"No Airport Card Installed"

Üdv Mindenkinek!

Egy régi macbook akadt a kezem ügyébe a minap és a hibája az hogy nem tud wifihez kapcsolodni.
A fenti hibaüzenetet írja ki.

Külföldi fórumokon keresgéltem, de megoldást egyelőre nem találtam a problémára. Biztos hogy az én angol tudásom is messze van a jótól, de amennyire értem rengeteg bejegyzés szól a hibáról de a megoldásról alig találtam valamit. Mintha sw hiba lenne valami 10.6-os sw-t kell frissíteni 10.7-re de ugye wifi nélkül nem olyan egyszerű. Felfedeztem, hogy ezen még van LAN csatlakozó most épp igy próbálkozom, de nagyon hálás lennék ha valaki meg tudná mondani a hiba megoldását.

Típus: A1181
Sw-k a csatolt képen.

Előre is köszönöm a segítséget:
Tomee

Egy operacios rendszer verzio es egy pontos geptipus is nagy segitseg lenne a talalgatasok elinditasaban (eveken at A1181 volt a gep tipusa, tehat ez jelentkeg 2006-ot de akar 2010-et is). Valamint, erdemes megnezni, hogy irja-e magat a kartyat, hogy benne van-e, ha benne van, akkor milyen azonosito szamokat ir hozza a sytem profiler? Sajna, nem tudom megmondani, hogy akkor ezt a menupontot anno hogyan hivtak, vagy PCI-nal vagy a halozati kartyaknal vagy az airportnal lesz valahol az azonositoszam. Siman lehet, hogy a kartya benne sincs, vagy upgradeltek, hiszen ennek kovetkezteben lehet pl 802.11ac+BTle modult rakni egy 2008-as MBP-be is akar, ugyonakkor ez okozhatja azt is, hogy a regebbi rendszer, nem latja az uj modult. Pl, ha kicsereled a 2008-as gepben a WiFi/BT modult 802.11ac/BTle modulra (ahogyan en is tettem), akkor 10.8-ban fog eloszor mukodni a BT es 10.9-ben a WiFi (tehat a gyari 10.5-ben, vagy az upgradekent vasarolhato 10.6 es 10.7 eseteben sem lesz sem BT sem WiFi).

1 kedvelés

Igy van elsonek erdemes megmondadni milyen gep pontosan es arra a tamogatott legujabb os-t felrakni.