Pdf-ből képek kinyerése

Üdv!

Kaptam néhány nagyobb (1-10MB) méretű, több oldalas pdf állományt, amit valaha linuxban kreáltak, scannelt A4-es képekből.
A probléma az, hogy a legnagyobb felbontású képekből, amit a scanner tudott csinálni, ezért egy oldal 1-2MB is lehet akár, ami felesleges.

Szeretném az oldalakat (képeket) kiszedni, a méretét csökkenteni, majd újra pdf-esíteni, lehetőleg az előző néven.
Preview-val egyelőre csak az első oldalt tudtam exportálni, a többit nem.
Esetleg erre valami automator okosság elkészítésében tudtok-e segíteni nekem?

Előre is köszi!
Üdv.: Tamás

Jelold ki az oldalt amire szukseged van, elvileg tomoriteni is tudja a preview ha csak ez a cel.

Próbáld meg: Save as… PDF, Quartz filter: Reduce file size, de léteznek online, ingyenes PDF-reducerek is.

1 kedvelés

Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget.
Sajnos Eclipse módszere (még) nem jött össze, de Titi megmondta a tutit.
Igaz, hogy nem találtam beállítást a tömörítés mértékére, de már ezzel az opcióval is rendkívül nagy mértékben összenyomja a fáljokat, és eléggé olvashatóak maradnak a kézzel írott részek is.

Még egyszer köszönöm!

ui.: most már kezdhetek játszani az automatorral, mert tudom mit is keressek benne :)

nem kep, de pdf es nem akartam kulon topikot mert alapjaban hasonlo a kerdes:

adobe readerben megnyitott pdf bol kicopyzol szoveget/szovegreszt, ami ekezetes karaktereket tartalmaz, barmibe beillesztve nem maradnak meg az ekezetek

otlet? megoldas? magyarazat?

(nem az en gepemen en csak ritkan hasznalok ekezetet, bocs, koszi;)

Acrobat kellene hozzá vagy valamilyen PDF to Word alkalmazás.
(A magyarázat pedig a speciális kódolás.)

1 kedvelés