NASik :)

A masik topicbol jott az otlet itt mindenki linkelthet allatal kostolt kivalo vagy eppen erdekes nasikat/edessegeket/italokat…

Egy kis kunilaris :)

A szamomra mindent vivo chips

Meg csak olaszorszagban lattam vagy horror aron netshopban.

A teak teaja pedig:

Lelohely szinten olaszorszag a citromos es a mentolos a legjobb szerintem :slight_smile:

Én a spanyol karácsonyi édességek közül emelném ki a két kedvencemet:-)

A polvorón az egy porhanyós néha mandula darabokból álló édesség.

A másik pedig a turrón blando. Ez puha, apró manduladarabok nem sűrűn vannak benne, de arra épül. Van kemény verziója is, az a turrón duro.

1 kedvelés

Nekem mostanában a baklava a kedvencem :slight_smile:

1 kedvelés

Én most a Baileys Truffles-ért vagyok megőrülve, akárki megy Dublinba, mindenkivel hozatok két dobozzal. Érdekes módon a reptéren kívül még nem láttam máshol.

1 kedvelés

Ha már nasik és chips. Van normális chips, ami nem pépből készül?
Mármint arra gondolok, hogy mi a különbség a Tesco-s chips és mondjuk a Pringles előállítása között. Mert utóbbi tényleg sokkal finomabb. Mármint van-e különbség az ízesítésen kívül?

Sós, túrós rétes, természetesen a nagyitól. :) Igazi szaladgálós.

Van egy angol chis ha boltba leszek lefotozom neked az kezzel sutogetik tenyleg krumpli szirmok :) de keszulj fel nem 10 forint :)

Most hogy mondod, lehet az “igazi” chipset nem is szeretem? Mert vannak a fesztiválok, ahol frissen sütött chipset adnak, és egyáltalán nem jön be. Pedig az tuti, hogy nem pépből van :)

Amugy szerintem a fuszer a lenyeg rajta.

Horalky és a Mila nápolyi.

A legtutibb cuccok. Nemcsak a gyermekkorom kedvencei.

Süsdmeg, csinálj magadnak. (Krumpli, uborkaszeletelő, kikísérletezett hőmérsékletű olaj, stb.)
Mindenki rászokott a természetazonos aromákra?

Ez az, hogy már próbáltam és az sem jött be. Próbáltam mikrózni is, az sem volt sehogy sem jó!

Én is próbáltam, nekem se ment. Úgyhogy átálltam a normál sült krumplira, abból a sárga héjúból, amit nem kell meghámozni, csak feldarabolod, megsózod, megolajozod, aztán be a sütőbe. Nem vékony, nem ropog, nem chips, - illetve Angliában és Írországban ugye pont ez az -, viszont finom. :)

Konyharuhával ki kell szárítani a krumpliszeleteket. Persze sosem lesz olyan, mint a gyári, de az meg nem valódi.
De mindez munkával és szaggal jár, közben az ember lemarad valamiről.

azért lehet kapni valódit :)

Írországban van a Butlers, nekik nagyon finom cuccaik vannak. Mondjuk inkább töltött bonbonokban meg csokikban utaznak, de nagyon finom karamellákat is árulnak.

Pont az a baj a hazi keszitessel, hogy ha ramjon, hogy nassolnek, akkor az akkor kell, es nem egy ora mulva.
…persze ha lenne mod eltenni hosszan… Ah, inkabb csirkeszarny, jo fuszeresen. Arra hajlando vagyok varni.

1 kedvelés