Netatmo

Sziasztok! Használ valaki netatmo állomást? az lenne a problémám, hogy mióta kicserélték a modemet, azóta nem tudom a készüléket wifire felcsatolni.

itt látszik a készülék viszont ha itt rákattintok a connect gombra, akkor eltűnik a listából:

és ezt az üzenetet kapom:

mac address szűrés nincs a modemen beállitva.

A moden egy ZTE zxhn h168n

Milyen titkosítást kedvel a Netatmo? A router arra van állítva? Esetleg titkosítás nélkül?
Az első pontban port-szűrést emleget, azzal mi a helyzet?
Wi-Fi Protected Setup-pal nem tudod összehozni őket?

5GHz-en nem megy csak 2.4GHz-en
(mármint az n-es hálózaton nem szeretin az 5Ghz-et. nálam legalábbis ez volt a baja.)

erre gondolsz? bocs, ehez(is) tök hülye vagyok :smiley:

nincs beállitva semmiféle szűrés, a tűzfal van közepesre állitva.

Azt próbáld meg alacsonyra venni. Nálunk egy béna T-s kábelmodemrouterdigiközpont üzemel, ha közepes a tűzfal, pl. még ftp-zni sem lehet, pedig az engedélyezett szolgáltatások között felsorolják.

azt is próbáltam már.

és teljesen kikapcsolva?

Kész, kalapács alá vele.

1 kedvelés

Meguntam a szarakodást, bekötöttem egy szutyok rutert (pedig nagyon nem akartam) és láss csodát működik a dolog egyből. Mondjuk nem lenne rossz elméletben ez a modem mert a nyomtatót is meg tudnám osztani ha működne az a funkció!!! :(

nem arra gondoltam, amit fentebb belinkeltél :)
hanem arra, hogy az n-es wifi tud 5Ghz-en és 2,4Ghz-en is szórni. az előbbit nem szereti a netatmo. de lehet, hogy ezt nálad nem lehet állítani

1 kedvelés

annyi az állithatóság amit a kép mutat.

ez a zte router a leiras szerint nem tud 5Ghzt

Netatmo Home Coach-ot használ valaki?

Az érdekelne, hogy mennyi korábbi log-ot tárol el. Monitoroznánk egy helyiségben a hőmérsékletet és a páratartalmat. Esetleg erre valami jobb megoldás?

nekem több, mint három éve van netatmom, az egész időszakra való adatok megvannak.
de ahogy elnézem, ez a netatmo air care tk a “normál” netatmo készülék kültéri egység nélkül. én meg szeretem, ha tudom a külső paramétereket is