Mastodon - Fediverse

Sziasztok!
Mi a véleményetek a Mastodonrol és az egész Twitter cirkuszról?
Én gyorsan telepítettem egy Mastodon szervert (mastodon.tetragir.com) és egyenlőre tetszik a dolog, de kevesen vannak még rajta.

1 kedvelés

Ez most mi, egy OnPrem Twitter? :slight_smile: miért jó ez?

reszvenyt nem arulsz? gyorsan vennek az elejen latva milyen orulet megy itt ossze-vissza :wink:

a cirkusz a legtalalobb szo ami a twitternel megy :wink:

Tulajdon képpen igen is meg nem is. Bárki telepíthet magának egy Mastodon szervert és használhatja azt egyedül, más felhasználókkal az adott szerveren, mint egy kis sziget, de az egyes szerverek egymással is tudnak kommunikálni, úgyhogy a felhasználók bárkit tudnak követni bármelyik szerveren is vannak regisztrálva.

1 kedvelés

Es ez miert jo?

Szerintem majd szépen lenyugszanak a kedélyek és majd mindenki szép lassan vissza fog szállíngózni a Twitterre, mert azt már megszokta, ott már minden követés be van állítva ami fontos neki úgy, hogy jó legyen.

2 kedvelés

#RIPTwitter
#TwitterDown

Az, hogy jó-e, mindenki eldönti magának. :slight_smile:
Ez egy decentralizált alternativa Twitterrel szemben, ahol saját szervert üzemeltethetsz a saját szabályaiddal. Nem egy cégtől függ, hogy publikálsz-e.

Ha lesz hova menni még.

This topic was automatically closed 60 days after the last reply. New replies are no longer allowed.