Milyen irodai MFP-t vegyek?

■■■■ papírral ne etesd és kalibráld be megfelelően a papírvastagsághoz (súlyhoz)… Vegyél hozzá gyári vagy a gyártó által támogatott kellékanyagot.

Ennél többet nem tehetsz… :-)

újra elővenném a témát.
Ajánljatok, kérlek egy multifunkcionális kisirodai nyomtatót, a lényeg, hogy tudjak vele belső hálózaton keresztül a legegyszerűbben scannelni. lehetőleg közvetlen gépre (sonoma), de ha úgy nem, akkor más, nem távoli eléréssel (pl. saját nas)

Szia, Visszaolvasva a korábbi postokat így lassan 8 év alatt a WF-7610 a mai napig rendben teszi a dolgát, egyszer kellett a MFP szkenner részének mechanikáját még garanciálisan javítani (budaörsön volt epson szervíz). Telefonok (IOS), Mac, Windows gépekről is használva van itthon/kis iroda probléma mentesen. Én ha nem is ezt a típust, de biztos Epson-ban gondolkoznék. Van még mellette egy kis lézeres Xerox, nah ahhoz képest az Epson egy álom :smiley:

Brother, Kyocera, Oki, Epson, én ezekben gondolkodnék.

köszi, márkákat én is fel tudnék sorolni, de konkrét típust szeretnék, mert már visszavittem egyet decemberben - mert az ígéretek ellenére nem működött az új oprendszerrel a szkennelés.

Azert, ha a specko irja, hogy megy a driverless printing/scanning es megse megy, az elegge hazugsagszagu. Az ilyennel ird le, hogy melyik gyarto ez a mocsok, hatha tobben nem veszunk majd abbol a markabol semmit sem.

Kérlek szépen, ez egy tökegyszerű Xerox WorkCentre 3025 volt. a boltból hívtuk fel a forgalmazót, hogy működik-e az gépemmel. a válasz igen volt.
aztán csak kiderült, hogy nincs osx15 driver…
éltem a visszavásárlás jogával :slight_smile:

O, Monterey ota, nincs mar printer es scanner driver. Driverless printing es scanning van. Jelenleg, Sonomara meg felrakhatoak a regi driverek, de mar magatol nem tolti le az OS azt hiszem (tehat kezzel kell megkeresni az Apple oldalan a regi drivert es letolteni es felrakni). Ami nyomtato nem AirPrint kepes, az elobb, utobb, meg fog allni, ami pedig AirPrint kepes, ott siman benne van a pakliban, hogy a scanner resze is driverless mukodHET.

Szerk: Xerox Apple AirPrint kompatibilis Nyomtatók itt azt irjak, hogy pl. a 3225 lenne jo. A legegyszerubben egyebkent egy geppel lehet ezt “megallapitani”. Ezek a regi driverek Intelesek es Intelesek is maradnak. Szoval, ARM-os geprol, ha telepitett Rosetta nelkul tudsz nyomtatni, akkor az kb. “driverless”.

Szerintem a Xerox-ot messziről kerüld, nekem egy Xerox 3020 van még itthon az Epson mellett, hát szenvedés, kb csak én használom, mert mikor valaki mási használná valami biztosan nem jó. Random nem nyomtatja ki amit ráküldünk, eleve fel kellett raknom egy Xerox Wireless printing app-ot, hogy be tudjam konfigolni… Száz szó mint egy én nagyon nem javaslom. Epsonnal nekem ahogy korábban is írtam kevés gondom volt, stabilan megy, telepítés beállítás nekem eddig azon volt mindig a legegyszerűbb. Konkrét terméket azért nehéz mondani, mert nem tudom mennyit szeretnél nyomtatni, tinta/lézer, kell-e szkenner vagy sem, szóval jópár paraméter van. Valamint nekem a WF-7610 van tapasztalatom mivel ilyen van itthon.

De olvasva @Czo hozzászólását, lehet én is azért szívok, mert nem a Xerox 3025 van, hanem a 3020, ami nem AirPrint kompatibilis…

En csak airprint kepeset vennek. Tok kenyelmes. Nalam egy OKI ES5463MFP van, hibatlanul mukodik, (mondjuk ez dragabb mert szines laser). Ezelott OKI MC342 volt az is hibatlanul ment. Van meg (igaz csak nyomtato) Canon (TS705a) tintasugras, azokkal is jo a tapasztalat (airprint).

nyomtatni mindegyikkel tudok, mert rákötöm az airport express-re usb-n. a gond a szkennelés

Nyomtatni is csak addig fogsz tudni, amig mennek a regi nyomtato driverek.

