MacBookPro mid 2012 QuadCore i7 dGPU kerestetik megvételre

Elhiszem. Eddig az everymac-en néztem, ahol ha jól emlékszem a “glued” szerepel általában, de a 2012-es "27-nál “laminated” van, ezért ilyen vonatkozásban nem tűnt fel:

IMG_1714

4 kedvelés

Ugyan egészen offtopik, de Spanyolországban a drónokkal ez a helyzet. Regisztrálni kell miután megvetted, ha eladod szintén át kell iratni…
Sajna nincs olyan túl messze egy számítógép sem…

Persze, hogy nem akarok kikényszeríteni semmit, csak az eladásra kínált gépek helyzetének tisztán látására próbálok minél inkább felkészülni, amely esetekben pedig nem lehetséges, odábbállni.

Ahogy nezem, ez a spanyol verzio, ez lazabb az itthoninal is. Naluk 250g a regisxtracios limit ha jol latom, nalunk meg 120g. De elegge mas-mas dolog egy ember nelkul repkedo szerkezet, mint egy egyszeru szamitogep :smiley:

Latod, erre van az, hogy ha nem trtszik hozza erteni, akkor vagy tessen segitseget kerni, vagy tessen csak a hivatalos csatornakon vasarolni.

Azt mondjak, hasznalt autot se vasaroljon ugy az ember, ha nem hozzaertovel megy el megnezni.

Látom. Ezért kértem segítséget. A hivatalos csatornákon már alig fordulnak elő ilyen kategóriájú gépek, vagy nem vagyok napirenden a hivatalos csatornákkal.

Pont azert mert 10+ evesek, es nagyjabol semmi hetkoznapi dologra nem jok. Erre meg rajon az, hogy ennyi idosen barmelyik nap megadhatja magat. De kb ezt mondjuk neked tobb thread-en keresztul hetek ota. Igazabol ezekben mar semmi kulonleges nincs, mint anno a PPC-ben, szoval a legtobb ilyen a veszelyes hulladekok kozott kotott mar ki.

3 kedvelés

:disappointed_relieved:
disappointed-relieved

Talan a 2015 szeria ami meg megbizhato volt a regebbi modellek kozul… de az is mar 9 eves 0 support-al, es ha talalsz is belole szep allapotut nem bovitheto es teljesen irrealis osszegeket kernek erte. Az utana kovetkezo generacio egy kalap ■■■■, 2020-tol nagyjabol javitva lett az osszes 2016-2019 kozotti szeriahiba. De 2020-as inteles gepet venni megint csak teljesen irracionalis dontes.
Mivel ezek sima hasznalati targyak ami korul egyre nagyobb a hype es az emberek jo resze is igy kezeli oket ezert ezek elhasznalodnak es mennek a kukaba.

Ez jó hír! Fizetek 10 rongyot minden kukás komplett MBP mid 2012 QCi7 dGPU-s gépért.

Ugye pont ez a lenyege a veszelyes hulladekkezelesnek, hogy fogod es elviszed a megfelelo helyre. Mivel ezek nagyresze mindenfele szervizben kotott ki pont azert mert tonkrementek, ott kibeleztek oket es a hasznalhatatlan maradekot ladakba rakva pedig leadtak az ilyen helyeken. Ceges szemmel nezve csak a helyet foglalja es csak nyug. Nem igy kene mukodnie, de sajnos ez a valosag. Mi is tobb 100kg mukodo 10+ eves PC/Server/Notebook-ot adtunk igy le a hulladekudvarban.

Visszajutottunk – Ouroboros…

A 2015-os szerianal kell vigyazni, hogy olyan akku legyen benne, amit a visszahivas miatt, mar csereltek, nem? Mintha azok lennenek kitiltva a repulogepekrol is.

Szerk: De :smiley: a 2015-2017 kozotti gepek:

1 kedvelés

Akkor ez sem lett annyira jo szeria…

Ez peldaul, egy majdnem jo szeria lehetett volna. Csak annyi baja van/volt szegenynek, hogy leolvadt a GPU-ja (volt ra recall, de ez a gep kicsuszott belole, mert tul keson jelentkezett a hiba). Kapott uj GPU-t, de atverhettek a kinaiak, mert oda lett a memoriabusz fele, igy 512 helyett “csak” 256 lett a GPU-ja… Azota egyebkent jol van, eli a nyugdijas gepek minennapjait. Neha-neha bekapcsolom, akkor besynceli az iCloud dolgaimat, kap 1-1 ciklust az akku, csak hogy hasznalva is legyen, aztan ujra elmegy aludni egy fel evre. Illetve, a hwKlaxont teszteltem rajta, hogy ugy engedjem ki a storeba 10.13 tamogatassal, hogy valodi 10.13-on is kiprobaltam.

Mindezen gondok hogyhogy nem jelentkeztek a megboldogult Jobs-érában?! Ugyebár csak véletlen egybeesés a microfosh-import rainbow-ceo cancel-culture éra…

Nekem majdnem ebbol van 2 mukodo is… igaz azok 15"-ak.

A 2007, 2008, 2009, 2010, 2011 -es MacBook Pro sorozatokbol melyik az, amelyik nem tartozik Jobs era ala? Vagy pl. a PowerBook 15"/17"-ek tonkremeno RAM slotja? Vagy a PowerBook 12"-k akkuja? :smiley: Ugyanmar… A full integralt gepekkel, (pl. eltuno GPU), csak csokkent a hibak szama.

Ah, a GPU csere utan ez is mukodik, csak szerintem atvertek a kinaiak es vagy eleve “hibas” 64 bites buszu chipet adtak, vagy hiba tortent a forrasztas kozben, de mivel mas baja nincs, nem akartam jobban stresszelni a gepet. Valamelyik nap kezembe kerult a kiforrasztott GPU, le akartam fotozni, de elhanytam valahova. Namajd, ha megint a kezembekerul.