macOS Sierra

Igy paszolom, talan ha helyreallito particiorol bootolsz es ugy megnezed diskutilityvel?

semmi,
láttam más is belefutott ebbe…

A recovery és az esetleges win is egy-egy partíción van, így biztosan lehet.

Szerintem terminálos varázslásra lenne szükség, leginkább “target disk” módban, utána vissza tudnád tenni a Sierrát.

:) de korán keltél… az első cikket megtaláltam én is, de előtte már buheráltam egy sor kóddal, ami visszaállította 3TB-ra, de még mindig uaz az üzenet; nem áll rendelkezésre a teljes méret :))
Hát ez az iMac nem lopta be magát a szívembe

ezt nem láttam :)

1 kedvelés

További érdekes jelenségről számolnék be

egy újraindtás után az USB vezetékes billentyű megszűnt működni az iMac-en, ha átteszem a Mac Pro-ra ott működik!
Ötlet? SMC PRAM Permission már volt!


UPDATE- hátha jó lesz valakinek

ahogy olvasgattam, a fent említett probléma nem új keletű dolog, sokan belefutottak már.
Apple megoldása: vegyé másikat :) ja és nem tudják mitől lehet, de azt is javasolják, hogy egy USB expander kábellel orvosolható a probléma. Igen úgy valóban működik!

Végül is nem telepítgettem, a Mac Pro-n megy a bill, ma reggel elkezdtem nyomogatni és hosszan lenyomva tartani a CAPS billentyűt, és láss csodát, megjavult. Agyrém! Nem tudják az Apple-nél, hogy mitől van. :)

Én nem kapom meg az sms-eket most gépen (órán se) szóval itt inkább ios 11-re gondolnék. Valakinek volt ilyen?

Ez ez tiszta windows érzés…

1 kedvelés

Sziasztok. Frissítettem, mert néhány progi már nagyon könyörgött (persze hogy az új funkciók csak sierra alatt érhetőek el), és naná hogy jönnek a hibák. Azt már megszoktam hogy az air-en minden ki-bekapcs után aktív lesz a bluetooth (a minin érdekes nem), de most másra is figyelmes lettem:

Mar 14 13:09:53 Ivetts-MacBook-Air com.apple.xpc.launchd[1] (com.edb.launchd.postgresql-8.4): Service only ran for 0 seconds. Pushing respawn out by 10 seconds.

Mar 14 13:10:03 Ivetts-MacBook-Air com.apple.xpc.launchd[1] (com.edb.launchd.postgresql-8.4[1923]): Service exited with abnormal code: 1

Ez a két sor felváltva 10 másodpercenként ismétlődik a system.log -ban. Rágugliztam, nem vagyok egyedül, de megoldást nem találtam. Volt akinek tiszta install után is írja, másnál oprendszer összeomlást okozott. Még azt kiderítettem hogy talán az xpc miatt valamelyik progi nem kompatible a sierraval, az air-ről lekaptam minden gyanús progit, de semmi változás. Azt is írták hogy az a postgreql 8.4 valami táblázat feleadat kezelő vagy mi a szösz és a sierra-ban már benne sincs, nem támogatott, és ez kavar be, de törölni nem szabad.
Sajna ehhez a részéhez nem konyítok, és így azt sem tudom hogy ez most normális vagy nem.
Tudnátok segíteni plííz ?
THX

Megmondom őszintén, hogy eddig fogalmam cem volt arról, hogy valaha is része volt a postgresql az alap rendszernek. Én kézzel telepítettem nemrég a 9.5 és 9.6-os verziót HS-re, de azzal semmi bajom sem volt.
És most rákeresve a system logban most sem látok semmilyen hibát sem ezzel kapcsolatban, pedig nekem a 9.5 verzió jelenleg is aktív a gépemen.

Nem lehet, hogy valamelyik másik program telepítette fel?

A fenn levo postgresql kuzd valamivel. Szukseged van ra? Ha nincs, akkor uninstallald. Ha szukseges, akkor meg kell szerelni. A 8.4 elegge oreg verzio (lassan 10 eves). Ha tenyleg az EnterpriseDB fele verziot telepitetted (es nem csak valami hasonlot, ami hasonlo nevet hasznal), akkor ez a leiras az uninstallhoz: https://stackoverflow.com/questions/8037729/completely-uninstall-postgresql-9-0-4-from-mac-osx-lion/9240197#9240197 ertelemszeruen a verzioszamokat megfelelore kell cserelni, de szerintem hasonlo pathokon lesz ez a verzio is. Ha viszont szukseged van ra, akkor upgradelni kell. Ehhez elobb meg kell csinalni a jelenlegi ocska verziot, hogy dumpolni tudd a db-t (ehhez en elkepzelheto, hogy valamilyen virtualis gepet hasznalnek), majd leszeded a regit es telepited az ujat es restoreolod a dumpot amit csinaltal.

Szerk: az meg eszembejutott, hogy lehet hogy alairas baja van, akkor lehet, hogy az uninstaller se fog menni, de ez kiderul a hibauzenetbol.

Köszi srácok, próbálom amit írtatok…
Nekem aztán nincs szükségem rá, gőzöm sincs hogy került ide, vagy már itt is volt-e?
Szerintem valamivel felmászott még réges-rég.
Próblom - moment…
Köszike

Áááá srácok Istenek vagytok, kinyírtam mint a sz…t.
Köszi.

1 kedvelés

Még annyit tennék hozzá, hogy átnéztem a gépet az ETRECHECK progival, és talált még szemetet rendesen - launchdeamons, agents mappákban - postgres maradékot is, töröltem amiket javasolt + recovery módban csnáltam egy jogjavítást és most minden ok.
Ejjjj a magaslati sierrát kihagynám ha van rá mód-)

1 kedvelés