Mi a pontos tipusod egyebkent? Az OSSZES betu ami a szam utan van. Talaltam egy ilyen PDF-et, ami azt irja, hogy a 3025NI az AirPrint kepes es siman Ethernetre tudod dugni. Miert szivatod magaz USB-vel es Airport Expressel? Ugy mennie kellene mindennek. Ha a 3025NI -t nezem, az az Apple listajaban is szerepel.

USB-bol nagyon keves az AirPrint kepes cucc, de akadgat. Ugyis jon majd most ez a driverless printing Windowsra is, szoval lehet, hogy elobb utobb sokkal tobb USB-s AirPrint kepes nyomtato lesz, viszont azokat sem szabad majd AirPort Expressre dugni.

3025n. simán nyomtatok, de nem airprint, hanem “hálózati” az expressen keresztül. bármilyen usb nyomtatöval működik

Van rajta halozat? Miert szivatod magad Airport Expressel? Nem lenne egyszerubb, felrakni a nyomtatot halozatra, ha tud halozatot, ha a leirasa emliti az AirPrintet, akkor azt bekapcsolni? Ezutan hozzaadasnal siman hozza tudod adni driver nelkul (az Airport Express IPP+PostScript drivert hasznal, a PostScript renderer Sonomaban repult a macOS-bol, igy a Preview mar nem tudja megnyitni a PS es EPS fileokat, tehat lehet, hogy a kovetkezoben a PS nyomtatas is repulni fog). Ezutan elinditod az Image Capturet, es anelkul, hogy barmit telepitettel volna, ott lesz a scannered is. Az AirPrint 2010 ota velunk van, Monterey ota pedig, minden mas deprecated.

mert hálózati nyomtatóként a saját driver kellene, de az meg nincs már elég régóta. legalábbis eddig nem volt, de majd megpróbálom az általad beírtakkal (bár amikor visszavittem a xerox-ot, akkor újrakonfigoltam a hálózatot és nem ment airprinttel)
és nem xerox 3025, hanem HP3052 (elírtam) van. ez utóbbi 20 éves és működik (nyomtat)

Meg az en PostScriptes HP szines lezerem (2500n; iden tolti a 21-et, ha meghal, mar amerikaban is beleonthetnek egy uveg pezsgot:D) is nyomtat IPP-vel, de a felrakott PS filterek, amik jonnek a HP driverrel, azok Intel only binarisok. Ha repul a Rosetta2 vagy repul a PS “elokeszito” modul, akkor repulni fog ez is.

AirPrint-nel az Apple “definialta” az atviteli kozeget mind halozaton (IPP), mind USB-n, definialva van a nyomtatok felderitesenek modja (Bonjour) es a nyomtatasi lapleiro nyelv (PDF), valamint definialva lettek az opcionalis featurek, es azok vezerelhetosege (konvertaljon-e a nyomato B&W-be, takaekos tinta, bemeneti - kimeneti talca, stb). Ezen kivul, definialva lett a Scanneles mukodese is. Ezek az eszkozok mindenfele segedszoftver nelkul, mukodnek iOS-bol is (iOS 4.2 vagy 4.3?).

Szoval, ha tud a nyomtato AirPrint-et, akkor el kell felejteni minden mas megoldas hasznalatat, mert az “driverless” es jelen ismereteink szerint, futureproof modon menni fog.

Azt, mondjuk sajnalom, hogy valoszinuleg repulni fog a generic PostScript es PCL is az OS-bol, mert ezzel rengeteg nyomtato megszolithato volt, de valahol orulni kell, hogy a “szoftveres” printerek, igy kenytelenek lesznek kihalni. Ha nem csak macOS alatt nem fognak menni, hanem Windows alatt sem…

2 kedvelés

ha tudna, már elfelejtettem volna, de nem megy. legalábbis én nem tudom beállítani, informatikai tudásbeli hiányosságok miatt. pedig a printer ott lóg a hálózaton, fix ip címmel

Ha minden igaz, de komoly kutatast nem vegeztem… csak a 3052A tud airprintet. Ez elmeletileg siman halozatos, ami elofordulhat hogy a driver-makacs.

nem is tudom, ennek mi az ellentéte. semmi nem igaz? semmi nem igaztalan? :slight_smile:
lényeg, hogy sajna nem megy