Nyomtatovasarlas, driver tamogatottsag, 10.8.5

Ugy nez ki, hogy uj nyomtaot kellene vasarolnom a szulokhoz. Az ezereves gepen 10.8.5 van, igy a drivertamogatottsag kerdeses. Ami fura, hogy a HP oldalan egy csomo nyomtatohoz irjak, hogy 10.9 es folotte tokeletesen mukodik, viszont a nyomtato nem talalhato meg az Apple idevago listajaban (10.9/10.10/10.11/10.12). Talaltam ilyen listat 10.8-hoz is, de nem sok olyan nyomtatot van a listan, amit ma is be lehet szerezni (Ezt a HP LaserJet P2035 tipust talaltam egyedul, viszont egy kicsit draga). 10.5-hoz nem talalok ilyen listat, de azt tudom, hogy a HP PhotoSmart 5520 tamogatasi oldalan nincs PPC/10.5-hoz letoltheto driver, viszont az eszkoz mukodik 10.5 alatt is.

Kinek milyen tapasztalata van ezugyben? Hasznal valaki 10.6/10.7/10.8 alatt modernebb HP nyomtatot?

Ne ragaszkodj a HP-hez, legyen inkább egy régebbi Epson: sokáig bírják, driverek is vannak hozzájuk.

+1 Epson

Nekem egy Epson XP-610 van. Úgy tudom, ehhez van több korábbi rendszerhez is támogatás.
Az utángyártott kellékanyag (amazon) sem drága hozzá.

Nekem az Epsonnal eddig csak szivas volt az elet. Az Epson FX tobbszor szetszakitotta a festekszallagot, a Stylus Color 200 meg 500-ban rendszeresen beszaradt a festek vagy jartam ugy, hogy a gyari patronban az egyik szin a 0. perctol kezdve nem mukodott. Ami most tonkrement HP az egy LaserJet 5L volt, becsuletesen vegigszolgalta az elmult ~22 evet. Jelenleg van meg mukodo 10+ eves Color LaserJetem es mukodo 4 eves PhotoSmartom is.

Anno voltak pozitiv tapasztalatok Brother termekekkel, igy vegulis egy Brother lezernyomtatot valasztottam. Szerepelt az Apple kompatibilitasi listajan, zart a papiradagoloja. Azt nem hiszem, hogy 5-10 evig uzemelni fog, de remenykedni lehet.

Utangyartott kellekanyagot mostanaban vasaroltam eloszor, mar berakasa utan sem volt olyan jo vele az 5L mint a korabban hasznalt, eredeti HP patronnal, nyomtatas kozben is furcsa hangokat adott. Pedig a toner Xerox volt.

lehet, hogy hülyeséget írok, de ha nem akarnak speciális nyomtatási trükköket, akkor alapértelmezettként bármivel fog működni szerintem…

ha online veszik, 30 napig indoklás nélkül visszaküldhetik egyébként - csak mondom :)

1 kedvelés

Az olcsobb gepek nagyreszenel nem lattam semmilyen specifkacioban se PCL se PS supportot, igy erosen gyartoi driverre vannak utalva ezek a masinak. Pl. a Samsungnal olyan tipusok, amelyek szerepelnek az Apple listajaban, azokra a Samsung support oldala, es a FAQ-ja is azt irta, hogy nem megy OSX alatt. Szoval orulok, hogy talaltam egy olyan tipust, ami teljesiti az elvarasokat es minden elerheto informacio alapjan (gyartoi specifikacio, gyartoi termektamogatas oldal, Apple oldalai) mukodni fog.

Az eppen aktualisan ervenyes fogyasztovedelmi torvenyeink szerint, ezen jogok csak a fogyasztoknak jarnak (jogi szemely nevere kiallitott szamlara vasarolt eszkoz eseteben nem beszelhetunk fogyasztorol), a napok szama pedig nem 30 hanem 14.

Én főként emiatt nem vettem hp-t, kb. 10.8 után megszűnt a mac-es támogatás (HP toolbox), se papírtípust, se minőséget nem lehet szoftverből állítani, kellékanyagokat sem lehet ellenőrizni, van meghajtó, de itt vége is. A szintén pár éves HP scanneremhez ugyanígy nincs program már. Én biztosan nem veszek többet semmit a HP-től.
Ugyancsak nem sok mindent enged a Xerox phaser 6022 színes lézer, amit vettem, de legalább a papír súlyt, scale-t ilyesmit lehet állítani. Ja, igen, a HP-nél van az, hogy a bontatlan patronoknak is lejár a szavatossága, komoly botrány/per is volt belőle, mondjuk a többi gyártó is chipes patronokat, tonereket árul, de legalább nem jár le a fiókban.

ok!

Ha valamilyen szabvanyos nyelvet beszelnek az eszkozeid (ESC/P, PCL, PS) akkor nem kell foglalkozni a gyartoi tamogatassal. Minden gyarto arul szoftveres nyomtatokat, amiket megvenni nem szabad, de ezek az olcso eszkozok. A LaserJet 5L PCL kepes, ezert tudtuk az MS-DOS-os idoktol Windows 10 es Mac OS Sierra alatt is hasznalni. A Color LaserJetem is PCL/PS kepes nativan, igy az is menni fog az idok vegezeteig.

