Mobilnet USB Stick

Sziasztok,

létezik olyan megoldás ami Mobilnet USB stickjét valami adapterrel egy Wi-Fi routerre tudom kötni?

Köszi

En be szoktam dugni a router usbjebe es kesz. Viszont ha mobilnetet kell WiFi-re osztanom, akkor en ilyet hasznalok. Kulfoldon pattintok bele egy helyi SIM-et es orom es boldogsag.

A router régi nincs USB portja sjana

Ha nincs rajta USB es nem lehet ra forrasztani/hackelni sem, akkor sajna ezt nem fogod tudni megoldani.

nemáá :)

Nekem van egy Huawei USB-s 4G modemem, az új MBP-m meg nem ismeri fel. Ha memóriakártyát rakok bele azt látja, (legalább kártyaolvasónak tudom használni :D ), de mint modem, nem ismeri fel. Régi gépen ment simán. Kicsit csalódott vagyok, ha minden kötél szakad lehet én is egy ilyen portable routerre ruházok be.

Ugyonazt a kextet kell felraknod, amit a korabbi OS-ekkel hasznaltal, legfeljebb ki kell kapcsolni a SIP-et es/vagy ala is kell irni a kextet. Ha korabban ment 64 bites EFI/Kerneles OSX alatt (10.8 es/vagy felette), akkor mennie kell most is. Ez a portable router nekem is bejott, csak kar hogy nincs World 4G kepes valtozata, igy az USA-ban csak 3G elerheto vele. Viszont kanadaban mar van rendes 4G is.

A telekom gyári appjával (nem szabad használni mert bugos), és a huawei gyári appjával is tökéletesen ment, bedugtam, és felismerte a modemet, most bedugom, és semmi. Azelőtt sem raktam fel semmilyen kextet, egyszerűen csak ezt a programot. (gép rakta fel automatikusan, mert érzékelte, hogy be van dugva)

Rendeltem egy ilyet: http://www.tp-link.com/hu/products/details/cat-4692_M7350.html , elvileg a héten fog megjönni, kíváncsi leszek, mert a Huawei usb stick nem kompoatibilis, viszont kellett valami helyette. Ez volt a legolcsóbb (sajnos ac-t nem tud, csak a-t, de a lényeg, hogy megy 5ghz-n is) volt még netgear, de az dupla ennyi lett volna, és a tesztek alapján nem is sokkal jobb:)

Üdv! Lányom mobilnetjét egy napra “korlátlanítottam” a Telekomnál az online oktatás miatt (itthoni net nem megy 1 napig). A telefonjáról (iPhone 8) adná a netet a MacBook-jának. A wifi egyszerűen akadozik, vagy nem is megy. Ez valami apple-ös hiba?! Másokkal is előfordu(t) ilyen? Engem nagyon bosszant!!! (Kábellel összekötve megy, de meg is osztaná a barátjával a netjét wiifin a telefonról. De egyedül sem tudja normális adni a telefonja a wifis kapcsolatot.)

Nekem nincs ilyen problemam a personal hotspot-al rendben megy wifin-n

Mennyire terhelt a 2.4GHz spektrum a kornyeken? A netmegosztas (illetve a peer to peer halozat tamogatas) csak a mostani 12-es szeriatol lett 5Ghz. Mekkora sebesseget kaptok? Mit jelent az, hogy akadozik vagy nem megy? 30-60 megabittel illene mukodnie.

Megosztás nélkül a telefonon és a telefon a kábellel összedugva is megy a MBook-on a Net, tehát a telefonig nincs gond a hálózattal (4G stabilan jön). A telefontól a wifi összeköttetés néha megy, aztán könnyen “leakad”, vagy össze sem kapcsolódik. Két laptop meg egeszerre egyáltalán nem kapcsolódik :(
Ma rendeltem egy mobil-routert - TP-LINK - M7000. Ehhez lesz egy feltöltős SIM az ilyen esetekre. (Ez a telefonos “internetmegosztás” az Apple-nél ma nagyon leszerepelt nálam.)

A leendo uj eszkozokd specifikaciojat elolvasva, ebben gyengebb a WiFi, mint az iPhoneban (az iPhone 3x ez pedig csak 2x MIMO-t tud). Ezert lett volna jo tudni, hogy mennyire terhelt a kornyeken a 2.4Ghz-es spektrum. Ha “rossz” kornyeken laksz, ahol sok a WiFi, elkepzelheto, hogy csak olyan eszkozzel tudsz ertelmes sebesseget produkalni, ami 5GHz kepes.

Az említett láncban nekem a telefon által adott wifi kapcsolat volt a tragikus (a hálózat paramétereit írtam). 10 felhasználót tud a mobil-router és a max. 150/50 sebességet 4G-n akár 8 óra akksiidővel (2000mAh). Ha ezrk így stabilan(!) működnek, ez nekünk pont jó lesz ebben az árban.

Ezt en ertem, de ugyonugy csak 2.4 GHz-s WiFi-t tud, mint a telefonod. Ezert kerdeztem a 2.4 GHz-s spekturm telitettseget, mert szerintem esetedben az lesz a problema, hogy tul sok halozat hasznalja a 2.4 GHz-t, ezert igazabol akkor tudnal erdemben elorelepni, ha 5 GHz kepes routert vasaroltal volna. Azt se igazan ertem, hogy az Apple miert csak az iPhone 12-tol engedelyezi az 5 GHz-s hotspotot, hiszen az 5 GHz kepes radiot mar az iPhone 5-tol mindenki megkapta.

Értem, köszi! Majd leírom a tapasztalatokat. (Nem tudom, hogy a telefon milyen minőségben tudja a 2.4 GHz-t. Attól tartok, hogy inkább soft- vagy hardware gond van ezzel a funkcióval… )

Közben volt újabb fejlemény: a telefont a MBook-ra dugták - arra ment a NET a vezetéken. Így tudott kapcsolódni a telefonhoz wifin egy másik laptop… Végülis így oldották meg a délelőtti online oktatást. :)

Visszaolvastam a kommenteket, hol írtad a hálózat paramétereit? Az elég kevés, hogy 4G mobilnetet szeretnél megosztani wifin…
@Czo kérdezte többször is, hogy a környéken mennyire van használatban a 2.4GHz? Nem az a kérdés, hogy a saját eszközeid mennyire jók, stb., hanem a környéken (nem saját eszközökről van szó) hány eszköz van, ami szintén 2.4GHz-en szórja a netet, azaz maga a 2.4GHz mennyire foglalt.

Igen ezeket megértettem aztán én is. (A hálózat csak maga a 4G, amire utaltam.) A környezetben lévő 2.4 GHz-es “terhelés” (amiről írtatok) nem tűnt jelentősnek (távoli szomszédoknál vannak gyenge wifi jelek - 2-3 db, más 2.4GHz-et használót nem tudok a környezetben). /Drágább routert nem akartam venni, kipróbálom majd és jelentkezem./