Magyarósi Csabának igaza van

gyakorlatilag nincs, ha munkára kell.

Az fl kozelebb all a photoshophoz mint egy rendes daw-hoz :D

Goa olyan mint a ma ujra divatos hardcoretechno gyakorlatilag csak ft2 kell hozza :D

Fenyelesnel (4K) jelenleg a legjobb Mac alapu megoldas talan meg mindig a MacPro 5.1 +Cubix host extender (par GTX 980ti v Titan). (extender nelkul a MacPro 5.1ben- GTX 980).
De a Resolve hasznalatanal a >4 GPU mar amugy is diminishing returns (csak penzkidobas). Ezert tobb, ezen feluli probalkozas (pld meg 8 GPU rol is hallottam) - teljesen felesleges. Ha a Resolve-ban 4K real time lejatszas-ra van szukseg, hasznalni kell a cachet. A Resolve (a gep es GPU szamoktol, es rendszertol fuggetlenul (OSX/linux) amugy is keptelen sok OFX effektust lejatszani, cache-be torteno (elo)render nelkul
Egyetlen >4 GPU-os megoldasrol hallottam - Baselight X, amely 6db GTX 780ti hasznal. A Baselight nagyon ugyesen megoldotta a 6db GTX780ti meghajtasat es sikeresen le tud jatszani 4K videokat, (beleertve a S3D es HDR) real time-ban a cache hasznalata nelkul.

Davinci Resolve a ket GPUs MacPro trashcan-en (late 2013) -nem a legjobb megoldas a 4K fenyelesnel. Kivancsi leszek milyen uj MacPro-val lep meg minkent az Apple. De itt az ideje…

1 kedvelés

nem tudom… en nem tudom azt allitani, hogy mi vert izzadnank a linux rendszerrel…pedig hybrid rendszereket hasznalunk… Inkabb a win workstation-ek integraciojaval kuzdunk (nekik meg egy path conversion-t is kell integralni a bpm-ben (Aspera Orchestrator v mas BPM-ben).

Vannak minositett HW konfiguraciok es a vendorok adnak step by step manualokat.
pld http://docs.autodesk.com/cf/hpz840-workstation-certified-hardware-setup-guide-v1-2015-11-04.pdf

Az asszisztenseket pedig kitanitom vagy elkuldom a vendor(ok)hoz intenziv oktatasra amely nem csak egy solution kezelofeluleterol szol, hanem core ismeretekrol is.

Ez nincs képben? http://oaziscomputer.hu/termekek/monitorok/27-28/dell-ultrasharp-p2715q

Nalunk is van nehany hasonlo dell es nem coloredge eizo monitor a technikai vagasnal es az age, sponsor control-nal. De meg nehany promos is hasznal. Nincs veluk semmi gond. Az IT es marketing osztalyok HP-t hasznalnak.
Apple monitort csak a legelkeseredettebb Apple fetisiztak hasznalnak. A jo profik hulyesegeit tiszteletben tartjuk es ha a munkajuk minosege nem romlik, akkor ha nagyon ragaszkodnak Apple monitort is veszunk nekik (de akar multszazadi VGA/EGA monitort is).

1 kedvelés

És létezik egyáltalán olyan monitor, ami nem feltétlenül grafikai dolgokra jó, de tudja tölteni a Macbook Pro-mat? Szóval mint az Apple Thunderbolt Display.

Ez ket dologtol lehet, vagy azert mert oruletesen nehez volt, vagy pedig ideje lenne sportolni :)

Szerintem nincs.