Panasonic WiFi kepes digitalis fenykepezogepek

Hali,

Van itt barkinek olyan Panasonic digitalid fenykepezogepe, ami WiFi kepes es tamogatja a fenykepek geotageleset? A Panasonic gyari appja egy energiazabalo szornyeteg ha ilyen tevekenysegrol van szo, ezert irtam egy sajat appot, ami kepes ezt a reszet kivaltani az eredeti appnak. Nekem egy G85-om van, igy olyan embert keresek, akinek valami mas van (pl G7 vagy G9) es kiprobalna az appot, hogy megy-e az o kamerajaval is.

Van barkinek otlete, hogy merre tudnek talalni vallalkozo szellemu tulajokat ilyen geptipusokkal?

Fotovilag.hu fórumán esetleg?

Koszi. Ahogy latom nem egyszeru ide regisztralni, ugyhogy irtam az ehhez tartozo emailcimre egy levelet. Hatha. Probaltam facebookon is embert keresni, G85-ot kiprobalta nekem nehany ausztral srac, de mivel nekem is az van, igy tudom, hogy azzal megy. Mar itthon is akadt egy G80 tulaj (mivel a G85 europai modellszama G80, nemetorszagban pedig G81), dehat azzal is nyilvan megy. Nem igazan ertem, senkit nem erdekel a lokacio tagging?! Nekem az egyik legnagyobb erv volt a vasarlas mellett a WiFi valamint a lokaciotagging, mindez ugy, hogy nem kell allando kapcsolat fotozas kozben a telefon es a fenykepezogep koze.

Komolyabb dslrben van gps :)

Hasznaltam mar GPS-es gepet es jobb szeretem, ha a GPS nincs a gepben. Kellene bele a GPS melle GSM/UMTS/LTE interface, meg WiFi is, hogy zart terben, pl. muzeum vagy kocsma mukodhessen. Igy szoba sem johetett olyan gep, amiben beepitett GPS van.

Nekem a megirt appom teljesen jol mukodik, ha lesz tobb eszkoz tesztelni, akkor lehet, hogy a storeba is kikerul es akkor mas is boldog lehet vele.

Nem volt még igényem erre, de azok a dlsr-ek amikben van gps ez valójában nem jelent problémát ha te bemész egy kocsmába. Wifi pedig ezekben a gépekben már alap.

En egy Canon-t probaltam, bementem a kocsmaba (amolyan pincehelyseg), ott beleraktam az akkut es lottem 3-4 kepet, majd megneztem a kepeket. Egyikben sem volt koordinata. Persze, ha lovok 1 kepet a kocsma elott, majd ugy megyek be, akkor jo (azt is megneztem, hogy ugy mukodik, hogy amig nincs ervenyes koordinata, addig a legutolso ervenyes koordinatat hasznalja a kepekhez. Ez kb megfelelo megoldas lenne, de ha nagy az epulet, ez se jo). Dehat ez nem jo mukodes. Az a baj, hogy a WiFi onmagaban keves, mert attol, hogy latod a WiFi halozatok listajat, adatkapcsolat nelkul nem fog tudni ebbol pozicioadatokat szerezni.

Engem erdekelne, de Sony gepem van (-: