Photoshop trükkök

Nagyot!

Adott két PS dokumentum, mindkettő 800 x 480 px méretű. Megoldható valahogy, hogy az egyik dokumentumból 3-4 réteget egy-az-egyben átmásoljak a másik doksiba?

Copy - paste átviszi, de a rétegen lévő ojjektumot középre illeszti be, holott pl. az a bal felső sarokban van az eredeti helyén. Extraként a réteg effektjét sem viszi át.

Ahh, csak írnom kellett. A “Duplicate Layer” parancsnál ki lehet választani a céldoksit…

Egymás mellé rakod a 2 ablakot, kijelölöd shift vagy command gombokkal a kívánt layereket (commandnál a névre, nem az ikonjára kattintva, mert akkor kijelölést csinál belőle), majd a rajzterületen alma+shift nyomvatartása mellett áthúzod az egérrel a másik ablakba.

Ez még jobb. Köszi!

Tudom, ezért ezt írtam. :))) Egyébként merge-ölt layereket is lehet helyre tenni, egy ideje már van ps-ban is paste in place az edit menüben.

Szeletelek a Slice tool-lal, mentem a kivágott darabokat. Ez rendben is van. Viszont, néha a teljes képet kell a szeletelés után újra elmentenem úgy, hogy a szeletek megmaradjanak, viszont a mentett kép egy darabban maradjon.

Amit most csinálok: Clear Slices, Save for web, Undo.

Van ettől elegánsabb megoldás?

Ha jól értem a problémát, akkor a szeletelés után egy sima “Save as…”, majd a menteni kívánt formátumnál kiválasztod a formátumot (*.jpg).

1 kedvelés

Ahhhh. :) :) :) Meg is feledkeztem róla, hogy ilyet is tud.

1 kedvelés