Nintendo Switch

Mi a véleményetek az új Nintendo konzolról:

Asszem ez a szűkületed játékkonzolok (a PlayStation 4 Pro után).

A Nintendo mindig a sajat utjat jarta - akar az Apple. Tobb-kevesebb sikerrel, de nekem ugy tunik, mostanaban nem talaljak az iranyt. Ez egy kicsit ilyen se hus, se hal dolog lett nekem. Nem igazan fogott el az erzes, hogy rohanjak a boltba, mint a Wiinel, a DSnel, vagy a 3DS-nel. (Mar a WiiU-nal is ez volt az erzesem…)
Persze ugyis a jatekkinalat mutatja meg, mert hiaba jo a konzol, ha nincs ra semmi, akkor bokhetik. Es bar a Nintendo eros sajat IP-kben azert az az utobbi idoben mar keves a boldogsaghoz.

Ha megnézted a videót, itt nekem nagyon szimpatikus volt a többjátékos mód, a lecsatolható Controller, vagy éppen a dokolás.
Igen persze a játékfelhozatal fogja eldönteni az egészet, de szerintem ez csak másod gépnek jó ha valaki tényleg szeret játszani.
Az igazán nagy címek úgyse nagyon jönnek ki Nintendora, csak a saját címeik, GTA nélkül pedig nincs játékkonzol számomra :-)

Az elejen lesz egy par nagy jatek portja. Aztan kiderul, hogy milyen a hardware. (egy kiszivargott spec alapjan elegge harmatos.) Meg hogy megeri-e egyaltalan elkesziteni.
Gyanitom megint ott bukik meg a dolog, hogy -ahogy te is irtad- ez masodik konzol lesz altalaban, kiveve az elvakult Nintendo fanokat.
A masodkonzolosok ugyis a fogepre veszik meg a multiplatform cimeket, az elvakult fanok meg maradnak az exkluzivok mellett. Igy aztan a nagy kiadok szepen kihatralnak mogule, ahogy azt a WiiU eseteben is tettek. Akkor pedig ez is vaskos bukta lesz az N-nek.

Azt olvastam nagyon egyszeru lesz androidtol portolni, igy akar sok jo indie cim is johet. Amugy az uj zelda pl nekem nagyon szimpi. Majd kiderul mennyi ertelme van 3ds melle. De mondjuk utazasnal szerintem nagyon mokas lehet ez a switch.
A nintendo jeleleg szinte mar csak mobilplatforom jelentol, szerintem ezt most egesz jol kimaxolta es megint valami olyat hozott ami masnak nincs.

Ui.: kisgyerekes csaladnak inkabb ez amugy.