En nem talalkoztam meg lejaro tonerrel a HP reszerol. Volt egy hibas 5L tonerem, ami valamikor 2000 kornyeken lett vasarolva, 2010ben bontottuk ki, jeleztem a supportnak, kuldtek egy masikat. Ellenben, az Epson 1 hettel a vasarlas utan elhajtott a hibas tintapatronnal.

Most ugyanazt leírtad, amit én, azt írtam van driver, de nincs segédszoftver. A HP lézer driverek nem tartalmaznak egy csomó beállítást. 10.11 alatt kézzel kellett a kartont beállítani a nyomtatón, elég kellemes volt.
Nem a toner járt le, hanem a patron, ezt is írtam, mivel HP photosmartot is írtál, az meg ugye folyékony tintás. :D

Megneztem az osszes kornyezetemben elerheto HP tintant. Egyiken sincs lejarati datum. Regi nyomtatoknal volt ilyen “feature”, de szerencsere hamar megszabadult ettol a HP. Link: https://support.hp.com/id-en/document/c01764161

A toolboxban miket allitgatsz? PS eseten eleg, ha a PPD megvan, abban le lehet definialni kb. minden featuret, es szabvany szerint kb mindennek mukodnie is kellene. Az 5L igy volt hasznalva. Bele volt dugva a bovitoslotba egy PostScript ertelmezo, az LPT portba meg egy USB-s IEEE 1284 kontroller, majd irtam hozza egy PPD-t.

Egyedul a Color Laserjet toolboxat hasznaltam, de az elerheto TCP/IP-n keresztul is, igy legalabb nem kell semmilyen 3rd party kernel extensiont telepiteni.

Nagyon nem reklámozta a HP, hogy megromlik, ezért volt a botrány, hogy volt aki bespájzolt, aztán 2-3 évvel később elővette, a nyomtató meg mondta, hogy köszi, de kéne egy újabb. Talán 2 éve volt.

Color laserjet volt, ahogy írod, na a tcp/ip-s verzió 10.5-ben még ment, 10.6-ban már nem, végigtúrtam a netet, de nem találtam rá akkor megoldást. Jó régen volt már, lehetett pl. a színeket adjusztálni, ami ráfért, telítettséget, részletesebben látszott a kellékanyagok állapota, nem kellett kinyomtatni, ott lehetett a papír súlyt is állítani, mert a driver nem tartalmazta. Nem tudom, manapság hogy van, ezeket csak azért írom le, mert volt ilyen is, lehet hogy mára már mást is tartalmaz, csak gondoltam megosztom, nem tudtam, mennyire vagy képben, de ezek szerint sokkal inkább áptudét vagy, mint én. :)

Hat igen… ez is “vallasi” szint :-)
En sose vennek HP nyomtatot (a regi mono laserjet 4-es volt az elso es utolso is)… masnak meg az az “Isten” :-)

HP-t én se, sosem.

Régi melóhelyemen volt egy szines multifunkciós lézeres csodájuk. Windows 8-tól fogva nem mentek rendesen, márpedig a főnököm laptopja olyan volt.

Mondta, hogy nincs elég memória, meg ilyesmi hülyeségekkel traktált egy ppt nyomtatásától…

Kihívtuk a szervizt is, akik cseréltek benne alaplapot is, hátha az megoldja, de nem tette.

Így alakult, hogy elkerülöm őket messzire.

A leirasod tobb helyen is fura. A nyomtato normal esetben tartalmaz valamennyi memoriat (itt is ervenyesul a minnel tobb, annal jobb), mert valahol el kell fernie legalabb 1 elokeszitett oldalnak az eszkozben. Egy szines lezernel pl a 64 megabyte siman tud keves lenni. Nyilvan nem vasarol az ember olyan eszkozt (lezernyomtatot), amelybe nem tud kesobb tobb memoriat tenni. Pl. a valamikori LaserJet 5L 2MB memoriaval erkezett, de egy tobb fontot tartalmazo Word/Excel doksinal mar nem volt tarthato a 600dpi ezert vissza kellett venni 300ra, egy +8MByte meretu bovites utan nem akadt olyan oldal, amivel problema lett volna. Nem akarom vedei a HP-t, de kb mindenre van logikus es normalis magyarazat. A nyomtato tipusa es a telepitett driver neklul nem lehet ebbe ertelmesen belemenni. En szemelyesen Office/PPT eseten jartam ugy, hogy a frissebb office csomaggal nem jott ki a nyomat a nyomtatobol, mert a regebbi PowerPoint bitmapesre raszterizalta a vegtelen sok polygonbol es szinatmenetbol allo cikk-cakkos hatterkepet, az ujabb pedig probalta vektorosan leirni es a nyomtato ramja elfogyott. Nyilvan, itt a beallitasok mokolasa megoldja a problemat. Ha ezutan, pl a lezeres nyomtatot egy tintas multifunkciosra cserelitek (a gyarto mind1), maris elmulnak ezek a problemak, mert a tintas nyomtatoknak nincs szukseguk arra, hogy a teljes oldal kepet a memoriaban taroljak.

Kár, hogy már régen volt, és esély sincs arra, hogy kiderüljön mi volt pontosan, vagy mást kipróbálni.

De ami fura, hogy a szervizes sem adott megoldást, akár memóriabővítés formájában.

En pl ugy jottem ra a ram parara, hogy 1 oldalt kinyomtatva fileba, PCL nyelven, nagyobb file keletkezett, mint a nyomtato memoriaja.