én értékrendem szerint az etalon az amire DonDebr adott példát. Hasonlót tapasztaltam a saját használatban levő gépem vásárlásakor is:
Az eladó újrahúzott, jelszómentes állapotban adta át a gépet. Utána úgyis a saját rendszeremet telepítettem, rá, de az eladó előzékeny jóindulata vitán felül állt. Ez az eredeti Mac-es mentalitás, amiből ma sajnos a fehér hollónál is kevesebb van!

Akkor imho, nezd at ujra, hogy melyikben mi es hogyan cserelheto. Pl a 2012-es 27"-esben es as 21"-esben ugyonazok az alkatreszek cserelhetoek, csak a 27"-esen van ablak a RAM-hoz, mig a 21"-est szet kell szedni (ragasztott kijelzo ugye).

Ha ez lenne az iskolás gép, akkor a ragasztott kijelző rettentett el.

Node, azert, mert rossz helyen veszed a mintat…

Ha egy szakmai forumon veszel hasznalt cuccot, ott kb mindenki gyari allapotba visszallitva fogja neked odaadni, es ugy fog kinezni a rendszer, mintha akkor vetted volna ki a gyari dobozbol. Ha viszont 20 eve nem ilyen helyen vetted, hanem mezei aprohirdeteses oldalon, akkor olyan modellt vettel sokszor, ahol az eladonak meg a szemelyes dokumentumai is rajta voltak. Ennek nem az idohoz van koze, hanem a kozeghez, ahol vasarolsz. Ugyonez igaz, Windowsos cuccokra is. Hiaba kerult ott is be a rendszerbeallitasok koze a visszaallitas, kb senki sem hasznalja a szakmai embereken kivul.

1 kedvelés

2012-tol ragsztottak a gepek, fuggetlenul attol, hogy a kicsi vagy a nagy kijelzorol beszelunk. A 2011-es az utolso sorozat, ami nem ragasztott.

Nem ellentmondás szándékával: úgy tudom, hogy a 2012 mid iMac27" dGPU nem ragasztott. Ezért kerestem alapból ilyent.

Az osszes slim iMac ragasztott.

Úgy tudtam, hogy az iMac 27" 2011-'12-esek között csak a cserélhető GPU/forrasztott dGPU volt a különbség, nem a ház is.