Magyarósi Csabának igaza van

Hagyjuk mar ezt a Jobs-ozast, regen is ■■■■ volt vga teren a mac.

Igazabol jatekon kivul nem kell nekem a gpu, 980m-et meg ugyse raknak bele :)
Nekem most a 2015-os mbp 13" teljesen jo igazabol nem tudok olyat mondani jatekon kivul ahol keves.

Egyedul a hangszoro hangja tetszett jobban regen.

Mi az hogy nincs konkurencia pc es macen kivul?

Auto es bmw kozott sincs konkurencia? Amugy fecka azt ersd mar meg vegre mindenkinek mast jelent a pro vonal. Es az mp nem tokeletes ezt soha nem mondtam de akinek os x kell megveszi akinek meg nem az nem.

19 posts were split to a new topic: Linux

Teljesen igaz. Szerintem a legtobb “juzernek” boven eleg az igpu

4 posts were split to a new topic: MacBook dockok

Amikor gépet néztem tavaly évvégén, akkor a GPU volt az utolsó, ami érdekelt. Természetesen én is örülnek egy jobb GPU-nak, és Csabával is (meg veletek is) tökéletesen egyetértek ebben. Viszont ha azt nézem, hogy egy MacBook Pro-t mire vesznek az emberek, akkor megértem, hogy miért nem raknak bele erősebb GPU-t a kelleténél. Engem sem érdekelt a GPU. Most persze, hogy néha játszok, így jó lenne. A játékosok amúgy sem vesznek macet. Egyébként is kapható jobb GPU-val, ha kell valakinek (na persze az sem csúcs).

A másik témához: szerintem is tökéletes lehet egy átlag usernek a Linux. Átlag user alatt nem olyan emberekről beszélek, aki dolgozni is akar rajta. Tehát böngészés, filmnézés, stb. Egyetlen egy dolgot leszámítva: ez a külső bármilyen hardver. Akar egy telefon amiről le akarja szedni a képeket, de a gyártó nem csinált hozza drivert, vagy ugyanez a nyomtatóknál, scannereknél. Ha nincs a gyártó által készített driver, akkor alkalmatlan lehet egyeseknek a Linux. Persze a telefon esetében ma már megoldható, hogy a telefon a felhőbe mentsen mindent és onnan le lehet szinkronizáltatni a képeket. De addig amíg a legnagyobb szoftver fejlesztők nem készítik el a Linux változatát a programoknak, addig nem lesz mindenkinek tökéletesen használható rendszer.

1 kedvelés

Igen nem csak az átlagból áll a világ, de azok a termékek amik nem az átlagnak készülnek drágák, ezt vagy elfogadod és ha szükséged van rá megveszed. Vagy mész forumokra sírni hogy drága és neked 500 forinté kell az 50000 HW, de teljesen mindegy mert ugyse veszed meg.

Régen se volt erősebb és még drágább volt arányaiban, a mac-et az OS X adja el. (nem beszélve a mögötte lévő ökoszisztémárol). Nem beszélve arról hogy nincs igazi valós alternativa számomra.

Nem is az a gond, hogy nem a mindenkori csucsot adja, mert ok, ne adja azt. De hogy konkretan evekkel van lemaradva a kozepmezonytol is az azert faj.
Nagy ritkan eszembe jut, hogy valami GPU igenyesebb fronton probalkozzak - shaderek ilyesmi, es hamar visszaulok a helyemre es rajovok, hogy a Macet terveztek valamire, es az a valami nem ez…

Nem azért lesz forró mert közel vannak egymáshoz :)

Kb 3 ev a PRO gepek amortizalasa. Mi meg adunk az Apple-nek nemi eselyt.
A 2016os koltsegvetesben kb 50-50% az uj Z840 es MacPro-k (D500/700) vetele. De ha nem lesz elfogadhato uj MacPro- 2016 Q4tol a Z600 es 800 (840) ki fogja szoritani a MacPro-t. Ez nem maganugy hanem uzlet. A linuxon mar szinte minden fut (lassan mar a free Davinci Resolve is )

3 kedvelés

Ceges szinten mas szerintem de mint magan ember, biztos nem tudnek valtani. Egyszeren annyival kenyelmesebb szamomra az os x.

És az Adobe dolgokra nagyon nincs alternatíva.

gyakorlatilag nincs, ha munkára kell.

Az fl kozelebb all a photoshophoz mint egy rendes daw-hoz :D

Goa olyan mint a ma ujra divatos hardcoretechno gyakorlatilag csak ft2 kell hozza :D

Fenyelesnel (4K) jelenleg a legjobb Mac alapu megoldas talan meg mindig a MacPro 5.1 +Cubix host extender (par GTX 980ti v Titan). (extender nelkul a MacPro 5.1ben- GTX 980).
De a Resolve hasznalatanal a >4 GPU mar amugy is diminishing returns (csak penzkidobas). Ezert tobb, ezen feluli probalkozas (pld meg 8 GPU rol is hallottam) - teljesen felesleges. Ha a Resolve-ban 4K real time lejatszas-ra van szukseg, hasznalni kell a cachet. A Resolve (a gep es GPU szamoktol, es rendszertol fuggetlenul (OSX/linux) amugy is keptelen sok OFX effektust lejatszani, cache-be torteno (elo)render nelkul
Egyetlen >4 GPU-os megoldasrol hallottam - Baselight X, amely 6db GTX 780ti hasznal. A Baselight nagyon ugyesen megoldotta a 6db GTX780ti meghajtasat es sikeresen le tud jatszani 4K videokat, (beleertve a S3D es HDR) real time-ban a cache hasznalata nelkul.

Davinci Resolve a ket GPUs MacPro trashcan-en (late 2013) -nem a legjobb megoldas a 4K fenyelesnel. Kivancsi leszek milyen uj MacPro-val lep meg minkent az Apple. De itt az ideje…

1 kedvelés

nem tudom… en nem tudom azt allitani, hogy mi vert izzadnank a linux rendszerrel…pedig hybrid rendszereket hasznalunk… Inkabb a win workstation-ek integraciojaval kuzdunk (nekik meg egy path conversion-t is kell integralni a bpm-ben (Aspera Orchestrator v mas BPM-ben).

Vannak minositett HW konfiguraciok es a vendorok adnak step by step manualokat.
pld http://docs.autodesk.com/cf/hpz840-workstation-certified-hardware-setup-guide-v1-2015-11-04.pdf

Az asszisztenseket pedig kitanitom vagy elkuldom a vendor(ok)hoz intenziv oktatasra amely nem csak egy solution kezelofeluleterol szol, hanem core ismeretekrol is.

Ez nincs képben? http://oaziscomputer.hu/termekek/monitorok/27-28/dell-ultrasharp-p2715q