Photoshop spot color (PMS)

Sziasztok,

egy photoshop guru segítségére lenne szükségem.
van egy képem - a szürke- és szeretném, ha olyan lenne nyomaton mint a színes.
Hogyan érhetném el azt, hogy amit rgb-ben megcsinálok (HUE/SAT+mask) azt pantone színnel kiváltva jó legyen.

amint látható a renderen az rgb oké, de a cmyk már nem, ami érthető is. tehát nekem a technikai megoldásban kellene a segítség. A + pantone csatornát nem tudom maszkolni, vagy igen? Ehhez kellene a segítség vagy valami trükk, tudom kevés a photoshop tudásom, de hát van ilyen.

Más szín nem jó megrendelő már elfogadta ezt a szín kombót, sőt külön kérése volt hogy -fancy neon pink legyen- Nem akarok csalódást okozni neki

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Channelen ⌘ + klikk és kijelöléssé alakítja a 256 árnyalatos képet. Minél világosabb, annál átlátszóbb. Már ha jól értem a kérdést. :)

Ez is segítség, köszönöm. majd ügyködöm vele… igazából az lenne jó ha a szürkeképből pantone-t tudnék készíteni majd azt maszkolni

Az könnyű, a channelen double click, ott spot color-t választasz és beállítasz egy direkt színt. Innentől ez egy külön plate-ként jelenik meg a pdf-ben, mondjuk nekem csak save as pdf, vagy separalt print-nél működik. De sztem ezt csak szitázva tudják felvinni rá, mivel nem lehet knock out, csak overprint.

igen idáig eljutottam, de a szürkéből szeretnék pantonet, hogy az az állomány legyen pantone, aztán azt duplikálnám egy másik pantonera, majd ismét egy harmadik pantone színre és ezeket maszkolnám egy ecsettel.

A jelenlegi is így van megcsinálva csak rgb vel, a színek gyakorlatilag ki-ki kukucskálnak egymás alól, fedik egymást.

Ráadást ezt illuba kéne összeraknom,

Ok, ez így egy kicsit bonyolultabb és csak külön file-ban tudod megcsinálni (bár ez esetben ez nem biztos, hogy baj), mivel a channel maga egy mask, azt már tovább nem lehet maszkolni.

  • A szürke ősrobbanás file-ban a channel fülön az rgb csatornán command + click
  • Inverse selection
  • új file (színmodell gray), beszúr
  • image/mode/duotone és ott felveszel egy pantone színt
  • ezt ezzel az egy színnel tudod festeni

Az így kapott psd-t beszúrva ID-be viszi magával a pantone színt külön csatornaként, és transparens.

Szerintem 1 db direkt színnel nem tudod elérni azt a színvilágot, ami az RGB-renderen látszik. A CMYK-spektrumból “kilógó” felületeket kellene a neonpinkkel megnyomni.

Szuper, így már ezzel biztos jutok valamire, köszönöm szépen, ha gondom támad síkítok :) bár az sosem oldott meg eddig semmit, de majd most hátha … köszönöm

végü lis ID-ben is összetudom rakni

igen, igen ez lenne a célom, amit írtál, csak technikailag nem voltam teljesen képbe, avagy nem volt kedvem előről ecsettel b*kurálni ezt a púder-splasht, csenelről, csenelre, de összehozom valahogy. (remélem :)

Ja, az mindegy, illustratorban ugyanúgy működik, csak én ID-t használok. Szívesen.

Nincs véletlen olyan finom “spray” ecseted ami a képen legfinomabban van szórva? Ha igen, kölcsön adnád :), vagy ha tudo honna szedhetem le az is jó, amiket leszedtem azok nem olyan finomak.

Én nem értek a photoshophoz, tényleg, azt tőled szedtem le, viszont hasznos volt, mert találtam egy oldalt, ahol van egy csomó free brush, ezt nem ismertem eddig:

https://www.brusheezy.com/free/spray

igen, ezt ismerem, sajnos nem elég jók, nem részlet gazdag, nekem is van belőle egy pár, d azért köszönöm

Látod, ennyit értek hozzá. :)))
Én itt szoktam mindenféle cuccokat venni durván leóccsítva, nem tudom, hátha:

https://www.mightydeals.com/all_deals?s=Brush

Köszönöm találtam egy füstös smokey-t, egész jónak tűnik

Ja-ja, asszem én is azt néztem, átdobod a linket, ha jó, hogy melyiket vetted meg, köszi? Bezsákolom, még jól jöhet. :)

ő az

de még nem vettem meg de szépnek tűnik, de van nekem jó néhány gyűjteményem, becsomagolom odaadom őket- régiek újak egyaránt.

Köszi, rendes tőled, de nem vagyok nagy rajzművész. :) Ha ezt megveszed, érdekel a minősége, ennyit megérne.
Btw: találtam a régi elmentettek között a Brusheezy-ről 2500-as powdert, az elég jó felbontású, vagy vannak ennél nagyobbak is?

persze van nagyobb felbontásban is 3500-5000…
még nem döntöttem el, hogy kell e , de ha megveszem odaadom

Hűazannya, jó régen foglalkoztam már ezzel. :) Köszi, természetesen csak a tryout változatot fogadom el. :P